Сільському господарству України потрібна прогнозованість

06 травня 2020, 08:16 1447

Європейську аграрну політику дуже часто критикують. Розмови про те, що спільна аграрна політика (САП) ЄС забюрократизована, спрямована на підтримку товаровиробників, тісно пов’язана з виробництвом продукції, захистом власного ринку та, незважаючи на неприбутковість фермерства, виконує певні кроки щодо збереження самого пласту фермерства, точаться постійно.

Про це у соцмережі Facebook зазначає президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», гендиректор аграрної компанії ІМК Алекс Ліссітса.

За його словами, ЄС мав запустити новий формат аграрної політики, починаючи з 2021 р. по 2027 р., проте коронавірус і в європейську аграрну політику вніс свої корективи.

«У парламенті ЄС заговорили про те, щоб перенести на один або два роки вступ у дію САП. Повертаючись до теми критики європейської аграрної політики, можна багато говорити про те, чому вона добра чи погана, але я б хотів акцентувати увагу саме на позитиві. А позитив у тому, що європейська аграрна політика є прогнозованою», — підкреслює Алекс Ліссітса.

При цьому експерт додає, що «якщо парламент та Єврокомісія затвердили нові рамки для аграрної політики, то вони діятимуть 6 років. Вступ прогнозований, але якщо виникають такі проблеми, як коронавірус, то у європейському парламенті вже думають, щоб перенести вступ у дію даної аграрної політики. Це все дискутується, обговорюється публічно, і цьому треба вчитися українським політикам».

«Українському сільському господарству потрібна саме прогнозованість. Та й не тільки для аграрного ринку прогнозування є основним. Яким чином інвестувати, як вкладати ресурси, інші питання потребують прогнозованості. Сільське господарство — надзвичайно ризикований бізнес, особливо тваринництво та садівництво вимагають довгострокових перспектив», — констатує Алекс Ліссітса і закликає уряд України це «зрозуміти, напрацювати та затвердити прогнозовану аграрну політику, яка б відповідала певним правилам гри на наступні 5-7 років і щодо оподаткування, і щодо земельних відносин, і щодо дотацій, і щодо підтримки експорту, науки та освіти, інших питань».