Сила розумної агрономії: чому навчають на семінарах ALFA Smart Agro

31 січня 2019, 06:26 3879

Компанія ALFA Smart Agro розпочала вже традиційну серію регіональних навчальних семінарів для агрономів та дистриб’юторів ЗЗР. Цього року в розкладі 17 міст України. Перший семінар відбувся 22 січня у Києві.

Аграрії шукають ефективності

«Самому довелося б років 5 до деяких висновків доходити. А коли така концентрація професіоналів та практиків, то нового багато дізнаєшся. І головне: кожен практик досвідом ділиться», — пояснює гендиректор СТОВ «Черепин» з Тетіївського району Київщини Микола Черченко, чому приїхав до столиці на семінар ALFA Smart Agro.

«Препарати ALFA Smart Agro якісні, — одразу говорить фермер з Тетієва. — Наприклад, ми працювали з фунгіцидним протруйником Авіценна®. Рослини комфортніше перезимовують, збудники хвороб не розвиваються. Особливо добре Авіценна® контролює снігову плісняву. Переконалися не раз, що правильне використання фунгіцидів — шлях до збільшення врожаю».

Джерело фото: ALFA Smart Agro
Джерело фото: ALFA Smart Agro

Довідка: у структурі продажів ALFA Smart Agro понад 20% займають фунгіциди, що нетипово для більшості постпатентних компаній.

«З ALFA Smart Agro ще й співпало у тому, що компанія має виробництво в Україні. А ми за патріотизм, в тому числі й економічний», — говорить Микола Черченко.

Своїми враженнями ділиться також агроном агропромислової компанії «Архат» Василь Ківель: «Ми були на заводі ALFA Smart Agro у Білій Церкві, відвідували лабораторії — там працюють сильні спеціалісти, які досліджують властивості діючих речовин».  

Довідка: над створенням препаратів ALFA Smart Agro працює міжнародна команда вчених. Директор з розробки формуляцій продуктів ALFA Smart Agro — Мортен Педерсен, науковець, доктор хімічних наук, запрошений компанією ALFA Smart Agro з Данії.

За 5 років компанія розробила 36 інноваційних препаратів для захисту рослин. Ці розробки не мають аналогів в Україні.

Новинки — під конкретні проблеми

Сергій Кнечунас, директор з розвитку портфеля продуктів ALFA Smart Agro
Сергій Кнечунас, директор з розвитку портфеля продуктів ALFA Smart Agro

«Ефективність кожного продукту вимірюється комплексом чинників. По-перше — його спектром активності, по-друге — швидкістю дії та тривалістю захисту, по-третє — сукупністю додаткових переваг, як-от м’яка дія на рослину, ширше вікно застосування, відсутність обмежень у сівозміні, зручна препаративна форма тощо.

Новий сезон ми розпочинаємо під слоганом «Сила розумних рішень». У 2019 році ALFA Smart Agro виводить на ринок препарати, які з успіхом вирішують найскладніші проблеми», — говорить кандидат с/г наук, директор з розвитку та управління портфелем продуктів ALFA Smart Agro Сергій Кнечунас.

У 2019 році портфоліо компанії поповнилося трьома інноваційними розробками. Це:

- фунгіцидно-інсектицидний протруйник для зернових Кантаріс®, ТН;

- інсекто-акарицид Сінтак®, КС;

- фунгіцид для інтенсивного захисту соняшнику Артіс Плюс®, КС.

Джерело фото: ALFA Smart Agro
Джерело фото: ALFA Smart Agro

Універсальний протруйник

Нові виклики щодо захисту зернових культур постають перед українськими агрономами щороку. Частішають ситуації з комплексним пошкодженням сходів хворобами та шкідниками, що потребують одночасного застосування фунгіцидів та інсектицидів. Саме з цією метою і створено фунгіцидно-інсектицидний протруйник Кантаріс®. У його складі унікально скомбіновані 3 діючих речовини — тіаметоксам, прохлораз та флутріафол.

