Соняшник: ґрунтові гербіциди і як їх підібрати

01 травня 2022, 06:31 4226

Дотримання правильної технології вирощування соняшнику дає можливість отримання стабільно високих урожаїв. Одним із правил сучасних агротехнологій є боротьба з бур'янами в посівах соняшнику, що дозволяє зменшити ризики його вирощування до 50-60%.

Рослини соняшнику на початкових етапах вегетації вкрай чутливі до одночасного співіснування з бур'янами, які активно конкурують за світло, поживні елементи, вологу, що вкрай критично на перших етапах росту, коли сторонні фітомаси завдають значної шкоди. Вони часто виступають джерелом шкідників і хвороб. Особливо важливо отримати дружні сходи соняшнику в гербокритичний період, коли сходи культури і бур'яну проростають одночасно.

Високу ефективність у таких ситуаціях виявляють ґрунтові гербіциди, які стають інструментом для необхідного контролю бур'янів. 

Застосування ґрунтових гербіцидів до того, як з'являться перші сходи тієї чи іншої культури, призводить до того, що при попаданні на ґрунт їхній склад утворює на ньому так званий ґрунтовий екран, який здійснює захисну функцію.

В результаті сходи бур'янів гинуть, коли досягають цього екрану, а сільськогосподарські культури продовжують вегетацію. Таким чином ми дозволяємо більш ніж на місяць відтермінувати появу бур'янів, які перешкоджають нормальному росту культури.

Як правильно вносити ґрунтові гербіциди і як їх підібрати?

Для правильного внесення ґрунтового гербіциду потрібне дотримання норм внесення на певних ґрунтах. Легкі ґрунти вимагають мінімального внесення, важкі — максимальної норми. Має значення наявність опадів і їхня рясність. Вивчивши історію поля і зважаючи на технологію обробки ґрунту, ми можемо визначити необхідну норму внесення гербіциду.

Перше, на що потрібно звернути увагу, — це технологія обробки ґрунту та його тип.

Структура ґрунту повинна бути дрібногрудкуватою, щоб гербіциди могли розподілитися в ній максимально рівномірно. Розмір грудок ґрунту не повинен перевищувати 20 мм в діаметрі. Знизити ефективність ґрунтового гербіциду здатні великі грудки, наявність стерні та високий вміст пожнивних залишків.

Також треба враховувати, що на різних ґрунтах після обприскування концентрація і збереження гербіцидів залежить від:

  • ґрунтових факторів, таких як гранулометричний склад (глинисті та мулисті ґрунти зв'язують більшу кількість діючих речовин);
  • pH ґрунту (чим нижче, тим швидше розкладається діюча речовина);
  • вологості та вмісту органічної речовини (на багатих гумусом ґрунтах зв'язується більша кількість діючої речовини);
  • властивостей самого гербіциду (летючість, розчинність, період напіврозпаду.

✅ Як ефективність ґрунтових гербіцидів залежить від погодних умов, у який час і як правильно вносяться ґрунтові гербіциди  читати ТУТ 

📲 Рекомендація кращих ґрунтових гербіцидів за версією експертів LNZ web


AgroPortal.ua за матеріалами LNZ Group