Агро на часі: проєкт «Агрокебети» розпочав четвертий набір

13 липня 2022, 07:20 1728

Проєкт «Агрокебети» в онлайн-форматі провів День відкритих дверей у Національному університеті біоресурсів та природокористування. Про новітню магістерську програму всім бажаючим розповідали бізнесмени, викладачі, випускники та теперішні студенти «Агрокебетів».

Відкриваючи захід, голова наглядової ради проєкту «Агрокебети», генеральний директор компанії ІМК Алекс Ліссітса, якому належить ідея створення новітньої агроосвітньої програми, зазначив, що той факт, що програма існує, незважаючи на всі кардинальні виклики та зміни, які ми пережили та переживаємо, свідчить про вірність обраного напряму.

propData.content.image
Алекс Ліссітса, голова наглядової ради проєкту «Агрокебети», генеральний директор компанії ІМК

Коли ми починали «Агрокебети» чотири роки тому, абсолютно іншою була ситуація на ринку праці та в агробізнесі взагалі. Тоді ми усвідомили, що бізнес розвивається набагато швидше, аніж університети готують кадри, тож маємо допомогти вишам готувати висококваліфікованих випускників: зі студентської лави — одразу на підприємство.

Потім почалася коронакриза. Два роки ми були частково паралізованими, адже не могли провести програму, яка була запланована з самого початку. Здавалося б, що може бути гірше за «корону»? Виявилось, гірше є — війна. І ми знову проживаємо ситуацію, про яку навіть не думали чотири роки тому. Однак ми маємо жити тут і зараз, тож віримо в ЗСУ, перемогу та майбутнє. Освіта, по суті, і є майбутнє.

Ми виграємо цю війну. Однак це буде лише початком, адже нам треба буде відбудовувати свою країну. А без сучасних підходів та знань ми ніколи не зможемо підняти сільське господарство. Тож якщо ви обираєте «Агрокебети» — ви обираєте майбутнє!

Проєкт «Агрокебети» з дня заснування реалізувався на базі факультету аграрного менеджменту НУБіП України.

propData.content.image
Анатолій Остапчук, декан факультету аграрного менеджменту НУБіП України

Проєкт «Агрокебети» — місце, де зійшлись теорія та практика, знання та досвід, бажання та можливості, студенти та бізнесмени, роботодавці та їхні майбутні спеціалісти. В якості викладачів — найкращі представники професорсько-викладацького складу нашого та інших університетів, які обираються на конкурсній основі, та кандидатури яких пропонують компанії-учасниці нашого проєкту. Крім того, гостьові лекції читають іноземні викладачі та топ-менеджери агробізнесу.

propData.content.image
Олена Ковтун, програмний менеджер проєкту «Агрокебети»

У теоретичній складовій — потужний блок розвитку навичок особистої результативності та комунікаційної ефективності, побудови команди та управління персоналом, виробничої економіки. Також сучасні підходи до менеджменту та обов’язково — сучасні технології ведення аграрного бізнесу в агрономії, тваринництві та аграрній інженерії: два семестри триває курс «Смарт-технології в менеджменті.

Родзинкою програми «Агрокебети» є можливість працевлаштування у компанії, в якій студент проходить подовжену — піврічну — виробничу практику. Цю практику супроводжують ментори-практики від компаній, які не лише допомагають студенту стати частиною компанії, але й супроводжують процес написання магістерської роботи.

Свідоцтвом успішності проєкту є його випускники. Серед них — Богдан Васьківський, студент набору «Агрокебети 2.0» та агроном-аналітик компанії ІМК. На його думку, проєкт виділяє від інших магістерських програм п’ять факторів: 

  • практика на підприємстві; 
  • універсальний набір дисциплін; 
  • навчання у найкращих; 
  • менторство; 
  • коло однодумців.

«Менторство як таке навряд чи щось дасть тому, хто просто навчається. Успіх можливий лише завдяки побудові довірливих та ефективних стосунків із ментором. Коли бажання студента та досвід ментора працюють разом, успіх неминучий», — прокоментував Богдан Васьківський.

Правила вступу

Проєкт «Агрокебети» співпрацює з факультетом аграрного менеджменту НУБіП у підготовці магістрів за освітньою програмою «Адміністративний менеджмент» спеціальності 073 «Менеджмент». Тому під час реєстрації та подання документів слід зазначати саме цю програму.

Цьогорічна вступна кампанія відрізняється від попередніх, саме тому під час заходу їй було приділено багато часу. Зокрема, для власників диплома бакалавра алгоритм цьогорічного вступу є таким:

● 27.06-18.07 — реєстрація на Магістерський тест із навчальних компетенцій у НУБіП за адресою: м. Київ, вул. Генерала Родимцева, 19, навчальний корпус 1, аудиторія 57 або надсилати документи на пошту [email protected]

● З 01.08 — створення електронного кабінету для здобуття ступеня магістра у Єдиній державній електронній базі з питань освіти (відеоінструкція зі створення кабінету).
● 10.08-17.08 — складання Магістерського тесту з навчальних компетенцій (МТНК) (Програма МТНК).
● 16.08-15.09 — фізичне подання документів за адресою: м. Київ, вул. Генерала Родимцева, 19, навчальний корпус 1, аудиторія 57.
● 16.09-19.09 — вступний фаховий іспит до НУБіП, його Програма доступна.
● 25.09 — зарахування на бюджет.
● До 10.10 — зарахування на контракт.

У випадку, якщо абітурієнт не встиг вчасно зареєструватись, для нього є дві додаткові можливості.

Для тих, хто вже має диплом спеціаліста/магістра, існують окремі можливості вступу. Перша — так само, як і у випадку з дипломом бакалавра: реєстрація на МТНК, створення кабінету тощо. Друга, якщо ви не бажаєте складати МТНК, передбачає усну співбесіду з іноземної мови в НУБіП у період 16-19 вересня 2022 р. одночасно зі складанням вступного фахового іспиту.

Реєстрація на МНТК починається із заповнення заяви-анкети, яку можна знайти за цим посиланням. У заяві не потрібно заповнювати блок стосовно екзамену МКТ.

Важливим аспектом контрактної основи проєкту «Агрокебети» є можливість покрити витрати на навчання. Повна вартість програми в НУБіП України складає 54 555 грн, однак студенти проєкту мають низку варіантів для відшкодування цих коштів.

Для довідки: мета проєкту «Агрокебети» — підготовка спеціалістів нового формату для аграрного сектору економіки України, які володіють універсальними знаннями одночасно в сфері агрономії, аграрної інженерії та бізнес-менеджменту. У НУБіП програма реалізується на базі факультету аграрного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності. За теоретичну частину відповідають кращі українські та іноземні викладачі, гостьові лектори від бізнесу, а за практичну — ментори від агрокомпаній, які закріплені за кожним студентом.