Звідки береться їжа, або Як дошкільні ферми навчають дітей

01 червня 2017, 06:45 3102

Група з чотирьох архітекторів родом з Італії і Нідерландів представила цього року на Міжнародному конкурсі AWR ідей проект Nursery Fields Forever, мета якого — навчити дітей екологічній відповідальності, створивши на базі лондонської ферми дитячий садочок.

«Діюча система дошкільної освіти змушує дітей сидіти в класах і спостерігати за рослинами із вікна, а тварин вони бачать лише у зоопарку, — розповідає один з архітекторів проекту Джонатан Лазар. — Відсутність у міських дітей розуміння дійсності призводить до неправильного світосприйняття, наприклад, вони не знають, що молоко, яке вони п’ють, — з-під корови, а боби не ростуть у банках». 

Дошкільна ферма Nursery Fields Forever прагне зруйнувати межу між освітою і навколишнім середовищем, пропонуючи замість цього справжній «гібрид ферми і школи».

Вона створена для того, щоб покінчити з навчанням у класах, а натомість пропонує проводити його на відкритому повітрі і в теплицях. Навчальна програма буде сезонною, щоб дати можливість дітям зрозуміти всі природні цикли.

Дошкільна ферма є відносно новим поняттям, хоча Аграрний університет Норвегії вже успішно випробував подібний проект Living School ще в 1996 році. До сьогодні програма ще триває, але під назвою Living Learning.

Джерело фото: Citylab.com
Джерело фото: Citylab.com

Важливість впровадження екологічної свідомості в дошкільній освіті вже давно підтверджується дослідженнями, адже втручання в ранньому віці зможе допомогти дітям зрозуміти, що про навколишнє середовище потрібно піклуватися.

Подібна тенденція прослідковується в міських фермах і садах Лондона, які останнім часом докладають більше зусиль для навчання нового покоління. Бруклінський ботанічний сад представив свій оновлений Discovery Garden ще  в 2015 році, мета якого — занурити дітей в природу без будь-якого насилля над нею.

В Атланті ферма Patchwork City Farms також має програму для місцевих школярів із метою формування у них почуття відповідальності. Джаміла Норман, засновниця ферми, стверджує, що сільське господарство є відмінним способом навчити дітей правильної взаємодії з навколишнім середовищем.


AgroPortal.ua за матеріалами Citylab.com