logo

Спецпроекти

Аграрний лайфхак // Як зробити біоупаковку з огіркової шкірки

Аграрний лайфхак // Як зробити біоупаковку з огіркової шкірки

Спецпроекти 26 листопада 2020. 12:00 1630

Дослідники з Індійського технологічного інституту Харагпура (IIT Kharagpur) розробили нанокристали целюлози зі шкірки огірка. Вони мають більш високий вміст целюлози (18,22%) в порівнянні з іншими відходами, які можна використовувати в створенні матеріалів для упаковки харчових продуктів.

Хоча споживачі свідомо уникають використання одноразового пластику, він в основному залишається в обігу в якості упаковки для харчових продуктів.

Природні біополімери не можуть знайти собі місця в цій галузі, оскільки їм не вистачає міцності, бар'єрних та оптичних властивостей, а в деяких випадках навіть біологічної безпеки. Целюлозний наноматеріал, розроблений в IIT Kharagpur з сирих відходів огірка, вирішує цю проблему.

В Індії огірок широко використовується в салатах, соліннях, варених овочах або вживається в сирому вигляді, а також у виробництві напоїв, що призводить до утворення великої кількості біологічних відходів, які багаті целюлозою.

«Огірки утворюють близько 12% залишкових відходів, одержуваних після переробки. Ми використовували целюлозу, гемицеллюлозу і пектин, отримані з цього переробленого матеріалу, для нових біоматеріалів, які можна використовувати в якості нанонаповнювачів в біокомпозитах», — говорить доцент кафедри сільськогосподарської та харчової інженерії Джаєта Мітра.

Дослідження показує, що нанокристали целюлози, отримані з шкірки огірка, мають змінні властивості через наявність великої кількості гідроксильних груп, що призвело до кращої біорозкладаності та біосумісності. Вони стали міцним, відновлюваним і економічним матеріалом найближчого майбутнього. Таким чином, подібні речовини можуть перетворюватися на пакувальні матеріали для харчових продуктів з низькою проникністю для кисню.


AgroPortal.ua за матеріалами Еcotown.com.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги