Джон Дір Україна: у фокусі — найпопулярніші обприскувачі

26 лютого 2019, 06:53 6773

Компанія «Джон Дір Україна» продовжує готуватися до сезону серією з 18-ти семінарів у різних регіонах країни. Концентруються на техніці, актуальній для початку весняно-польових робіт, які вже почнуться за декілька тижнів, — обприскувачах. Ці агрегати користуються великим попитом — як причіпні (М700), так і самохідні (4730).

AgroPortal.ua завітав до найбільшого і найновішого сервісного центру в Україні дилера John Deere «РДО УКРАЇНА» ТОВ у Вінницькій області.

До інновацій готові

«О, космічний сніданок!» — одразу обступали аграрії локацію, де незвичайний технолог демонстрував дива молекулярної кухні. «Джон Дір Україна» підготувала для клієнтів і партнерів не звичні кава-брейки, а креативні шоу-перекуси. Учасники семінару куштували цікаві страви з продуктів, розділених на молекули, розпитували автора про деталі, знімали процес готування. Така захопленість одразу показала, що саме ці люди готові до новацій.

 Джерело фото: AgroPortal.ua

«У нас збираються керівники господарств, які планують придбати високоефективну техніку. Зазвичай вони приїздять із агрономами та інженерами, котрі безпосередньо працюватимуть із машинами, щоби вже разом обговорити всі деталі, — уточнює менеджер з продажу Вінницької регіональної дирекції «РДО УКРАЇНА» ТОВ Тарас Гапчак.

За його словами, учасники заходу усвідомлюють, як сильно впливає фактор захисту рослин на процес виробництва. А без техніки для вчасного, якісного і точного внесення навіть дуже дорогі препарати можуть виявитися марними.

Джерело фото: AgroPortal.ua 
Тарас Гапчак, менеджер з продажу Вінницької регіональної дирекції ТОВ «РДО УКРАЇНА»

«Ми організовуємо семінари з презентаціями обприскувачів та їх статичним оглядом, де разом зі спеціалістами можна познайомитися і розібрати кожен вузол та секцію. Крім того, маємо окремий стенд демонстрації різних типів форсунок — з ними теж легко попрактикуватись, перевірити, подивитися, котрі застосовувати при різних нормах виливу, при внесенні рідких добрив», — додає Тарас Гапчак.

Увагу учасників одразу привернула і станція систем точного землеробства: з різними видами моніторів, антен, пультів. Про них окремо розповів менеджер з систем точного землеробства (AMS) Владислав Гахов.

Характерно, що про корисні девайси аграрії вже не просто слухали інформацію, але й активно ставили запитання. Відчувається, що вже почали впроваджувати у себе або, принаймні, переконалися, що без них у перспективі — ну ніяк.

Джерело фото: AgroPortal.ua

«Ми помічаємо: наші клієнти, які ще кілька років тому працювали на застарілій техніці, починають ставати на ноги і вже звертають увагу на якіснішу і продуктивнішу техніку, — ділиться спостереженнями Тарас Гапчак. — Знаємо, що закладають у плани її придбання. Деякі вже відвідали заводи John Deere у Європі, де і визначилися з вибором».

Невеликі фермери, із площами по 300-500 га, звісно, приглядаються до причіпного обприскувача. Його перевага в тому, що він не потребує надвеликих вимог. Може агрегатуватися навіть з трактором МТЗ потужністю 100 к.с.

Менеджери з продажу сільгосптехніки ТОВ «РДО УКРАЇНА» — одного з найбільших дилерів John Deere — кажуть, що багато їхніх клієнтів вже мають і фірмові трактори John Deere на 110-135 к.с. З ними зручно працювати простим, надійним і продуктивним обприскувачем серії М 732.

Джерело фото: AgroPortal.ua

Причіпний обприскувач М732

Ця причіпна робоча «конячка» народжена в Європі, на голландському заводі в місті Хорст. Роздивляємось агрегат зі штангою 24 м і баком на 3200 л.

Джерело фото: AgroPortal.ua

Нічого зайвого, максимально просто, доступно, надійно та легко у користуванні.

Рама — міцна, без болтових з’єднань, з низьким центром ваги (тому транспортується дорогами на швидкості до 40 км/год). Її конструкція дозволяє витримувати масу основного баку з розчином і на 4200 л. Завдяки короткій конструкції така рама має невеликий радіус розвороту.

Бак робочого розчину сконструйований у максимально округлих формах без мертвих зон, де могли би накопичуватися залишки розчину. Усередині немає жодних перегородок. Жодного болтового з’єднання, литий, цільним всаджується в раму і гарантовано фіксується.

Завдяки підвісці з двома важелями, між якими є подушка з поліуретану, бак ефективно амортизує як порожній, такий і заправлений, тому без проблем рухається на швидкості.

Тягово-зчіпний пристрій можна зробити керованим, і тоді обприскувач йтиме тією самою колією, що й трактор, і зайвий раз не травмуватиме рослини.

М732 оснащений італійським мембранно-поршневим насосом продуктивністю 280 л/хв. Агрегат добре справляється з внесенням рідких добрив, достатньо тільки змінити діафрагму.

Двоважельна Z-подібна підвіска штанги має форму паралелограма, тож висоту штанги можна змінювати від 50 до 230 см. Штанга завжди прилаштовується на одній відстані від обприскувача. Маятниковий механізм на центральній секції працює на головну задачу — максимальну стабільність штанги на будь-яких нерівностях поля.

