Руйнування світових ринків: ООН захищатиме фермерів від наслідків війни в Україні

14 травня 2022, 07:00 1691

Війна в Україні призводить до збільшення цін на продукти харчування, паливо та добрива до рекордних рівнів, що ставить під загрозу продовольчу безпеку всього світу.

Для вирішення цього питання Міжнародний фонд сільськогосподарського розвитку ООН (IFAD) започаткував Ініціативу реагування на кризу, яка допоможе фермерам у країнах з високим ризиком голоду провести посівну.

Про це повідомляє африканське видання Farmers Review Africa. 

Гілберт Ф. Хунгбо, президент IFAD

«Російсько-українська війна зруйнувала продовольчі системи. Цей зрив особливо відчули країни, які вже борються з наслідками зміни клімату та COVID-19. Нова ініціатива ООН допоможе продовжувати вирощувати їжу бідним верствам планети для того, щоб прогодувати свої сім’ї та громади заради кращого майбутнього»

IFAD закликає держави-члени організації зробити свій внесок у підтримку цієї ініціативи. До прикладу, Королівство Нідерландів виділило 10 млн євро, які ООН розподілила між трьома найбіднішими країнами, включаючи Сомалі.

«Роль IFAD має вирішальне значення для пом’якшення збоїв продовольчих систем. Міжнародне співтовариство має передбачити далекосяжні та дестабілізуючі наслідки цієї війни в Європі та підтримувати найбільш вразливі верстви населення», — зазначає посол Королівства Нідерландів у Кенії Мартін Брауер.

Наслідки війни найгостріше відчувають жителі Африки, Близького Сходу та Центральної Азії. Та з кожним днем проблеми починаються й в інших країнах через високу залежність від імпорту продовольства та енергоносіїв з росії та України. 

Дрібні фермери страждають від зростання цін на основні сільськогосподарські ресурси, особливо зараз, коли починається посівний сезон — проблеми з паливом для тракторів, витрати на добрива та ЗЗР. Зрозуміло, що більшість із них не зможуть відпрацювати цей сезон.

У Сомалі, одній із найбільш пріоритетних країн для Ініціативи реагування на кризу IFAD, витрати на електроенергію та транспорт зросли найбільше з моменту початку конфлікту в Україні. Постраждали дрібні фермери, які робили ставку на зрошувальні системи з невеликими дизельними двигунами. До проблем з паливом додаються тривожні перспективи голоду на тлі сильної посухи.

«Більшість місцевих фермерів не можуть купувати паливо і в результаті зазнають збитків. Зараз ми відчуваємо спіральний ефект у витратах на транспортування, їжу та всі інші товари першої необхідності», — каже сомалійський фермер Фавзія Салах Мохамуд.

В ООН вважають, що звичайне зростання цін на продукти харчування та енергоносії в кінцевому підсумку може призвести до соціальних заворушень у країнах. На карту поставлена довгострокова стабільність.