Аграрний улов: на яку вудочку роботодавцю ловити молодих фахівців

24 грудня 2021, 06:09 798

Сучасні студенти — це покоління зумерів, для яких work and life balance — не просто модний термін, а філософія та форма життя. Покоління Z цінує свободу, розвиток, відкритість і нові можливості.

Твердження, що для молоді зарплата є ключовим фактором при виборі роботи, є хибним. Для них велике значення мають професійний розвиток і можливість реалізації своїх ідей. 

«Не секрет, що в агросекторі хороша фінансова складова, та для мене важливі особисті досягнення, які я отримую від своєї діяльності. Можливість пробувати щось нове та експериментувати для мене дуже цінна. Гроші це приємний бонус», зізнається агроном Глухівського агротехнічного інституту ім. С. Ковпака СНАУ Роман Марченко.


Асистент кафедри тракторів, сільськогосподарських машин та транспортних технологій Сумського національного аграрного університету Микола Шелест обрав агро за можливість впроваджувати і тим самим оптимізувати деякі процеси сільського господарства.

«Щоб проявити себе в агро, потрібно не боятись пропонувати свої ідеї. Із 10 невдалих точно буде одна, яка приверне увагу і заслуговуватиме на реалізацію», каже Микола Шелест.

Не останню роль при виборі роботи відіграє також приємна атмосфера в колективі, команда, яка поділяє ті самі цінності та має схожі інтереси.

Студентка факультету агротехнологій та екології Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Д. Моторного Євгенія Шипиленко впевнена, що успіх будь-якої справи полягає в командній роботі. 

«Дуже важливо знайти однодумців: чи то для реалізації проєкту в університеті, чи вже безпосередньо для роботи в полі. Спільний вектор об'єднує і приносить свої плоди», зазначає вона.

Магістр Національного університету біоресурсів і природокористування України та переможець всеукраїнського конкурсу «Здоров’я поля» Максим Ковальчук обрав сільське господарство тому, що саме ця галузь стрімко та успішно розвивається. Та водночас сфера потребує висококваліфікованих кадрів. Тому це чудова можливість реалізувати себе як фахівця та особистість.

«Темпи розвитку технологій в агросекторі надзвичайно високі. Навіть за 5 років мого навчання в університеті в сільському господарстві через зміни клімату та політичну ситуацію відбулося багато змін, тому потрібно постійно вчитися та дізнаватись багато нового, щоб бути у ритмі подій», впевнений Ковальчук.

Зумери це те покоління, яке при виборі місця роботи звертає увагу на соціальну відповідальність компанії.

«Для мене дуже важливим є питання екологізації сільського господарства. Я глибоко переконана, що люди все ж таки повинні зменшити свій «апетит» до грошей і почати задумуватись про нащадків», каже аспірантка кафедри агротехнологій та ґрунтознавства Сумського національного аграрного університету Оксана Дацько. 


Молоде покоління цінує також комфортні умови праці. Для них важливо самостійно обирати час роботи. Якщо проєкт для них дійсно важливий, вони можуть приділяти йому 24 години на добу. 

«В агро впроваджуються інноваційні технології, зокрема космічне зондування, використання дронів, застосування новітніх хімічних заходів, використання сучасної техніки та технологій. Все це стимулює до саморозвитку», каже студент 1 курсу агрономічного факультету Поліського національного університету Станіслав Трембіцький. 

За його словами, можливість керувати часом і самостійно розподіляти власні ресурси є ключовою в роботі. «Ситуація, коли над головою хтось стоїть і каже, що потрібно робити, зовсім не стимулює проявляти ініціативу», додає він.

Студентка Глухівського агротехнічного інституту ім. С. Ковпака СНАУ Яна Харченко вважає агросферу однією з найбільш прогресивних та важливих галузей держави та світу в цілому. Найбільше до розвитку дівчину мотивують нові можливості.

«Агро це робота в полі з ранку і до пізньої ночі. Тому потрібно багато працювати як руками, так і головою. Не боятися важкої роботи та вірити в свої сили. Не обмежувати себе часовими рамками і працювати на результат», зазначає дівчина.

Отже, щоб відповідати очікуванням молоді, компанії-роботодавці мають ставати більш лояльними, трансформувати свої корпоративні культури, давати співробітникам можливості для створення особистого професійного бренду та побудови кар’єри.


Для довідки: онлайн-видання AgroPortal.ua спільно з компанією AgriLab та за підтримки Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти України організували конкурс «Здоров'я поля» для студентів аграрних закладів освіти та молодих фахівців з метою пошуку рішень ефективного менеджменту поля для покращення його здоров'я та підвищення прибутковості виробництва. 

Для участі в конкурсі потрібно було запропонувати ідеї та рішення для покращення здоров'я поля та мінімізації виробничих ризиків через впровадження ресурсоощадних технологій, агробіотехнологій та цифрових інструментів.


Цікаві матеріали з упровадження ресурсоощадних технологій, агробіотехнологій та цифрових інструментів у Facebook спільноті конкурсу.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua