Екоофіс під Києвом — новий проект компанії Great Plaints

27 січня 2017, 08:00 6029

Біля інноваційної споруди у селі Рославичі нові власники розчистили хащі та стихійне сміттєзвалище. Тепер у перервах між роботою спеціалісти Great Plaints та їхні клієнти можуть навіть білі гриби збирати у сусідній посадці. На відкриття грандіозного українського офісу і сервісного центру прилетіли засновник американської компанії з виробництва сучасної сільгосптехніки та її нинішнє керівництво.

Вислухати фермера

Волинський фермер Віктор Корнійчук приїхав розділити з партнерами свято відкриття. «Підійшов до засновника Great Plains Роя Еплквіста і подякував йому. Особливо за Centurion — класну сівалочку, яка минулого сезону сіяла нам чітко по 100 га на добу, точно за нашим завданням. Коли пішли дощі, всі інші роботи зупинилися: і культивація, і дискування, а Centurion працювала далі, аж до зливи. Новітня система очистки робить агрегат невразливим до залипання. Після дощів інші сівалки заїхали в гараж на 1-2 доби чекати висихання, а Great Plains вже за 2 години відновила роботу. Це абсолютно новий, вищий рівень класності», — розповідає він у розмові з AgroPortal.ua.

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Своє фермерське господарство «Корсойл-Агро» Корнійчук намагається вести по-науковому, вирівнює площі, поступово готуючись до переходу на мінімальний обробіток. Поради фахівців та новітня техніка для нього — найважливіші. Тому, каже, не пропускає жодної новинки від Great Plains.

На інновації та вкладення у людський ресурс свого часу, ще 40 років тому, зробив ставку і Рой Еплквіст, син власника невеликого заводу із Канзасу. Незважаючи на свій солідний вік, містер Еплквіст, бачимо, комфортно почувається серед гамірливого натовпу колег, партнерів-дилерів та клієнтів. Захоплено слухає молодих артистів під час презентації українського офісу.  

«Мій тато виготовляв деталі для сільськогосподарської техніки, це був наш сімейний бізнес, — розповідає Рой Еплквіст. — Та мені захотілося робити не запчастини, а цілі машини».

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

А розпочав Рой із того, що детально розпитав сотню фермерів, які саме машини їм потрібні найбільше. І тільки після цього почав виробляти сівалки та агрегати для ґрунтообробки. 1 квітня 1976 року з’явилася компанія Great Plains Manufacturing. «У мене тоді розпочинали працювати двоє співробітників, — згадує Рой. — Тепер їх 1500 у різних країнах. Ми продали тисячі машин, але продовжуємо так само слухати фермерів. Це наше гасло: ми попереду, тому що ми слухаємо».

Україна — номер один

«Що принципово змінило ваш бізнес за ці 40 років?» — запитали ми містера Еплквіста. І він назвав дві ключові події.

Перша — коли почав випускати причіпні агрегати для малих фермерів: «У поєднанні із крупними  машинами вони роблять бізнес набагато успішнішим, гарно продаються за кордоном».

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Друга — вихід на український ринок. «Це був дуже успішний крок, — довірливо посміхається засновник Great Plains. —  З-поміж всіх країн за межами Північної Америки Україна — номер один для нашого бізнесу. Й інвестиції у такий солідний український офіс, як бачите, підтверджують, наскільки ми віддані українським партнерам. Ми довго думали про таке представництво, планували і тепер надзвичайно щасливі, що презентувати своє чудове дітище. Дуже задоволені роботою українських підрядників, будівельників, дизайнерів. Тут все створено для того, щоби підтримати тих, з ким працюємо в Україні, — дилерів, фермерів».

Трабли бізнесу не завадять

Питаємо досвідченого бізнесмена, у чому він бачить відмінності між американськими та українськими фермерами. «Американський фермер переважно сам сидить за штурвалом трактора, навіть якщо господарство у нього велике, — відповідає Рой Еплквіст. — А ось українські господарі не так втягнуті у безпосередній процес, наймають спеціалістів на окремі напрямки. В Україні велике майбутнє мають різні типи господарств — і великі, і маленькі. На таких якісних землях не може бути інакше. В Америці нині спостерігається тенденція до укрупнення дрібних ферм. З’являється багато новітніх технологій, а втілити їх можливо тільки на більших угіддях».

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Внутрішні українські колотнечі і навіть війна на сході ніяк не впливають на рішучість засновника компанії та її керівництва — Рой Еплквіст навіть мріє про будівництво у нашій країні нового заводу.

І сонце теж залучать

Дворівнева споруда зі скляним фасадом і прозорим куполом насправді схожа на сучасний виставковий центр і займає 1300 м2. Через широкі 6-метрові ворота всередину легко потрапляє габаритна техніка. Тут агрегати можна буде розбирати, вивчати. Компанія організувала не тільки сервісний центр і складські приміщення на 3,5 тис. позицій, але й лабораторію для випробовування висіваючих систем та зручні навчальні класи для семінарів, конференцій, тренінгів.

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Видно, що директорові українського представництва Great Plains Андрієві Воробйову особливо приємно під час екскурсії новим приміщенням підкреслити його інноваційність. Адже офіс працює практично автономно: має 100-кіловатний котел на альтернативному твердому паливі — пелетах (на газ не розраховували принципово), свердловину із модерновою системою очистки, завдяки якій із кранів іде цілюща мінеральна вода, а також власну систему каналізації. По-сучасному тут обладнана і система кондиціювання й резервного електрообігріву. Власне, особливий комфорт і свіжість приміщення гості відчули одразу.

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

«Сонце теж залучимо до роботи, — Андрій вказує на яскраві промені, що зробили день відкриття ще більш святковим. — Нещодавно Great Plains стала частиною японської корпорації Kubota, а вона відома найкрутішими науковими розробками і впровадженням екотехнологій. Тому сміливо плануємо ще й спеціальні панелі, які забезпечать нас сонячною енергією».

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Правильне облаштування і застосування виключно екологічних матеріалів дозволяє максимально ефективно використовувати енергію — приміщення утримує тепло і захищає від холоду, на опалення всього дворівневого комплексу витрачається лише 15 тис. грн на місяць.

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Андрій Воробйов в першу чергу підкреслює, що практично всі матеріали, застосовані під час будівництва та оздоблення нового офісу, українського виробництва. Екологічний дизайн, відчувається, розроблений молодим спеціалістом: тут все свіжо, затишно і мобільно, робочі місця та аудиторії для навчань легко трансформуються. Око радують численні живі рослини.

Будівля з майбутнього

«Приємно працювати із такими позитивними і прогресивними замовниками, — говорить Юрій Мальований, засновник компанії Varmbud, яка, власне, і втілювала сміливі задуми Great Plains. — Ми вже не раз переконалися у динамічності агросектору, який активно розбудовується. Брали участь у проектах в Одеській області (на винзаводі «Шабо»), у Полтаві, Києві, на Харківщині. Сервісний комплекс Great Plains від нульового циклу, з чистого майданчика звели за 9 місяців. Було достатньо українських матеріалів гідного європейського класу. Це гарний партнерський досвід, багато радили одне одному. Сучасні технології, застосовані на цій споруді, дозволили закласти навіть надлишкові терміни енергозбереження, що дуже актуально для України, адже будівельні норми змінюються, а тут тепловтрати через стіни, стелю відповідають найновішим параметрам. Вийшло буквально, що ця будівля з майбутнього».

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

«Інвестувавши у сервісний центр на 2,5 гектарах землі, ми сплановано витратили частину свого прибутку, заробленого на піку продажів техніки», — розповідає Андрій Воробйов. «Цей офіс —  реальне свідчення нашої відданості українському ринку, на якому Great Plains продовжить розширювати свою присутність», — запевнили президент компанії Лінда Салем і директор з експорту Том Браян, які теж приїхали в Україну розділити радість відкриття.

Місцеві задоволені

Голова місцевої Рославичівської сільської ради Васильківського району Віра Чубенко задоволена сусідством із порядним інвестором: «Не можемо дозволити собі власну комунальну службу. А під час будівництва компанія  Great Plains впорядкувала територію, утилізувала сміття, розчистила дорогу. До казни нашої громади тепер надходять регулярні кошти, які сплачує законослухняна компанія. Думаю, для сіл, розташованих навколо мегаполісів, дуже перспективно мати у себе от таких сусідів-інвесторів».  

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Коментарі:

Тарас Висоцький, генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»:

Приємно, що новий рік починається з чергової перемоги в аграрному секторі. Розуміємо, що роботи попереду ще надзвичайно багато, тому що потенціал галузі на сьогодні реалізований в Україні у найкращому разі відсотків на 60, особливо що стосується сучасних технологій. І однозначно наш потенціал буде використаний, у тому числі завдяки реалізації провідних технологій, які застосовує компанія Great Plains.

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Ми в асоціації вже з 2010 року щороку проводимо опитування агровиробників, що для них найважливіше під час вибору сільгосптехніки. І, повірте, жодного разу ціна не була на першому місці. Завжди переважають три фактори: якість, сервіс, ставлення. Відкриття нового сервісного центру Great Plains, орієнтованого саме на ці ключові параметри, свідчить, що компанія просто приречена на успіх.

Юрій Алаторцев, генеральний директор Titan Machinery Ukraine:

Для мене відкриття  цього сучасного потужного центру — і особисте свято теж. Тому що проект втілив українець такого ж віку, як я, мій партнер. Знаю, як він тяжко, фахово, чесно працював більш ніж 10 років, перш ніж довів власникам, що Україні варто довіряти і це перспективно. Дуже поважаю ґрунтовність Great Plains, компанії, яка не орендувала, як багато хто навіть із виробників-монстрів, тимчасовий офіс на околиці у промзоні за 100 доларів, а гідно та впевнено інвестувала мільйон у перспективний модерновий екокомплекс.

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Спостерігаю у партнерів багато різних стратегій розвитку. Одні повністю підпорядковуються глобалізації — намагаються запропонувати якнайповнішу лінійку техніки, скуповують для цього нові й нові потужності та бренди. Інші глибоко входять у спеціалізацію, зосереджуються на тому, що роблять найкраще. Серед них і Great Plains. Ми разом працювали над технологіями, що є на сьогодні найвищим пілотажем, — вертикальною ґрунтообробкою, системою здвоєних рядків. Це шлях до застосування конкурентних інноваційних машин майбутнього. І вони вже працюють як у великих холдингах, так і на фермерських ділянках.  

Мені подобається Great Plains через інновації. Компанія не купує технології, а сама їх розвиває. Вона завжди дивиться у майбутнє і знову це довела.


Ірина Садова, AgroPortal.ua