Не лише бур’ян: як на Запоріжчині виготовляють чай із волошок

08 липня 2021, 06:13 6855

Незважаючи на те, що волошка синя вважається бур’яном і засмічує поля, вона має лікувальні властивості та є хорошим медоносом.

Квіти волошки є природними антиоксидантами. Вони мають заспокійливі властивості, уповільнюють процеси старіння та підвищують імунітет.
 
П'ять років тому Наталія Москальова із Мелітополя (Запорізька область) почала вивчати корисні властивості лікарських трав, а згодом — вирощувати та робити з них чаї. Особливу увагу жінка приділяє волошці.
 
«Раніше волошки я збирала в полях, зараз вирощую в себе вдома на 6 сотках. З такої площі можу зібрати до 600 г якісного врожаю квітів, — розповідає Москальова. — Незважаючи на те, що займаються збором ліктрав вже 5-й рік, продавати чаї почала лише минулого року».

 Джерело фото: Чайные истории-100% органические чаи // Facebook

Ціна волошкового чаю за 10 г складає 120 грн.
 
В приготуванні чаю із волошок головне — правильно засушити квіти.

N.B. На волошках можна заробити 1,2 тис. грн з сотки

«Я розробила власну технологію сушіння. Роблю це в домашніх умовах. Потрібно, щоб квіти не були пересушені, але й мали достатньо вологи. А головне, щоб сама квітка була якісною, бо по-іншому вона втратить свій колір», — зазначає виробниця лікарських чаїв.

 Джерело фото: Чайные истории-100% органические чаи // Facebook

Із волошок роблять не лише чай, його використовують в косметології та кулінарії.
 
Інгредієнти для фруктових чаїв жінка шукає по закинутих старим садах, в лісах та на галявинах. Зараз Наталія збирає сливове та яблучне листя.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua