Редакція AgroPortal.ua зібрала найбільш поширені твердження про шоколад і з допомогою експертів взялась їх розвінчати.
Міф 1. Справжній шоколад швидко тане
«Справжній шоколад дуже швидко тане, але якщо він розм'як відразу ж, як тільки ви взяли його в руки, це вже не є ознакою якості. Якщо шоколад не тане зовсім, не залишає жодних слідів, це теж поганий знак. У його складі, швидше за все, міститься дуже багато лецитину, який змінює структуру продукту», — зазначає директор представництва молдовської кондитерської фабрики Bucuria в Україні Юрій Соколовський.
Міф 2. В рік середньостатистичний українець з’їдає 3 кг шоколаду
Експерти асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» стверджують, що потенціал ринку шоколаду та шоколадних виробів в Україні зростає. Це загальносвітова тенденція, яка відмінна від вітчизняної лише масштабами, асортиментом та якістю продукції.
«У минулому році споживання шоколаду та шоколадних виробів в Україні оцінюється в середньому близько 3 кг на особу, що майже у півтори рази більше, ніж п’ять років тому. Але це все ще вдвічі менше, ніж середній показник на Заході, — говорять в УКАБ. — Позитивно, що спостерігається збільшення споживання саме вітчизняних шоколадних виробів, і лише кожна четверта шоколадка — імпортного походження».
Міф 3. Неякісний шоколад горить
«У натуральному шоколаді міститься значна частина какао-масла. Тому, звісно, натуральний шоколад буде горіти, адже практично будь-яке масло може загорітися. Крім того, інші інгредієнти, що містяться у шоколаді, такі як цукор, натуральні добавки, також можуть горіти при нормальних умовах», — розповідає Юрій Соколовський.
Міф 4. Шоколад є причиною виникнення карієсу
За словами лікаря-стоматолога Володимира Васильчука, споживання шоколаду дійсно є однією з причин виникнення карієсу. Проте на відміну від інших солодощів він приносить певну користь.
«Какао містить танін та інші антибактеріальні компоненти, які борються з бактеріями ротової порожнини. Таким чином, цукор провокує виникнення карієсу, а вищезазначені речовини попереджають це негативне явище», — розповідає Васильчук.
Міф 5. Найбільш шкідливий — молочний шоколад
Директор представництва молдовської кондитерської фабрики Bucuria в Україні стверджує, що молоко, яке міститься в молочному шоколаді, руйнує структуру антиоксидантів і робить його ще більш калорійним, на відміну від темного шоколаду. Але боятися потрібно не молочного шоколаду, а білого.
«Відомо, що у своєму складі замість какао-порошку білий шоколад містить сухе молоко. А воно не несе в собі тих властивостей, які притаманні класичному темному шоколаду. Від його споживання немає ніякої тонізуючої та антиоксидантної дії на організм», — додає він.
Іванна Панасюк, AgroPortal.ua