Кантаріс® забезпечує відмінну перезимівлю озимих завдяки ефективному контролю снігової плісняви. Окрім того, препарат 100-відсотково діє проти сажки.

Сергій Кнечунас нагадує: «На посівах зернових можуть зустрічатися різні види сажки, у тому числі карликова. Зараження нею може відбуватися не тільки з насіння, але й з ґрунту. Не забуваймо, що і така системна інфекція як фузаріоз колосу в 30% потрапляє теж з ґрунту. Якщо використовувати препарати з коротким періодом дії, то зараження відбуватиметься просто в полі. Ми це врахували і продовжили термін ефективності протруйника. Кантаріс® відмінно контролює інфекції, зараження якими може відбутися не одразу, а через певний час після посіву».

Що стосується інсектицидного захисту, то під контроль Кантарісу® потрапляють дротяники, попелиці, цикадки, хлібні блішки, злакові мухи, хлібна жужелиця. Протруйник одразу утворює захисну зону навколо кожної насінини. Він також швидко насичує рослину, що гарантує високий захист сходів від наземних шкідників.

Цікаво, що Кантаріс® також діє як антидепресант для рослини — додає їй енергії, допомагає долати складні погодні умови. Актуально і для посухи, і для заморозків та й інших кліматичних непередбачуваностей.

Джерело фото: ALFA Smart Agro
Джерело фото: ALFA Smart Agro

Суперсила проти кліщів

На розробку нового найпотужнішого рішення проти кліщів — інсекто-акарициду Сінтак® (гекситіазокс + абамектин) знадобилося 3 роки, говорить Сергій Кнечунас.

«Найскладніше було навіть не дібрати активні інгредієнти. Ідея полягала у тому, щоб оптимально підібрати додаткові компоненти, які забезпечать швидкість проникнення акарициду в рослину. Завдяки трансламінарним властивостям Сінтак® досягає нижньої сторони листа, де дислокуються кліщі».

Головна сила Сінтаку® — контроль кліщів на всіх стадіях розвитку: яйце-личинка-німфа-імаго та швидкий «нокдаун-ефект». Захисний ефект триває до 50 днів.

«Вид препаративної форми — концентрат суспензії — дозволяє дуже м’яко підійти до захисту культурних рослин, насамперед сої», — наголошує директор з розвитку портфеля продуктів ALFA Smart Agro.

Фітотоксичність до культурних рослин повністю відсутня. Величина збереженого врожаю після застосування препарату Сінтак® в різних нормах на посівах сої зафіксована в межах від 25,6 до 29,4% порівняно з контролем.

Джерело фото: ALFA Smart Agro
Джерело фото: ALFA Smart Agro

Для здоров’я соняшнику

На сьогодні 70% господарств проводять тільки 1 фунгіцидну обробку соняшнику. Тому є висока потреба в препаратах з максимально подовженою дією, зазначають фахівці ALFA Smart Agro.

Нинішнього року агровиробники зможуть вперше спробувати фунгіцид Артіс Плюс® (міклобутаніл + тебуконазол + тіофанат-метил). Препарат поєднує контактний та системний механізм дії з вираженим лікувальним ефектом.

«Зверніть увагу: Артіс Плюс® містить два триазоли з різною розчинністю, — уточнює Сергій Кнечунас. — Міклобутаніл швидко проникає всередину і дає високий «стоп-ефект»: інфекцію локалізовано. За ним йде в наступ тебуконазол — він повільніше мігрує по листовому апарату і формує ефективну концентрацію в тих ділянках, з яких мобільний міклобутаніл вже перемістився далі. Третій компонент — тіофанат-метил — виключає нові хвилі перезараження, бо залишається в зоні нанесення».

Завдяки поєднанню діючих речовин з такими різними властивостями Артіс Плюс® досягається надійний та тривалий захист посівів соняшнику від комплексу грибних хвороб.

