Міф 1. Кава викликає залежність
«Частково так. Вона викликає залежність не більше, ніж цукор, солодкі газовані напої, харчові добавки та багато інших продуктів із щоденного раціону. Тому, вживаючи будь-які продукти, в тому числі й каву, важливо пам'ятати, що «все є отрута, і все є ліки. І те й інше визначає доза», — стверджує менеджер з роботи з клієнтами «КофейОК» Євгенія Ромашкіна. — Не варто боятись кави. Дві-три порції напою на день не зашкодять здоров'ю, а навпаки — позитивно вплинуть на обмін речовин та загальний стан людини. Але це стосується лише натуральної зернової кави».
Міф 2. Кава допомагає схуднути
Це не зовсім так. Кофеїн лише трохи прискорює метаболізм, але цього недостатньо для довгострокового та істотного зменшення ваги. Кава здатна на деякий час зменшити відчуття голоду, але немає жодних доказів того, що вона допомагає худнути.
Міф 3. Кава шкодить зубам
«З одного боку, кава несприятливо впливає на колір зубів, бо регулярне вживання цього напою призводить до появи на них жовто-сіруватого відтінку. Для того щоб зменшити рівень пігментації зубів від кави, в напій потрібно додавати молоко, бо у ньому міститься кальцій, який позитивно впливає на стан зубної емалі, — розповідає лікар-стоматолог Володимир Васильчук. — А з іншого боку, кава береже наші зуби від карієсу. Однією із причин, за якою розвивається карієс, є наявність на зубній емалі мікроорганізмів, таких як стрептококи, а у кавових зернах міститься речовина трігонеллін, яка має властивість видаляти із зубів шкідливий наліт».
Міф 4. Кава викликає безсоння
Період напіввиведення кави досить короткий — 3-5 годин. Цей напій точно не завадить вам заснути, якщо ви вип'єте його не пізніше, ніж за 6 годин до сну. Безсоння може з'явитися лише у людей з підвищеною чутливістю до кофеїну.
Міф 5. Кава не корисна для здоров'я
«Кава впливає на кожну людину по-різному, проте її споживання може призвести до вироблення кислоти. Ось чому кількість вживання кави необхідно збалансувати. Максимальна добова доза кофеїну на день не має перевищувати 500 мг, — рекомендує лікар-стоматолог Володимир Васильчук. — Кава корисна для мозку, але шкідлива для кісток і нирок».
Міф 6. Щоби заварити каву, потрібен окріп
«У жодному разі каву не можна заварювати окропом, адже він вбиває її смак. Оптимальна температура — 92-95 градусів. Окріп потрібен для того, щоб прогріти чашку, перед тим як налити в неї каву. Це робиться для того, щоб кава довше залишалася теплою», — коментує менеджер з роботи з клієнтами «КофейОК» Євгенія Ромашкіна.
Міф 7. Кава рятує від депресії
Так, це довели американські вчені. Кава рятує від депресії, особливо жінок. Жінки, які випивають до 4 чашок кави на день, дійсно, менше схильні до депресії.
Іванна Панасюк, AgroPortal.ua