Про те, як створити крафтове виробництво шоколаду, не вкладаючи великих інвестицій, знає Катерина Ткачук. Для неї шоколад став не просто захопленням, а справою життя, яку вона назвала Cukrik.
Ще кілька років тому, починаючи свою трудову діяльність із посади референта-перекладача, і уявити собі не могла, що матиме справу з улюбленими ласощами мільйонів людей. Стати шоколатьє Катя вирішила, коли була в декретній відпустці. Методом спроб і помилок вивела свою особисту формулу успішної роботи.
«Усе почалося з того, що одного разу я спробувала зробити вдома натуральні смаколики для своєї дитини, якій на той момент було близько двох років, — розповідає Катерина. — Я категорично не хотіла давати їй магазинних солодощів, на які у неї була різко виражена алергія. Тож багато експериментувала, роблячи цукерки із сухофруктів та горіхів. Виходило досить смачно. Своїми ласощами радо пригощала знайомих, особливо тих, у кого були маленькі діти. Потім мені підказали, щоб я спробувала продавати цукерки. Так усе й почалося».
Тепер Катя — досить відомий в місті майстер-шоколатьє. А виготовлення шоколаду для неї — медитація і творчість. Варто тільки поглянути на космічне оздоблення цукерок, яке Катя виводить пензликом годинами власноруч!
Хто б міг подумати, що гречку, особливо зелену, можна поєднати із шоколадом, щоб це вийшло смачно
«Спочатку солодощі були прості — поєднання сухофруктів і горіхів. Частину рецептів навіть можна було знайти в інтернеті у вільному доступі. З часом стала вдосконалювати свої роботи, захотіла спробувати попрацювати з шоколадом. Для цього почала шукати додаткову інформацію: дивитися відео, купувати майстер-класи. Звісно, виходило не одразу. Було дуже багато зіпсованих літрів шоколаду», — ділиться майстриня.
Асортимент шоколатьє постійно зростає й наразі нараховує 13 видів цукерок, шоколадки з різними смаками, тістечка, морозиво.
Усі солодощі Сukrik повністю з натуральних інгредієнтів рослинного походження, не містять білого, рафінованого цукру та лактози. Вироби готуються на кокосовому цукрі та сиропі топінамбура.
Справжній шоколад має всього три складові: какао-масло, какао терте та кокосовий цукор
«Технологія приготування доволі проста: я змішую ці інгредієнти в певній пропорції. Далі почергово підігріваю й охолоджую шоколад, щоб сформувати правильну кристалічну сітку какао-масла. Цей процес називається «темперуванням». Специфіка роботи з кокосовим цукром така, що він повністю не розчиняється, тож шоколад має певну хрумкість, чим помітно відрізняється від фабричного. Загалом із шоколадом потрібно працювати дуже швидко. Іноді хвилина часу вирішує все», — зазначає Катерина.
Згодом темпи виробництва почали зростати, і забезпечувати попит у домашніх умовах на обмеженій неспеціалізованій площі стало неможливо. І кондитерка зрозуміла, що потрібно рухатися далі. Так у неї виникла потреба відкрити свою майстерню.
Виробництво Катерини — дошка, кілька сотейників для шоколаду і спеціальний холодильник для вина, де чудово зберігається шоколад. Механізації жодної, оскільки це все ручна робота
«Я ніколи не підраховувала, скільки вклала в цю справу. Думаю, небагато — дві тисячі гривень. Звичайно, відкриття майстерні, оренда, сировина, пакування і супутні витрати тепер перевищують цю суму в рази. Цей бізнес є прибутковим, однак я продовжую інвестувати в навчання, техніку, розвиток бренду. Вартість моїх цукерок варіює від 11 до 25 грн за одиницю. Ціну складають сировина, оренда, комунальні витрати і, звичайно, невеликий дохід. Та попри все я намагаюся робити так, щоб мої солодощі були доступними», — каже підприємиця.
AgroPortal.ua за матеріалами Карпатський об'єктив