Причому найбільшої декоративності вона досягає тоді, коли всі садові квіти вже в'януть — вересень, листопад, грудень.
І при всій своїй красі вона ще й їстівна, здатна забезпечувати свіжою зеленню, багатою на вітаміни та мінерали, аж до самих зимових свят.
Причому врожайність і поживність цієї вітамінної краси така, що більшість наших кормових культур і поруч не стояли — до 1000 ц/га.
Поради з вирощування
Вирощування декоративних різновидів мало чим відрізняється від вирощування звичайної капусти. Хоча можна висаджувати їх у будь-який час, барвиста пігментація розвивається тільки після заморозків або тривалої холодної погоди.
Якщо купувати розсаду, то рослина має бути з короткими стеблами і відносно однорідним за довжиною листям, без отворів і хоча б з частковим відтінком кольору.
Якщо починати з насіння, то сіяти треба на розсаду принаймні за шість тижнів до останнього заморозку. Насіння декоративної капусти вимагає світла для проростання, тому не можна закривати його ґрунтом. Відразу після посіву насіння потрібно помістити в холодильник на 3 дні, щоб прискорити проростання.
Також можна просто посіяти капусту в саду, як тільки встановиться тепла погода, і тримати ґрунт вологим до проростання.
Посадити насіння потрібно в рядки, розташовані на відстані від 45 до 60 см один від одного, залишаючи між рослинами відстань в 15 см, щоб розетки не розросталися. В оптимальних умовах насіння повинне прорости протягом одного-двох тижнів.
Декоративна капуста надає перевагу кислому ґрунту з pH від 5,8 до 6,5, багатому на органіку і з гарним дренажем.
Ці рослини люблять, коли ґрунт трохи підсихає між поливами, але будуть страждати від стресу, якщо залишити їх сухими на тривалі періоди.
AgroPortal.ua за матеріалами Аgroxxi.ru