Ферми «переїжджають» в міста

11 жовтня 2016, 08:44 5169

Голландська компанія PlantLab стверджує, що рослини, які вирощуються в закритих приміщеннях, можуть давати більш високі врожаї (майже в 30-40 разів), ніж культури, які вирощуються на відкритому полі. І це не міф — це реальність!

Згідно з прогнозами вчених, населення світу в найближчі 35 років збільшиться на цілих 2 млрд, відповідно зростатиме потреба в харчових ресурсах. Більш того, до 2050 р. чисельність міського населення має збільшитися на 85%, тому, виходячи з цієї ситуації, PlantLab вирішує побудувати автоматизовану ферму прямо в підвалі одного з хмарочосів.

PlantLab побудувала свою першу автоматизовану ферму в березні 2010 р. та інвестувала $22 млн в науково-дослідний центр розміром 200 тис. кв. футів. На такій фермі можна контролювати світло, температуру, витрату повітря, вологість, вуглекислий газ, воду і поживні речовини, необхідні рослинам. Система може функціонувати без будь-якого природного світла, при цьому використання води зменшується на 90% в порівнянні з традиційними методами ведення сільського господарства.

Компанія стверджує, що вони вирощують культури на фермах без будь-яких генетичних модифікацій. Замість цього вони відбирають характеристики природи, що виключають елементи, здатні гальмувати розвиток і ріст рослин. Наприклад, вони дають рослині саме ту довжину хвиль світла, яка їм необхідна. Замість білого (сонячного) світла голландці використовують червоні і сині LED (світлодіоди) — тому що зелений спектр світла шкодить рослинам.

Джерело фото: www.zdnet.com
Джерело фото: www.zdnet.com

Подібні автоматизовані ферми з'являються по всьому світу. В Японії відома компанія Тoshiba перетворила свій електронний завод на стерильне приміщення ферми. Контролюючи температуру та вологість на фермі, застосовуючи штучне освітлення й використовуючи кваліфікованих працівників, ферма Тoshiba успішно вирощує овочі та зелень без використання відкритого ґрунту.

Вітаміни та поживні речовини вводять безпосередньо в корені рослин, а потреби в пестицидах і гербіцидах немає взагалі.

У США також зацікавилися такою ідеєю. У місті Джексон штату Вайомінг почали перетворювати гаражі в триповерхові вертикальні ферми (Vertical Farm). За задумом авторів проекту Vertical Farm, передбачається будувати висотні будівлі в десятки поверхів. У них будуть розміщуватися гідропонні теплиці.

На даний момент виробництво не є самоокупним, в першу чергу через велику вартість початкової інфраструктури та світлодіодів. Однак, якщо елементи освітлення будуть продовжувати дешевшати з такою ж швидкістю, як зараз, і якщо ціни на паливо та на їжу будуть продовжувати рости, то приблизно через 4-5 років подібний спосіб виробництва стане дуже прибутковим.


AgroPortal.ua за матеріалами Planet Experts