Посіяли 700 га пшениці та ріпаку — швидко, точно і без жодних проблем

18 березня 2024, 07:34 562

Як показує себе зернова сівалка OMEGA від BEDNAR на полях ФГ «Веклин» у Львівській області.

ФГ «Веклин» належить до когорти міцних західноукраїнських господарств, котрі попри відносно невеликі площі обробітку (600 га) динамічно розвиваються та навчаються шукати шляхи для виживання у нинішні складні часи. Одним із них є ставка на нову сучасну техніку, яка забезпечує гарантовано якісне виконання польових операцій.

Ігор Веклин, керуючий директор ФГ «Веклин»

Щиро кажучи, нові машини та агрегати нині придбати дуже непросто. Через низькі ціни на зерно фермери не мають змоги купувати обладнання так, як це було до повномасштабної війни. Але ми розуміли, що без підвищення якості сівби діла не буде, тому минулого року посилено шукали нову зернову сівалку.

Ми розуміли, що без підвищення якості сівби діла не буде

На полях господарства вирощуються озимі пшениця і ячмінь, озимий ріпак, соя та кукурудза. Тому шукали оптимальну за співвідношенням ціни та якості модель, яка б могла б чітко сіяти усі зазначені культури, окрім кукурудзи.

«Ми співпрацюємо із такою надійною компанією як IN FORCE GROUP, тому звернулися передусім до них. На машини та агрегати чеського виробника BEDNAR звертали увагу і раніше, зокрема і на сівалки. Так співпало, що у них на території якраз стояла зернова сівалка BEDNAR OMEGA OO 6000 FL. От ми і почали розмовляти саме по ній», — згадує Ігор Тимофійович.

Він розповідає, що під час візуального огляду сівалка BEDNAR OMEGA відразу справила хороше враження.

Нам в усіх питаннях пішли назустріч

«Було помітно, що це добротна і на совість виготовлена машина. Пластикові бункери, ключові елементи із міцного пластику чи неіржавіючої сталі — було ясно, що тут нічого не погниє і не вкриється корозією. До того ж ми поспілкувалися із людьми, які вже мали такі сівалки, і вони нас запевнили, що це справді надійний та зручний в роботі посівний комплекс. Нам також дуже сподобалися умови придбання сівалки та сам підхід до справи з боку дилера.  Нам безкоштовно надали сівалку для випробування на наших полях, щоб ми побачили, як вона працює. Також ми отримали непогану ціну від продавця, ще й змогли придбати сівалку за програмою «5-7-9%». Тобто нам в усіх питаннях пішли назустріч», — стверджує аграрій.

Нову сівалку привезли до господарства влітку 2023 року, причому відразу налаштували та провели зрозуміле навчання щодо умов оптимальної експлуатації. Цікаво, що ця машина на той момент стала вже третьою моделлю OMEGA, яку придбали аграрії Львівщини.

OMEGA однаково добре сіє і ранні зернові, і дрібне насіння ріпаку

«Ми запустили її у поле восени і засіяли понад 700 га — трохи допомогли відсіятися і сусідам. Посіяли за допомогою BEDNAR OMEGA озиму пшеницю і ячмінь, а також озимий ріпак. Відразу ж хочу відзначити, що ця модель однаково добре сіє і ранні зернові, і дрібне насіння ріпаку. Гадаю, що так само добре навесні вона впорається і з насінням сої. Хоча, на мою думку, цілковито універсальних сівалок не буває, але це саме той випадок, коли можна бути впевненим щодо якості сівби різних культур», — переконаний Ігор Веклин.

До речі

У базовій комплектації сівалки BEDNAR OMEGA OO_FL мають дві висіваючі котушки: одна для дрібнонасіннєвих культур, інша — для більших зернових. Але опційно сівалка може бути оснащена ще 4 висівними котушками. Точність сівби забезпечується дозуючою системою, яка має норму висіву від 0,6 до 650 кг на гектар.

Технологія обробітку ґрунту на полях ФГ «Веклин» передбачає повну відмову від оборотної оранки. Під кукурудзу здійснюється глибоке розпушування, а під сівбу пшениці — провокативне дискування, а згодом після проростання падалиці — дисково-лаповий обробіток на глибину 21-23 см. 

«Ми пробували працювати сівалкою BEDNAR OMEGA просто по стерні, й вона нормально виконувала свою роботу. Але тут багато залежить від ґрунту», — зазначає аграрій.

Важливо!

Cистема дводискового кріплення Twin-Disc забезпечує кращу прохідність, на одній стійці розташовано по 2 диски. Х-подібна конструкція секцій дисків BEDNAR OMEGA дозволяє працювати в екстремальних умовах без зсуву сівалки під час роботи. Два ряди агресивних дисків впораються навіть в умовах посухи чи на важких та вологих ґрунтах або на ґрунтах з великою кількістю рослинних решток на поверхні.

У господарстві 6-метрова зернова сівалка BEDNAR OMEGA OO 6000 FL агрегатується із 340-сильним трактором. При цьому витрата пального є доволі помірною.

Дуже важливим є те, що тут відмінно реалізована функція припосівного внесення міндобрив

«Ми сіємо зі швидкістю 10-12 км/год і не поспішаємо. За робочу зміну сівалка спокійно закриває до 50 га. Для нас дуже важливим є те, що тут відмінно реалізована функція припосівного внесення міндобрив у рядок. BEDNAR OMEGA ідеально точно витримує як норму висіву насіння, так і стартових добрив. А це на сьогоднішній день є надзвичайно важливим», — наполягає Ігор Тимофійович.

Дійсно, вартість мінеральних добрив сьогодні змушує практично усіх українських аграріїв вишуковувати нові способи економії та водночас підвищення ефективності мінерального живлення посівів.

«Раніше ми давали міндобрива традиційним розкидним способом, використовуючи гранули пострадянського виробництва. Але потім зрозуміли, що краще застосовувати нехай дорожчі, але якісніші добрива, і вносити їх максимально точно. Тому, скажімо, під озимий ріпак ми дали по 70 кг/га КАС перед посівом та від 100 до 200 кг/га комплексних добрив польського виробництва, до складу яких входить фосфор, калій, сірка, кальцій, цинк тощо. Ми їх даємо якраз за допомогою сівалки BEDNAR OMEGA, і машина це робить дуже точно», — стверджує Ігор Веклин.

Зазначимо, що в конструкції BEDNAR OMEGA двокамерний герметичний пластиковий бункер, розділений в співвідношенні 60:40, дозволяє здійснювати посів та вносити добрива одночасно. Дозування добрив та насіння повністю незалежні, оскільки сівалка має 2 дозуючі апарати з електромотором. Герметичні бункери з надлишковим тиском підвищують точність висіву порівняно зі стандартною пневматичною сівалкою, де потік повітря може впливати на точність висіву. Добриво можна вносити в рядок або міжряддя, або розподілити і в рядок, і в міжряддя одночасно. Глибина закладання добрив регулюється незалежно від глибини посіву насіння. При цьому точність дотримання глибини посіву забезпечується спеціальним паралелограмним кріпленням висівних сошників. Сівалка може мати міжряддя 12,5 см або 16,7 см. 

Фермер також наголошує на неабиякій зручності експлуатації нової чеської сівалки.

«Щиро кажучи, ми ще не бачили такої продуманої конструкції сівалки. Для того, щоб виставити норму, щось перевірити чи засипати, не потрібно лазити поміж цими «залізяками» чи розбирати пів машини. Все на виду, все під рукою, і це істотно заощаджує час, зусилля і нерви», — каже він.

Щиро кажучи, ми ще не бачили такої продуманої конструкції сівалки

Дійсно, однією з ключових особливостей BEDNAR OMEGA є те, що точка калібрування знаходиться в задній частині агрегату, за сошниками. Більшість сівалок конкурентного сегменту мають калібрування, розташоване під бункером у найнижчій точці або над бункером, що має сенс, але зовсім не полегшує роботу механізатору. Те ж саме щодо розвантаження бункера — тут передбачена можливість легко наповнювати та розвантажувати великі мішки з насінням або хімією.

При цьому істотну консультативну допомогу ФГ «Веклин» надають як фахівці чеського виробника сівалки, так і офіційного дилера BEDNAR у Львівській області — компанії IN FORCE GROUP.

«Машина ще зовсім нова, все працює ідеально, і я бачу, що її конструкція має дуже солідний запас міцності. Зі свого боку наші партнери постійно тримають на контролі стан сівалки — приїжджають, телефонують, щось підказують. Тому я упевнений, що вона відслужить у нас вірою та правдою ще багато сезонів», — посміхається Ігор Веклин.

Додаткове оснащення

Чеський виробник передбачив у конструкції своєї зернової сівалки OMEGA можливість встановлення широкого спектру опційного обладнання під конкретні умови роботи. Зокрема, тут можна встановити спеціальну вирівнюючу планку Crushbar та шинний коток Frontpack для попередньої підготовки ґрунту. В ФГ «Веклин» BEDNAR OMEGA працює із шинним котком Frontpack, який ідеально вирівнює ґрунт та чудово показує роботу в грубій борозні, стабілізучи роботу сівалки. Також ця модель може оснащатися висівним апаратом ALFA DRILL об’ємом від 400 л до 800 л, призначеним для сівби дрібнонасінних покривних культур та для внесення мікрогранульованих добрив.