Джерело фото: ALFA Smart Agro
Джерело фото: ALFA Smart Agro

Разит® вражає

Великий інтерес агровиробників викликає інсектицид Разит® (імідаклоприд + ацетаміприд + альфа-циперметрин) — розробка, яку ALFA Smart Agro вивела на ринок минулого року. За рахунок поєднання трьох діючих речовин з різними властивостями (розчинність, ліпофільність) формується висока концентрація інсектициду в рослині.

Як і попередні новинки, Разит® має препаративну форму концентрату суспензії. Тому Сергій Кнечунас пропонує учасникам семінару поспостерігати за цікавою практичною демонстрацією — поєднанням органічного розчинника з водою, що змінює властивості препарату.

Зокрема, концентрат cуспензії дозволяє зробити суміш активних інгредієнтів більш стабільною у часі. «Ми не можемо зупинити процес зменшення активності діючих речовин, проте нам під силу його сповільнити», — пояснює Сергій Кнечунас.

Відповідно, робочий розчин інсектициду Разит® повільніше випаровується з поверхні рослини, а діючі речовини мають більше часу на проникнення та контакт зі шкідниками.

Робочі розчини концентратів суспензій випаровуються значно повільніше
Робочі розчини концентратів суспензій випаровуються значно повільніше

Між нами, практиками

Діалог продакт-менеджера ALFA Smart Agro Валерія Литвиненка з учасниками семінару — це обмін практичним досвідом. Фахівець пояснює, як переваги багатокомпонентних продуктів проявляються при застосуванні в полі.

Валерій Литвиненко, продакт-менеджер ALFA Smart Agro
Валерій Литвиненко, продакт-менеджер ALFA Smart Agro

Скажімо, протизлаковий двокомпонентний грамініцид Кайман® поєднує хізалофоп-п-етил та клетодим, які раніше ніколи у препаративній формі концентрату емульсій разом не зустрічалися.

«У кожної діючої речовини є свої особливості, — пояснює Валерій Литвиненко. — Міксування посилило переваги кожної з них. У гербіциді Кайман® речовини тепер працюють в унісон: клетодим швидко заходить в бур’ян, а хізалофоп-п-етил завдяки стабільному накопиченню — довершує справу.

Кайман® працює дуже м’яко, соя після нього інтенсивніше росте. Перевірили цей препарат і на такій чутливій культурі як нут. Також дуже добрий результат на ріпаку та горосі», — говорить Валерій Литвиненко.

Так само колеги розібрали дію гербіциду Сантал®, призначеного для застосування на посівах імі-стійкого соняшнику. Сантал® формує гербіцидний екран, який зберігає ефективність протягом 70 днів і довше.

Не оминули й вже популярний Оскар Преміум® — ґрунтовий гербіцид системної дії проти однорічних злакових та однорічних широколистих бур’янів. Цей гербіцид має виключно м’яку дію на культурні рослини.

«Агрономія — не точна наука, а творча. Кожне поле, кожна культура щороку вимагають певних змін. Тому ми постійно вчимося на таких семінарах. Шукаємо нових засобів і технологій. ALFA Smart Agro демонструє прагнення до нових рішень. Тому і нам цікаво», — підсумував фермер Микола Черченко з Київщини.


Для довідки: Семінари ALFA Smart Agro відбудуться ще у 11 регіонах України: 31 січня — Одеса; 1 лютого — Миколаїв; 5 лютого — Дніпро; 6 лютого — Запоріжжя; 7 лютого — Харків; 8 лютого — Полтава; 12 лютого — Тернопіль; 13 лютого — Львів; 14 лютого — Луцьк; 26 лютого — Чернігів; 27 лютого — Черкаси.

Зареєструватися для участі у семінарі можна за цим посиланням


Ірина Садова, AgroPortal.ua