Агроному у вересні: що потрібно знати про підготовку до посіву озимих культур з біологічними препаратами

31 серпня 2023, 05:47 2479

У розпалі сезон передпосівного обробітку ґрунту з наступною сівбою озимих культур. Зібрали для вас топові рекомендації агрономів БТУ-ЦЕНТР щодо біологічних рішень, які актуально інтегрувати до технологічної карти вже цієї осені.

Внесення азотних добрив без Екостерну — розмноження патогенів у полі

Якщо застосовувати лише азотні добрива, то пожнивні рештки стають місцем розвитку усієї аборигенної мікрофлори, в тому числі патогенної. Це означає, що вони активують все без розбору — патогенні організми, фузаріози, гнилі, плісняву, тощо. 

Екостерн — це оздоровлювач ґрунту, який пришвидшує розкладання стерні та пригнічує розвиток збудників хвороб. При додаванні Екостерну ви заселяєте ґрунт мікроорганізмами, які не шкодять рослинам, тобто сапрофітами високої концентрації, які витісняють патогени. Це відбувається як шляхом прямої конкуренції за місце існування і поживні речовини, так і за допомогою синтезу антибіотичних сполук, які пригнічують розвиток хвороботворних мікроорганізмів.

Застосування самих лише азотних добрив для розкладання рослинних решток навіть найменшою нормою — 16-17 кг/га у д. р. виявляється на 20-45% дорожчим, ніж використання деструктора з лінійки Екостерн — 1,5 л/га разом з азотними добривами в нормі 5-10 кг/га у д. р.

Не бійтеся працювати з деструктором при високих температурах та нестачі вологи

Розвінчуємо міф — у південних чи східних регіонах України, де на момент внесення температури можуть підійматися до +45 °C та ґрунт майже не містить вологи, працювати з Екостерном МОЖНА.

Але є важливе уточнення. У таких випадках ми рекомендуємо обирати не Екостерн Класичний, а спеціальну формуляцію Екостерн Бактеріальний. До його складу якого входять мікроорганізми, що здатні переживати екстремальні температури та дефіцит вологи. Це досягається завдяки спеціальному складу біопрепарату та особливостям бактерій у ньому. За несприятливих умов вони здатні переходити у форму спокою, утворюючи спори або цисти. Ці форми захищають їх від коливань температури, змін кислотності та впливу хімічних речовин. У формі спокою не висихають, не гинуть, а перебувають у «сплячому» стані, чекаючи на найкращий момент для виходу з фази спокою та початку активної життєдіяльності. Оптимальна вологість ґрунту для активізації корисної мікрофлори складає 20-30% від повної вологоємності, отже, за настання сприятливих погодних умов бактерії почнуть розкладати пожнивні залишки. 

Більше про лінійку деструкторів (Екостерн Класичний, Екостерн Бактеріальний, Екостерн Триходерма, Екостерн Лайт, Екостерн Ноу-тіл).

Підвищуйте засвоєння NPK

Ціни на добрива вже дешевше, ніж рік тому, але все ще дорогі. Тому ми рекомендуємо розглядати введення в технологію ґрунтового біодобрива Граундфікс, яке підвищує ефективне засвоєння елементів живлення як з добрив, так і з ґрунтових запасів, і підвищує коефіцієнт їх використання в 1,2-1,5 рази. У БТУ-ЦЕНТР маємо потужну доказову базу, яка доводить що завдяки Грундфіксу можна без втрати врожайності зменшити норму використання добрив до 30%.  Деякі з досліджень зібрали у статті.

Такі результати можливі завдяки комплексу мікроорганізмів, які здатні з нерозчинних сполук переводити фосфор і калій у легкодоступні для рослин форми, збільшувати рухомість фосфору, а також фіксувати азот атмосфери та робити його доступним для рослин. За рахунок вивільнення фосфору та калію, зокрема з ґрунту та мінеральних добрив, підвищується їх засвоєння рослиною. Граундфікс покращує біологічну активність ґрунту та пригнічує розвиток фітопатогенів, підвищує врожайність сільськогосподарських культур до 25%, а також має позитивну післядію на наступну культуру. Крім того, РК-мобілізатор поліпшує структуру ґрунту, а бактерії, що входять до його складу, сприяють покращенню адаптивних та імунних властивостей рослини.


Акумулюйте вологу та попереджайте гнилі за рахунок обробки насіння

Для живлення і додаткового захисту впевнено рекомендуємо внесення мікоризоутворюючого препарату Мікофренд. Його внесення на насіння озимих культур дозволяє збільшити площу поглинання кореневою системою елементів живлення за рахунок розвитку мікоризи та, як наслідок, утримати безцінну вологу в кореневій зоні. Окрім цього, препарат має фунгіцидну властивість і захищає рослини від збудників кореневих гнилей. Для зручності використання біопрепарат доступний у рідкій та сухій формах.


Стимулюйте живлення не синтетичними амінокислотами, а природніми

Для формування міцної кореневої системи і забезпечення завдяки цьому дружніх сходів, посилення імунітету та стійкості рослин до стресів рекомендуємо до застосування органо-мінеральне добриво ХЕЛПРОСТ для насіння.

Препарати лінійки ХЕЛПРОСТ — висококонцентровані та комплексні за складом. Принципова відмінність лінійки — використання у виробництві препаратів не синтетичних, а природних амінокислот, отриманих в результаті життєдіяльності мікроорганізмів за авторською технологією мікробіологів БТУ-ЦЕНТР. Простими словами це означає, що оскільки рослина сама виробляє амінокислоти, вона визнає такі хелати за «свої», тому полегшується транспортування та споживання мікроелементів. Тобто працює інша «система доставки», завдяки чому зростає швидкість засвоєння елементами живлення та, як наслідок, збільшується ефективність підживлення.

Також ХЕЛПРОСТ відрізняється високою стійкістю до стресу через наявність у складі амінокіслот. Амінокислоти виступають не тільки транспортним засобом, а й не менш важливими, ніж самі мікроелементи, поживними й фізіологічно активними речовинами, що впливають на ріст і розвиток рослини. 

Заощаджуйте та користуйтеся пакетними пропозиціями

Спеціально для тих, хто віддає перевагу комплексному підходу, у компанії БТУ-ЦЕНТР розробили пакетні пропозиції для озимих культур, які передбачають систему знижок на придбання біопрепаратів, вигідні умови оплати та пакет лабораторних і консультативних послуг, зокрема фітосанітарне обстеження полів. Щоб дізнатися більше про пакетні пропозиції, зверніться до представника компанії у вашому регіоні.

Замість висновку. Варто пам’ятати, що внесення біологічних препаратів — це не лише про економічну доцільність, а і суттєвий крок для зниження хімічного навантаження на поле та відновлення родючості ґрунту. За допомогою внесення агрономічно корисної мікробіоти ви запускаєте відновлювані процеси в екосистемі ґрунту за рахунок розширення мікробного ценозу. Працюючи біологією ви покращуєте фітосанітарний стан ґрунту, захищаєте майбутні культури сівозміни від алелопатичного впливу попередників, збільшуєте доступність елементів живлення в ґрунті і покращуєте його структуру. Плекаймо здоров’я нашої землі разом!