Як Торговий дім RIGA ХЛІБ розвиває культуру споживання хліба в Україні

28 червня 2019, 07:00 4576

Хлібозавод «RIGA ХЛІБ» засновано в Україні у 2017 році з головною метою — щоб у кожної родини на столі був смачний свіжий хліб.

Для виробництва своєї продукції компанія використовує пшеничне та житнє борошно, останнє — закуповують у Латвії, оскільки в Україні немає ще тієї якості, яка потрібна для приготування їхнього хліба. 

Процеси виробництва не автоматизовано. Все, крім замішування тіста та випікання, відбувається вручну. «У нас навіть немає як такої чіткої рецептури, — говорить пекар Андрій Куриленко. — Зазвичай у хлібопекарнях відміряється певна кількість води, борошна, дріжджів тощо. А у нас можна спробувати на дотик, чи потрібно до тіста додавати ще борошно. Тому на один заміс може піти 27 кг муки, а на інший — 26,5 кг».

Особливістю «RIGA ХЛІБ» є процес виготовлення закваски в діжках із болотної осики. «Кисломолочні бактерії краще живуть саме в осиці, бо в іншому дереві — для них неблагополучне середовище», — говорить маркетолог «RIGA ХЛІБ» Катерина Платонова.

Діляться також на підприємстві й секретами. «Хліб не можна їсти теплим, але це не стосується дріжджових хлібів, — розповідає Куриленко. — Ми всі звикли, що якщо хліб теплий, то значить він свіжий, і його можна їсти. Але це не так. У нас, наприклад, є кімната дозрівання хліба, в якій з нього виходить волога і завершуються всі хімічні процеси, хліб дозріває. І якщо брати житні хліби, то вони на сьомий день смачніші, ніж на перший».  

Зберігати хліб також потрібно правильно — на дерев’яній дошці, накритій лляним рушником.

«N.B.!» Індекс агроефективності областей України

Детальніше про господарство читайте скоро в матеріалі #ІндексАПК. Чернігівська область.


Джерело фото: AgroPortal.ua