Про це в ході «Силос-Саміт 2020» розповів головний ветеринарний лікар ТОВ «Україна» Сергій Смолян.
«Дуже часто в гонитві за прибутком фермери можуть нехтувати здоров’ям своїх тварин. В першу чергу це стосується заготівлі кормів та годівлі. Недотримання технології веде до зниження якості та безпечності кормів, зокрема силосу.
«Неякісний корм може бути зіпсований гниллю, уражений грибковими збудниками, бути з високим вмістом токсичних речовин, мати отруйні рослини, містити сторонні домішки. На додачу до всього — бути незбалансованим за вмістом поживних речовин, кислим та легкозброджуваним», — говорить Сергій Смолян.
Фахівець виокремив контрольні точки менеджменту годівлі ВРХ:
Ціна помилки під час контролю годівлі може бути надто високою. До прикладу, споживання коровою частково запліснявілого силосу може призвести до скорочення добових надоїв до 12%, зменшити вміст білка щонайменше на 4% та в середньому на 69% збільшити вміст соматичних клітин у молоці.
За відсутності контролю кормів у корів можливий розвиток ацидозу. Останній викликає до 10% — кульгавість, до 30% — фолікулярні кісти, до 7% — ембріональну смертність та до 5% — аборти. Захворювання на ламініт знижує продуктивність корів до 30%, а лікування його досить дороге і потребує повільного одужання. Крім того, при неякісний годівлі можливий розвиток кетозу та післяпологових ускладнень.
Анастасія Кирієнко, AgroPortal.ua