До KWS — за стабільністю і незалежністю

12 вересня 2018, 06:57 5228

Незалежним від стереотипів можна назвати новий формат Днів поля, на які запрошує своїх партнерів-аграріїв компанія «КВС-УКРАЇНА». На початку вересня AgroPortal.ua поїхав на Полтавщину, під Хорол, у СВК «Багачанський», щоби познайомитися з «Полем вашої і нашої незалежності».

Що таке незалежність по-КВСівськи

- Навіть на вході на інноваційне поле ви не стоїте у звичних довжелезних чергах на реєстрацію, а самі легко і швиденько вносите свої дані на екрані за спеціальною стійкою. (І, до речі, автоматично потрапляєте в базу, за якою згодом маєте шанс виграти призи під час розіграшу :).

- Не ходите загальним табуном за визначеними маршрутом, а одразу під час ранкової кави персонально спілкуєтеся з консультантами біля посівів гібридів кукурудзи, які можуть вас зацікавити. Усі вони висаджені компактно: за зерновим і окремо за силосним напрямком. Забули свій вологомір? — спеціалісти компанії поділяться своїм і виміряють актуальні параметри.

- Не вислуховуєте у задушливих наметах тривалі лекції, обтяжені калейдоскопом слайдів. Фахівці за кілька хвилин знайомлять з суттю своїх дослідів, результати яких чітко викладені на простих стендах і головне — на ділянках обабіч.

- Потрібно заміряти вміст сухої речовини? — компактний подрібнювач перемелює тільки-но зірване стебло. Не відмовляємо собі у задоволенні вдихнути запах свіжого високоякісного силосу… І тут же заміряємо його показники, щоби переконатися у словах консультанта та поставити йому запитання.

- Незалежність та інновації в усіх дрібницях: власноруч добираємо фрукти з інтерактивного стенду, щоби намудрувати собі оригінальний прохолоджуючий напій. Або формуємо унікальну конфігурацію морозива з неймовірними наповнювачами. Можна також зкомпонувати особливі чаї з травами та сухофруктами. А ще — створити дивні аплікації з різних овочів та фруктів.

- «КВС-УКРАЇНА», запрошуючи навіть артистів на свої польові фести, так само вимогливі, як і до високої якості своєї продукції. Кажуть, не на моду орієнтуються, не на дешевеньку «попсу», а на колоритну етнічну музику і унікальність щирого виконання. Тому гостям Дня поля співав дівочий гурт PANIVALKOVA, буквально шаманив на сцені зі звичайними та екзотичними інструментами.

«Ми не нав’язуємо готових рішень, схем і кліше. Незалежність — це те спільне, що є в ДНК і нашої компанії, і наших клієнтів, — уточнює керівник відділу маркетингу департаменту кукурудзи та соняшнику «КВС-УКРАЇНА» Вікторія Таран. — Фермери самі роблять вибір, бо вони господарі на своїй землі. Жодні системи рішень ніхто не може їм нав«язати. Ми показуємо свій продукт — високоякісне насіння, та підтримуємо консультаціями та агрономічним супроводом».

Понад 160 років KWS залишається незалежною сімейною компанією. Запевняє: всупереч сучасним тенденціям й надалі ні до кого не приєднуватиметься і нікого не поглинатиме. Як завжди, зосереджуватиметься виключно на селекції.

40% співробітників компанії працюють у підрозділі R&D, тобто створюють нові гібриди. За основну стратегію, як відомо, мають прив«язку до конкретних регіонів вирощування.

У пошуках стабільності

На Полтавщині компанія збирає своїх партнерів традиційно. Головне слово, яке ми тут почули серед учасників Дня поля, — СТАБІЛЬНІСТЬ.

«Нам без гарантій стабільності ніяк не обійтися, — говорить заступник директора з рослинницької продукції агрофірми «Україна» з Великобагачанського району Валентина Халімончук. — Молоко поставляємо на дитяче харчування. Корів постійно мусимо годувати якнайкраще. Перевірені роками гібриди селекції KWS у нас займають майже 20% посівів. Використовуємо і на зерно, і на силос, і на зелений корм. Коли ще взимку плануємо нові посіви, аналізуємо ситуацію на демоділянках і радимося з консультантами компанії «КВС-УКРАЇНА». З ними планувати легше. І, на відміну від інших, вони завжди дуже точні, пунктуальні, їх слову можна вірити: сказали — значить, так і буде. Обов«язково попередять про можливі ризики. Уточнюють, приміром, який гібрид годиться під монокультуру, а який ні, якого попередника краще обрати. Бережуть нас від помилок, за якими ідуть втрати грошей».

На «Полі вашої і нашої незалежності» Валентина Халімончук пристала до поради регіонального менеджера «КВС-УКРАЇНА» і зупинилася на виборі нового гібриду КАРІФОЛС з ФАО 380. Він стійкий до посухи і вилягання. Господарство цього року мало за весь травень лиш 3 мм дощу, а потім спеку від 28 до 34°С. Синтетичні добрива тут не застосовують, тому обирають гібриди, які дають високі врожаї й на середньому фоні.

Регіональний агроном «Баришівської зернової компанії» з Київщини Олександр Лисенко за 3 останніх роки налаштував стабільність у вирощуванні кукурудзи завдяки насінню селекції KWS: «Взяли добрі врожаї, коли була хороша погода, з достатньою вологою. Але минулоріч спека теж не завадила, ми переконалися, що гібриди надійні, стабільні. Обсягами зеленої маси на гібриді КАРІФОЛС дуже були задоволені. Зараз приглядаємось до гібриду БОГАТИР, бо він на дослідах показує ще більший результат. Крім того, нам потрібне непротруєне насіння для органічного виробництва. Компанія «КВС-УКРАЇНА» виконала всі наші прискіпливі вимоги та індивідуально підготувала партію просто із заводу».

Для довідки: Цього року 90% усього реалізованого насіння селекції KWS виробляється в Україні. Насіння доробляється на надсучасному заводі в Кам«янці-Подільському, який був запущений 2016 року та вийшов на планову потужність. Завдяки місцевому виробництву компанія підтримує високі стандарти якості, тому що гібриди, насіння яких вироблене в Україні, адаптовані до місцевих ґрунтово-кліматичних умов.

«Наші аграрії все більше довіряють якості насіння, вирощеного і доробленого саме в Україні. І це дуже радує та наповнює гордістю», — наголошує Вікторія Таран.

Рахуємо економіку, стаємо багатшими

«Сьогодні гібриди селекції KWS за урожайністю та вологовіддачею знаходяться на рівні з лідерами ринку, — ділиться спостереженнями директор ТОВ «АПК АРХАТ» з Вишневого Київської області Володимир Лісовий. — Вони теж стійкі до критичних змін температур. Зараз бачу й інтенсивніші гібриди. У них потенціал урожайності буде більший. Помічаю, що у KWS раніше серйозно був представлений середній сегмент, а от тепер підсилена і лінійка з більшим ФАО. Прекрасно виглядають навіть у більш ризикованій кліматичній зоні, ніж наша. Хочу придбати гібриди у сегменті з ФАО 360-380».

«Минулого року ми висівали на демоділянках топовий гібрид з лінійки UNIQUEDENT КВС 2370 ФАО 280, — розповідає головний агроном ВСК «Злагода» з Полтавщини Сергій Науменко. — Він показав результат на рівні топ-гібридів ринку. І за технологією вирощування гібриди KWS мені до душі. Зараз саме плануємо наступний сезон — то приїхав підтвердити свої висновки і подивитися новинки».

«Дивіться наші досліди і ставайте багатшими», — говорить фахівець з агросервісу департаменту кукурудзи та соняшнику ТОВ «КВС-УКРАЇНА» Віталій Каламбет. Його навколишні аграрії називають натхненником цього полтавського експериментального поля.

«Показуємо сільгоспвиробникам потенціал гібридів кукурудзи селекції KWS, які дозволять отримати стабільні й високі врожаї, а отже — вищі прибутки», — уточнює Віталій.

Досліди: шукаємо нові можливості

«А що як змішати гібриди з різними ФАО?» — спитали себе експериментатори з «КВС-УКРАЇНА». Логічно передбачити, що гібрид, який цвістиме пізніше, поділиться пилком із раннім. Його так і назвали — донором. Краще запилення посприятиме кращому врожаю і упередить втрати від посухи, коли недозапилення стає болючою проблемою.

Сказано — зроблено. Різні гібриди на полі СВК «Багачанський» висаджені за певними схемами. Скажімо, 3+3+2 (3 ряди ФАО 260 + 3 ряди ФАО 310 + 2 ряди ФАО 350) і 4+4 (4 ряди ФАО 280 + 4 ряди ФАО 350). У першій схемі використали гібриди КВС 2323 ФАО 260, КЕРБЕРОС ФАО 310, КІНЕМАС ФАО 350 , а у другій —  КВС 2370 ФАО 280 і КІНЕМАС ФАО 350.

Для порівняння поряд є і контрольні ряди з класичними монопосівами кожного із досліджуваних гібридів.

Гібрид КЕРБЕРОС ФАО 310 за врожайністю і запиленням зерна був однаковим — і в монопосіві, і в схемі зі змішуванням. А от КВС 2370 ФАО 280 значно додав урожайності та кількості зерен саме в схемі 4+4, де гібридом-запилювачем виступав КІНЕМАС ФАО 350

У змішаних посівах на качанах в середньому на 6% більше запилених зерен, ніж у звичайних посівах.  

«Ми тільки випробовуємо тенденцію, провокуємо і вас експериментувати», — заохочував колег-аграріїв Віталій Каламбет. І під час обговорень багато фермерів заговорили про те, що спробують такий же дослід, якщо й не на товарних, то хоча б на невеличких дослідних ділянках. Тим більш, представники «КВС-УКРАЇНА» пообіцяли поради і підтримку.

З п’ятьма варіантами густоти висіяні два нових гібриди кукурудзи — КВС КАВАЛЕР ФАО 250 і КВС 4484 ФАО 370. Ранній гібрид КВС КАВАЛЕР ФАО 250 виявився стабільнішим за кількістю зерен на качані. І на загущених, і на зріджених посівах він сформував приблизно однакові качани. Отже, КВС КАВАЛЕР ФАО 250 має фіксований тип качана. А от КВС 4484 ФАО 370 зі збільшенням густоти посіву різко зменшує кількість зерен на качані. В цьому випадку висока врожайність компенсується більшою кількістю початків на гектар.

Не тільки правильно виростити, але й зібрати кукурудзу в оптимальній кондиції для якісного корму допомагає експеримент, з яким познайомив учасників Дня поля агроном-консультант департаменту кукурудзи та соняшнику ТОВ «КВС-УКРАЇНА» Олександр Добренький. 

Менеджер звернув увагу на різне оптимальне вікно збирання у різних регіонах. На Полтавщині експериментували із двома силосними гібридами — БОГАТИР ФАО 290  і КАРІФОЛС ФАО 380. Визначали оптимальні строки збирання врожаю кукурудзи на силос залежно від густоти стояння рослин.

Також Олександр продемонстрував динаміку накопичення сухої речовини кожного гібриду. Підказував, як продовжити дорогоцінні дні для найрезультативнішого збирання з огляду на конкретну погоду в регіоні та вміст сухої речовини. «Ми вже напрацювали певний досвід спостережень, можемо точніше визначити найкращу фазу для збирання. Викликайте представників компанії — порадимо кожному оптимальні дати посіву та збирання. Тим більш маємо базу даних регіональних метеостанцій, моніторинг їх спостережень теж стане у нагоді», — додає він.

Зараз у портфоліо «КВС-УКРАЇНА» є 5 конкурентних силосних гібридів, що забезпечує вільний та індивідуальний вибір для кожного господарства. Це — АМАРОС ФАО 230ЕМІЛІО ФАО 250БОГАТИР ФАО 290КВС 381 ФАО 350 і КАРІФОЛС ФАО 380.

Олександр Добренький також показав учасникам Дня поля, наскільки залежним може бути розвиток рослин від часу і точності внесення мінеральних добрив. І закликав бути дуже уважними, обираючи фазу внесення, щоби не викидати гроші на підкормку, яка може бути не тільки марною, але й шкідливою.

Безцінна наукова ділянка

«Особливо уважно придивляємося до дослідів на точність внесення мінеральних добрив, — ділиться Сергій Семенюта, головний агроном СВК «Багачанський», господарства-господаря «Поля вашої і нашої незалежності». — Бувало, що посуха у регіоні зводила нанівець усі наші старання із добривами. При цьому, справді, кожен гібрид реагував по-своєму».

У господарстві обов’язково сіють 4-5 гібридів кукурудзи з різними ФАО, знаючи про ризики. Погода не балує. Минулого року з моменту посіву і до 1 вересня випало лише 16 мм опадів, цьогоріч — 270 мм. Такі контрасти.

«Демополе від «КВС-УКРАЇНА» для нас є безцінною науковою ділянкою. Це 2 гектари концентрованого досвіду. Багато спостерігаємо і запозичуємо для практики. Кілька силосних гібридів взяли собі на товарне виробництво. Наприкінці сезону аналізуємо витрати і прибутки загалом у господарстві та ефективність кожного поля. Упевнені, продуктивна робота зі спеціалістами компанії підкаже нам, як бути ефективнішими та успішнішими», — резюмує господар.


Ірина Садова, AgroPortal.ua