Таку думку висловив генеральний директор компанії Family Garden Іван Гречківський під час ХХV форуму «Органічна Україна 2020. Київ».
«Цього року на зборі ягід у нас задіяні люди, які торік майже всі працювали в Польщі. Цей сегмент нам вдалося закрити, а от студенти, випускники аграрних вишів, молоді спеціалісти не хочуть працювати в полях. У них одна мета після отримання вищої аграрної освіти — сидіти в офісі та продавати ЗЗР. Family Garden шукає двох помічників агронома, і за останні три місяці ми провели понад 30 співбесід. За результатами взяли на практику лише одну людину. Це насамперед проблема бізнесу — вчити людей», — зазначає Іван Гречківський.
Він зізнається, що за три роки, відколи працює підприємство, він не знайшов часу поїхати в аграрний університет, зустрітися з керівництвом, поспілкуватися зі студентами, розповісти про господарство і донести молодим спеціалістам, що робота в агрокомпанії — це реально кар’єрна перспектива.
«Великі зерновики свого часу вирішили кадрову проблему шляхом відкриття в навчальних закладах ледь не окремих факультетів, зараз вони готують для себе спеціалістів фактично зі школи. Садівництво і ягідництво — набагато менші галузі, тому ми дуже багато часу і ресурсів витрачаємо на пошук людей, які приходять із суміжних галузей та яких доводиться переучувати. Адже багаторічні насадження і органічний напрям мають зовсім іншу специфіку — те, що ви робите сьогодні, матиме наслідки і вплив на те, що ви матимете через 3-5-10 років», — зазначає Іван Гречківський.
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua