Агровиробникам варто змінити парадигму експорту

10 грудня 2018, 09:33 2253

Сьогодні будь-який регіон світу є потенційним споживачем української агропродукції. Тому Міністерство аграрної політики та продовольства має сформувати та надати дорожні карти доступу до ринків та захистити вітчизняного експортера.

Таку думку висловила завідувач сектору підтримки вітчизняної агропродукції Мінагропроду Анна Морозова.

В той же час, за її словами, для закріплення власних позицій на світових ринках українським агровиробникам варто змінити парадигму експорту.

«Лідируючі позиції на ринках сировини — підґрунтя для просування готової продукції, але товари на експорт мають йти з орієнтацією та адаптацією до потреб зовнішніх ринків. Тому нам варто переорієнтуватися від постачання товарів, що є в наявності, до товарів, які дійсно очікує споживач», — зазначила Анна Морозова.

З метою поліпшення умов для роботи українських агроекспортерів, як повідомила Анна Морозова, наразі аграрним відомством реалізується спеціальна секторальна стратегія.

«Її основними завданнями є диверсифікація ринків збуту, що дозволить відкрити або значно полегшити доступ нашої агропродукції до 50 найбільших країн-споживачів. Більш того, стратегія передбачає диверсифікацію товарної номенклатури з метою збільшення кількості експортних позицій за рахунок готових харчових продуктів та власне диверсифікацію суб’єктів експорту — ми маємо збільшити кількість малих та середніх підприємців у структурі експорту до рівня не менш ніж 30% від загального обсягу», — пояснила фахівець.

Анна Морозова розповіла й про методологічні підходи до відбору пріоритетних товарних позицій. За її словами, вони визначені трьома факторами: фактором ретроспективи, завдяки якому аналізуються найбільш динамічні світові ринки в умовному «вчора», фактором присутності, коли детально розглядаються торговельні партнери України на сьогодні, та фактором перспективи (визначаються світові ринки для української агропродукції в майбутньому).

Окремо Анна Морозова звертає увагу й на необхідність розуміння українськими експортерами трендів світових ринків. «Споживач бажає знати: як вирощувалось, хто, де і як виготовляв продукцію. Тобто ваша прозорість є важливою для покупця, адже тільки таким чином він може зрозуміти, наскільки є здоровою їжа, яку він купує, чи не має вона антибіотиків, пестицидів тощо», — зазначила фахівець.

За словами представника Мінагропроду, до сучасних трендів світового ринку агропродукції варто також віднести те, що споживачі все частіше піклуються про соціальний та культурний аспекти своєї свіжої їжі, надають перевагу зручній упаковці та купують органічні продукти.


AgroPortal.ua за матеріалами UkraineFood.org