Понад 10 млн грн отримав Поліський національний університет від Євросоюзу для створення агроекологічних стратегій ведення сільського господарства у регіоні, виборовши перемогу у конкурсі Horizon Europe у складі консорціуму AGROSUS.
Про це повідомляється на сайті університету.
До складу консорціуму разом із Поліським національним університетом увійшли представники 16 партнерів (університети, громадські організації, підприємства, організації фермерів і консультантів) з країн ЄС та асоційованих країн (Іспанії, Польщі, Португалії, Італії, Туреччини, Естонії, Німеччини, Ісландії, Румунії та ін.).
За інформацією доктора сільськогосподарських наук, професора, керівника центру екології та охорони навколишнього середовища Поліського національного університету Тетяни Федонюк, яка є керівником проєкту від України, в рамках реалізації AGROSUS «Agroecological strategies for sustainable weed management in key European crops» будуть розроблені відповідні інструменти та агроекологічні стратегії для запобігання й боротьби з бур’янами у традиційному, органічному та змішаному землеробстві в 11 біогеографічних регіонах ЄС та асоційованих країн.
Таким чином, AGROSUS прагне зменшити залежність від синтетичних гербіцидів і, відповідно, негативний вплив на навколишнє середовище. AGROSUS розрахований на 48 місяців та складається з мультидисциплінарної команди фізіологів рослин, агрономів, молекулярних біологів, ґрунтознавців, економістів, соціологів, фермерів та консультантів, які розв'язуватимуть проблему боротьби з бур’янами для забезпечення продуктивності та прибутковості сільського господарства без шкоди здоров’ю екосистеми.
Окремий блок проєкту займатимуть розробки фахівців університету щодо застосування ГІС-технологій та діджиталізації процесів раннього виявлення бур’янів за допомогою обробки супутникових радіометричних знімків Sentinel-1 для сільськогосподарських угідь Житомирської області з подальшим тестуванням цієї методології фахівцями університету для трьох біогеографічних регіонів Європи