До вашої уваги результати опитування серед претендентів на нову роботу: які емоції вони відчувають під час пошуку роботи й які побоювання у них виникають щодо можливих наслідків зміни місця працевлаштування?
Найчастіше претенденти при пошуку роботи відчувають надію і хвилювання — такі емоції виділили 44% респондентів. Причому половина з них відчувають ці емоції одночасно. Досить поширеними також є рішучість (24%) і настороженість (23%). Мало хто радіє цьому процесу (3%), в той час як одна п'ята відчувають натхнення (21%) і/або захопленість (19%). Спокійно до пошуку роботи ставляться 10% опитаних, у той час як страх відчувають 13%. Вкрай негативні емоції при пошуку роботи у деяких пошукачів також присутні. Так, зокрема, 7% відчувають безсилля і 13% — відчай. Серед інших емоцій і почуттів, що виникають, — злість, гнів, роздратування, розгубленість.
Якщо говорити про побоювання, що виникають у респондентів під час і після прийняття рішення змінити роботу, то 43% насамперед назвали напружену атмосферу у новому колективі. 41% опитаних бояться, що пошуки виявляться занадто тривалими. 38% турбуються, що стосунки з новим начальником не складуться. П'ята частина респондентів переживають, що шкодуватимуть про рішення змінити роботу. 17% побоюються, що їх узагалі нікуди не візьмуть. 11% хвилюються, що будуть нудьгувати за попереднім місцем роботи. Не виникає жодних побоювань тільки у 11% опитаних.
З результатів опитування видно, що у процесі пошуку нового місця роботи українці відчувають досить широкий спектр емоцій, і загалом це стресова ситуація. Зрозуміло, що побоювань і негативних емоцій уникнути не так уже й просто. Однак при правильному підході можна постаратися перемістити фокус на позитив, і тоді зміна роботи може принести наснагу і захопленість, а також новий досвід і можливості.
AgroPortal.ua за матеріалами Міжнародного кадрового порталу hh.ua