Кажуть, все через несприятливу погоду і низьку врожайность у цьому сезоні. Редакція AgroPortal.ua підібрала найцікавіші факти про цибулю і за допомогою експертів взялася їх перевірити.
Міф 1. Гострий смак цибулі збуджує апетит
«Будь-яка гостра їжа сприяє підвищенню апетиту, під цим терміном ми розуміємо поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту. Якщо простіше, то шлунковий сік виробляється швидше, і формула його сильніша, що дозволяє краще, швидше і якісніше розщеплювати те, що ми їмо», — розповідає дієтолог-консультант Eat Easy Анастасія Лукаш.
Міф 2. При смаженні цибуля стає солодкою
«При смаженні цибулі, через те що в ній є цукри, відбувається реакція Майяра (Хімічна реакція між амінокислотами і цукрами, яка відбувається при нагріванні. — Прим. авт.). Саме тому цибуля стає солодкою, — каже project manager Chef's Consulting Сергій Пекарюк. — Олія повинна бути рослинною і рафінованою, оскільки вершкове масло має низьку температуру горіння, і найчастіше цибуля підгорає».
Міф 3. Цибуля зменшує біль і роздратування при укусі оси або бджоли
Для цього в місце укусу необхідно відразу втерти сік цибулі. Він усуне біль, зніме набряк і свербіж.
Міф 4. Цибуля містить більше цукру, ніж яблуко або груша
За словами Анастасії Лукаш, все дуже ситуативно щодо сортів цих самих груш, яблук і цибулі. В середньому в 100 грамах цибулі буде цукрів на 10-20% більше, ніж в тих же 100 грамах яблука і ще на 10-15% більше, ніж в груші. Але це ні в якому разі не робить цибулю небезпечним продуктом.
У цибулі містяться сірчисті сполуки: до речі, саме вони змушують нас плакати при нарізанні цибулі. Ці сполуки, контактуючи з киснем, перетворюються на алліцин. Ця речовина має бактерицидні властивості, знижує рівень цукру і холестерину в крові.
Міф 5. Цибулевий запах з рота можна пом'якшити, якщо заїсти цибулю петрушкою
За словами Сергія Пекарюка, петрушка дійсно знищує запах цибулі, але для цього потрібно дуже багато її з'їсти.
Іванна Панасюк, AgroPortal.ua