Наскільки вигідно виробляти «сир в шоколаді»?

22 липня 2019, 07:00 5316

Унікальні цукерки «сир в шоколаді» від столичної майстрині Лілії Мілецької — продукт відносно новий, але йому вже вдалося завоювати серця багатьох українців. Кожна цукерка — не тільки незвичайний рецепт, але і ручна робота досвідченого шоколатьє.

Проект «сир в шоколаді» Лілія вирішила створити в 2017 році. А от кулінарію полюбила вона ще з дитинства. Має вищу харчову освіту — інженер-технолог громадського харчування. Все життя працювала в цій сфері і мріяла про свою справу.

«В один прекрасний день я зрозуміла, що ШОКОЛАД — моя любов. Завжди радію, як дитина, коли вдихаю його аромат, дегустую або просто вивчаю полиці в магазині з тисячним асортиментом. Навесні і влітку 2017 року я навчалася роботі з шоколадом. Кілька місяців тренувань — і в жовтні перші коробочки сиру в шоколаді вирушили підкорювати серця українців», — говорить Мілецька.

Перші кілька рецептів Лілія отримала під час навчання зі створення сирних цукерок в Москві. А далі — творча робота. 

Зараз сир в шоколаді має 13 смаків, які оновлюються 2 рази в рік: колекції осінь-зима і весна-літо. Мілецька завжди підбирає ідеальне поєднання шоколаду, сиру і живого смаку.

«Для мене важливо, щоб склад був максимально натуральний. Тому я не використовую в роботі барвники, ароматизатори, підсилювачі смаку тощо. Обожнюю вивчати склад продуктів і збираю їх по всьому світу для улюбленого сиру в шоколаді», — додає шоколатьє.

Шоколад — з Франції та Бельгії. Вершки і вершкове масло — зараз українські, але тільки тваринного походження, без рослинних жирів. Сири — з Європи (тверді, витримані італійські: Parmigiano Reggiano, Grana Padano і Gouda old (Голландія), сири з пліснявою: Gorgonzola (Італія), Bavaria Blu (Німеччина), Brie (Франція). Живі смаки — фруктові пюре (манго, малина, смородина), листочки м'яти, цедра лайма і апельсину, натуральні прянощі, в'ялені фрукти (вишня, банан, груша, гарбуз).

Цукерки готуються щотижня, щоб завжди свіжі були в наявності. Обсяги виробництва маленькі, поступово збільшуються. Продажі відбуваються через інтернет, на виставках і ярмарках, є партнери — сирні магазинчики і кафе, де реалізуються цукерки.

«Відкусиш маленький шматочок і закриваєш очі. Відчуваєш, як шоколад і сир тануть у роті. Немов одразу вловлюєш тонкі нотки ванілі, цедри цитрусових або смак деревини в темному шоколаді. Ваша фантазія відправиться в подорож по всьому світу: і на бразильський карнавал — від цукерки лайм-м'ята, під пальми на блакитний берег — від цукерки манго-маракуйя, до каміна в теплому светрі — від цукерки глінтвейн, в бабусин будинок затишку і тепла — від цукерки імбирний пряник», — розповідає Лілія.

Найпопулярніші зараз цукерки:

— молочний шоколад з апельсиновою цедрою і сиром з блакитною цвіллю Горгонзола;
— молочний шоколад зі шматочками в'яленої груші і твердим сиром Гауда;
— білий шоколад з цедрою лайма, листочками м'яти і блакитним сиром Баварія блю;
— білий шоколад з фісташками, сиром з блакитною цвіллю Горгонзола і кокосом.

Особливо вражає замовників цукерка білий шоколад зі шматочками пряного гарбуза і сиром Гауда. «Дуже непросто приготувати гарбуз, щоб його смак сподобався. Адже так багато людей, які мають відразу до його запаху та смаку. Щоб прикрасити смак гарбуза, я вимочую його в апельсиновому фреші з корицею і бад'яном. Далі просушую в духовці, щоб гарбуз став ще гарнішим і ароматнішим, — додає майстриня. — Внутрішній світ цієї цукерки — вершки, шматочки пряного гарбуза, білий шоколад і насіння мадагаскарської ванілі. Величезний смаковий вплив має прекрасний твердий, витриманий сир Gouda old (Голландія). Його солонуватий смак із легкими карамелевими нотками — відмінно поєднується з гарбузом і шоколадом. Цукерка одягнена в білий шоколад і прикрашена тонкими смужками з молочного шоколаду».

Сама ж господарка найбільше полюбляє темний і гіркий шоколад. Але проаналізувавши попит, українці найчастіше обирають цукерки переважно на білому та молочному шоколаді. Тому і акцент робиться на нього.


AgroPortal.ua за матеріалами Аgronews.ua