Види обладнання для обробки зерна
Сушіння зерна здійснюється в кілька етапів, кожен з яких впливає на наслідкову якість продукції. Залежно від подальших операцій з продуктом, технологічне обладнання розділяється на:
- лоткові прилади — використовуються для зберігання зернових продуктів;
- вертикальні — застосовуються перед переробкою зерна на крупу або помелом на борошно;
- спеціалізоване — необхідне для сушіння вже обробленого зерна, його упакування чи подальшого зберігання.
При необхідності використовується техніка, що поєднує в собі відразу кілька функцій. Такі прилади актуальні для компактних виробництв, що об’єднують в собі відразу декілька напрямків.
Види обладнання для виробництва борошна
Для виробництва якісного продукту необхідне використання декількох приладів, що використовуються по черзі:
- сепаратори, прилади для відбору каміння та сміття, аспіраційні колонки — для виділення шкідливих домішок і поділу зерна на повне і пусте;
- підігрівачі та зволожувачі — використовуються для додання необхідних фізичних даних, в залежності від подальших дій з продуктом;
- дебрандери, вимоєчні машини — для обробки поверхні зернових продуктів;
- борошняні розсіви — для поділу готового борошна на фракції.
При виборі обладнання варто пам’ятати, що для роботи з різними зерновими — гречка, пшениця та інші використовується різне оснащення.
Для виготовлення круп’яних виробів виробники пропонують окремий вид продукції. Для сушіння, обробки, упаковки і просіювання крупи заборонено використовувати оснащення, не призначене для роботи з продуктами харчування. Таке оснащення не пропускає шкідливі домішки і поставляє максимально чистий і безпечний продукт.
AgroPortal.ua за матеріалами компанії «Олис»