Ефективна ґрунтообробна техніка дозволяє аграрію зекономити майже 60 $/га

06 лютого 2024, 06:58 700

Практика роботи підприємства на Черкащині та Кіровоградщині засвідчила, що за використання техніки BEDNAR економічна вигода склала майже 60 $/га, і це без витрат на заробітну плату механізатора та амортизацію трактора і причіпної техніки.

Про результати господарства розповів фахівець із роботи з ключовими клієнтами «Тайтен Машинері Україна» (офіційний дистриб'ютор сільськогосподарської техніки BEDNAR) Володимир Салапонов під час третьої онлайн-конференції «Inter AgroLab — шлях до ефективного землеробства».

«У господарстві ТОВ «Трайгон Фармінг Харків» за останні роки перейшли з традиційної технології застосування оранки на глибоке розпушування з одночасним внесенням добрив у майбутній рядок посіву (це дає кореневій системі надалі максимально активно розвиватися). Наразі ми покажемо результати застосування технології, що включає всі операції підготовки ґрунту від основного до передпосівного і відповідно посіву соняшнику в умовах попередника кукурудзи на зерно. Операцію основного обробітку в господарстві здійснювали агрегатом BEDNAR TERRASTRIP ZN 8R/50 на глибину 30-40 см (розпушування з одночасним внесенням добрив) у кооперації з бункером BEDNAR COMBO SYSTEM CS 5000, який має 2 секції з можливістю комбінування двох видів добрив», — розповідає Володимир Салапонов.

Вносили тукосуміш 7-19-29 з нормою внесення 120 кг/га. Норму витримали чудово завдяки електроприводу дозатора, встановленого на бункері під надлишковим тиском. За добу вдалося обробити 55-60 га.  

«У результаті господарство отримало хороший врожай соняшнику. За оранки його середня врожайність складала 3,71 т/га, тоді як за застосування глибокого розпушування з одночасним внесенням добрив у профіль ґрунту середня врожайність становила 3,87 т/га. Після отриманих результатів ТОВ «Трайгон Фармінг Харків» повністю перейшло на технологію глибокого розпушування», — повідомляє Володимир Салапонов.

Він додає, що операцію закриття вологи в господарстві проводили штригельною бороною BEDNAR SRTIEGEL-PRO, що дало змогу також рівномірно розподілити пожнивні рештки полем. Ширина штригельної борони 12 м, що дає можливість за добу обробляти 250 га. Це в 2,5 раза більше, ніж продуктивність борони ЗПГ, що також працює в господарстві.

Штригельну борону BEDNAR SRTIEGEL-PRO в ТОВ «Трайгон Фармінг Харків» також використовують влітку за комбайном для закриття вологи і провокації росту падалиці, наприклад, після пшениці, сої, таким чином економлять на пальному. Раніше працювали дисковими агрегатами, при цьому витрачалося 6-7 л/га пального, з бороною його витрачається на 20% менше.

«Бестселером» серед агрегатів для передпосівного обробітку ґрунту Володимир Салапонов назвав компактор SWIFTER. У господарстві працюють два таких компактора шириною 10 м, кожен робить близько 100 га на добу. Один із них має напрацювання вже більше 30 000 га і при цьому якісно готує посівне ложе за один прохід навіть в умовах наявності рослинних решток кукурудзи.

Володимир Салапонов додав, що залежно від технології та умов роботи задачу передпосівного обробітку також можуть ефективно виконати такі агрегати як універсальний культиватор BEDNAR VERSATILL, що, крім стерньового обробітку, є вдалим рішенням для передпосівного обробітку, особливо в умовах великої кількості пожнивних решток, та дискатор SWIFTERDISC. Всі ці агрегати можуть якісно виконувати передпосівну підготовку ґрунту залежно від технології його обробітку.

Результати технології у господарстві ТОВ «Трайгон Фармінг Харків»:

  • Врожайність соняшнику зросла на 4% (з 3,71 т/га до 3,87 т/га). Так, за ціни на соняшник 344 $/т було отримано додаткових 13,76 $/га.
  • Економія пального за застосування глибокорозпушувача порівняно з оранкою склала 25%. За ціни на дизпаливо 1,32 $/л економія становить 6,6 $/га.
  • Завдяки меншій кількості операцій на полі додаткова економія пального склала від 10,3 $/га.
  • Економія на кількості добрив (зі 150 кг/га до 120 кг/га), за вартості добрив 0,98 $/кг, склала 29,11 $/га.

«Аграріям варто пам’ятати: якісний передпосівний обробіток і висів насіння забезпечать рівномірні, дружні сходи, а в результаті — отримання максимального врожаю», — зазначає Володимир Салапонов.


Вікторія Полевик, AgroPortal.ua