Дві складові розвитку агросектору України

26 лютого 2020, 09:40 2285
Джерело фото: LNZ Group

Ягідні трейдери та малі фермери матимуть значний вплив на розвиток агрокомплексу України.

Таку думку висловив директор LNZ Web, керівник напрямку UNIVERSEED Віктор Кравченко.

«Я бачу дві складові розвитку агрокомплексу в Україні. Перша — це утворення в майбутньому ягідних трейдерів. Фермери та одноосібники, як на мене, будуть орієнтовані на ягідництво, де більший дохід з гектара, акумулюватимуть урожай та відправлятимуть його на експорт», — зазначив він.

Другий напрям, за словами Віктора Кравченка, — зростання кількості малих фермерів.

«Я живу в досить великому селі — понад 3000 жителів. Але навколо населеного пункту проживає 300-500 мешканців. І вибір у людей невеликий: або їхати у міста, або ставати одноосібниками та працювати на своїй землі», — додав експерт.

Він зазначив, що на власному досвіді зрозумів складну специфіку роботи з ягодами. За 50 км від Лебедина, у Водяниках, є завод із заморожування овочів і фруктів, де закуповувалися ягоди у селі й заморожувалися. Продукцію експортували до найближчих країн: Польщі, Німеччини, Франції.

«У перший рік ми закупили 350 т малини. Цей рік був провальним. Ми не врахували багатьох факторів. Якість малини, логістика, структура витрат — усе було з похибками. Але на другий рік ми закупили 200 т і отримали позитивний фінансовий результат», — розповів Віктор Кравченко.

Потім стало зрозуміло, що малина, закуплена у приватних господарствах, ніколи не буде ідеальною.

«Коли маєш тисячу постачальників, то всі ягоди виявляються різними. Тоді я збагнув, що потрібно розвивати базу на своїх полях, зі своїми людьми та централізувати під власне виробництво. Зараз ми створюємо базу: у нас буде 20 га малини, 20 га суниці та 117 га вишні. Це мій напрям, де мене підтримує директор нашого СТОВ «ЛНЗ-Агро» Роман Франчук», — додав експерт.

На наступному етапі вирішено створити потужну виробничу базу на 3000 тонн.

«Надалі плануємо або будувати власний завод із заморожування, або так само співпрацювати з наявними заводами на аутсорсі: Сміла, Водяники та два заводи на Вінниччині», — підсумував Віктор Кравченко.


AgroPortal.ua за матеріалами УКАБ