«Ми сіємо зі швидкістю 10-12 км/год і не поспішаємо. За робочу зміну сівалка спокійно закриває до 50 га. Для нас дуже важливим є те, що тут відмінно реалізована функція припосівного внесення міндобрив у рядок. BEDNAR OMEGA ідеально точно витримує як норму висіву насіння, так і стартових добрив. А це на сьогоднішній день є надзвичайно важливим», — наполягає Ігор Тимофійович.
Дійсно, вартість мінеральних добрив сьогодні змушує практично усіх українських аграріїв вишуковувати нові способи економії та водночас підвищення ефективності мінерального живлення посівів.
«Раніше ми давали міндобрива традиційним розкидним способом, використовуючи гранули пострадянського виробництва. Але потім зрозуміли, що краще застосовувати нехай дорожчі, але якісніші добрива, і вносити їх максимально точно. Тому, скажімо, під озимий ріпак ми дали по 70 кг/га КАС перед посівом та від 100 до 200 кг/га комплексних добрив польського виробництва, до складу яких входить фосфор, калій, сірка, кальцій, цинк тощо. Ми їх даємо якраз за допомогою сівалки BEDNAR OMEGA, і машина це робить дуже точно», — стверджує Ігор Веклин.
Зазначимо, що в конструкції BEDNAR OMEGA двокамерний герметичний пластиковий бункер, розділений в співвідношенні 60:40, дозволяє здійснювати посів та вносити добрива одночасно. Дозування добрив та насіння повністю незалежні, оскільки сівалка має 2 дозуючі апарати з електромотором. Герметичні бункери з надлишковим тиском підвищують точність висіву порівняно зі стандартною пневматичною сівалкою, де потік повітря може впливати на точність висіву. Добриво можна вносити в рядок або міжряддя, або розподілити і в рядок, і в міжряддя одночасно. Глибина закладання добрив регулюється незалежно від глибини посіву насіння. При цьому точність дотримання глибини посіву забезпечується спеціальним паралелограмним кріпленням висівних сошників. Сівалка може мати міжряддя 12,5 см або 16,7 см.