Птиця та риба
Ви зазвичай вимиваєте курку в раковині, перш ніж приготувати її? Якщо це так, то напевне настав час покинути цю звичку. Ви не тільки не позбуваєтесь таким чином бактерій, а й зможете збільшити ризик зараження ними. «Вимивши сиру курку в раковині, ви поширите бактерії по всій кухні, включаючи чисті поверхні, через бризки та краплі», — говорить Ерік Сіден, директор служб харчування та постачальник їжі для лікарень Глен-Коув, Плейнв'ю та Сиосет, що у Нью-Йорку. Єдиний справді ефективний спосіб позбутися бактерій — це правильно готувати продукти.
Червоне м'ясо
При митті червого м'яса ви додаєте йому зайву вологу. «Додаткова вологість під час приготування створює пару, що впливає на смак», — застерігає Сіден. Отже, якщо ви хочете відчути справжній смак м'яса, то забудьте про звичку мити цей продукт.
Продукти і салати
Якщо на упакуванні є позначка про те, що продукт попередньо промивався, то немає потреби мити його знову. Збережіть свою воду і свій час! Крім того, чим більше часу продукт знаходиться разом з іншими продуктами харчування під час приготування, тим вище буде ризик перехресного зараження.
Гриби
Як і м'ясо, гриби можуть бути змінені з точки зору смаку та консистенції, якщо вони занадто довго контактують з водою. Це не робить їх небезпечними, якщо тільки поверхня, на якій вони чистяться, не забруднена, але, за словами експерта, «більшість кухарів скажуть вам, щоб ви ніколи не змочували або не мили гриби, для того щоб їх очистити, оскільки вони поглинають воду як губка».
Яйця
Хоча це не дуже поширене явище, проте деякі люди миють яйця перед використанням. Зрештою, вони виходять з курей, падають на хто знає яку підлогу або поверхню. Але ви не повинні турбуватися, адже часто яйця обробляють перед продажем. А ось щоб не підхопити хвороби, обов'язково потрібно готувати яйця до тих пір, поки жовтки не будуть твердими, щоб запобігти харчовим отруєнням.
Паста
Багато людей промивають макарони після приготування, що є великою помилкою. Промивання макаронних виробів служить лише для того, щоб промити крохмаль, що змушує соуси важче поєднуватись із ними. Однак зерна, такі як рис або кіноа, завжди повинні бути промиті водою перед приготуванням, щоб отримати правильний смак і консистенцію страви.
AgroPortal.ua за матеріалами Вeregovonews.in.ua