Джерело фото: AgroPortal.ua

Загалом штанга — надзвичайно стабільна і не реагує на перешкоди. Вона може складатися удвоє і втроє. Її міцність та живучість забезпечується якістю металу, зварювальних робіт та особливістю L-конструкції.

На обприскувачі можна встановити не тільки стандартну, але й інноваційну систему подачі розчину. У ній електроклапани розташовані не на центральній секції, а безпосередньо на секціях, за які вони відповідають. Також є зворотній трубопровід (розчин повертається у систему, якщо секція закрита) і працює система постійного перемішування. За частку секунди розчин подається на самі краї штанги.

Норму внесення препаратів контролюють 2 основних датчики — тиску в системі і потоку рідини. Інформація з них постійно передається на монітор. Ще один датчик зчитує швидкість руху відносно ґрунту. Завдяки таким показникам автоматично підтримується стала норма виливу. Достатньо на моніторі встановити 2 показники: тип форсунки і бажану норму виливу.

Самохідний обприскувач 4730

Хто має від 1,5-2 тис. га, обирають джондірівський хіт, самохідний 4730, що впевнено завоював свої позиції на ринку як швидка, безвідмовна високоякісна машина, котра не підводить. Його називають «бразильцем», бо виготовлений на заводі у Бразилії.

До цієї машини, наприклад, приглядається власник ФГ «Ольвія» Володимир Краснюк. За 16 років господарювання з 11 га власних паїв наростив площі до 1 тис. га.

Джерело фото: AgroPortal.ua
Володимир Краснюк, власник ФГ «Ольвія» 

Економіку рахують разом з дітьми, які здобули потрібну агроосвіту і повернулися у сімейне господарство. «Плануємо, як мінімум, на 5 років наперед, — каже Краснюк. — Технікою забезпечуємось як базою».

Поступово формують у себе лінійку техніки John Deere. Вже 2 сезони працює в «Ольвії» новий комбайн John Deere. Мають і трактор цієї ж марки на 330 к.с. Обприскувач поки використовують старий, вживаний, але проблема якості та зручності виходить на перший план.

На ціну орієнтуються не в першу чергу: «Дивлюся на сусідів, які вже років по 5-8 років експлуатують самохідні обприскувачі John Deere фактично без ремонтів. Вже давно окупили їх.

На моїх обсягах пряме обернення коштів, може, й важко порахувати. Але дуже актуально стоїть питання вчасності робіт, щоб техніка не затримувала процес ні на годину. Ось минулого року це було вкрай принципово. Невчасно зробив — усе втратив би. Розумієш одразу, що ціна техніки в таких умовах — то не основне. Можна було б зекономити і брати техніку в оренду. Але через критичність вчасності купую своє. Так надійніше».

«N.B!» John Deere Winter Seminar в РДО Україна

Директор з рослинництва компанії «Кусто Агро» Володимир Сірий теж за надійність: «60% техніки у нашому господарстві на 24 тис. га — це агрегати від John Deere. Аналізуємо й іншу техніку. Є дешевша у стартовій ціні, але поступається у надійності, важче і довше ремонтувати. Тому обираємо гарантії та якість обслуговування».

 Джерело фото: AgroPortal.ua
Володимир Сірий, директор з рослинництва компанії «Кусто Агро» 

Під час семінару практики звернули особливу увагу на серце самохідного обприскувача — двигун PowerTech Plus, який, до речі, розроблений компанією John Deere спеціально для агропромислових потреб.

Розглядали такі інноваційні стандартні функції як, приміром, незалежну підвіску коліс з системою Auto Air Spring Leveling System для якіснішої їзди та рівномірного покриття обприскування. Зацікавилися перемиканням на ходу, регульованою швидкістю, гідростатичною трансмісією для широкого діапазону швидкостей у полі або під час транспортування.

Джерело фото: AgroPortal.ua

З прицілом на точне землеробство

Менеджер з продажу Вінницької регіональної дирекції «РДО УКРАЇНА» ТОВ Тарас Гапчак зауважує: «Помічаємо, що середні фермери почали активно цікавитися системами точного землеробства. Холдинги завдяки масштабуванню отримують на них вже відчутні результати, швидку окупність.

Наприклад, лише обприскування з автопілотом приносить у середньому 5% економії».

Директор з рослинництва компанії «Кусто Агро» Володимир Сірий підтверджує: навіть оголосили 2019 рік у себе в господарстві роком точного землеробства: «Віддача суттєва. Скажімо, є ріст урожайності на 20-30%, бо уникаємо пересівання, економимо на насінні й добривах».

Реагуючи на такі тенденції, компанія «РДО УКРАЇНА» ТОВ має спеціалістів з АМS-технологій у кожній офіційній AOR, які допомагають впроваджувати елементи точного землеробства. Навчають механізаторів, операторів, виїздять налаштовувати техніку в полі.

Молоді в авторитеті

Фахівець з АМS-технологій Владислав Гахов розповідає про напрацювання в окремих господарствах за кілька років: «Ми спеціально розробили систему покрокового впровадження автоматизованих систем. Для поступового адаптування. Розповідаємо спочатку про перші, найлегші кроки: як обміряти поля і починати моніторити посіви, як збирати інформацію, щоби потім її проаналізувати. Потім поступово перейдемо до диференційованого живлення.

Нам легше втілювати даний проект, бо у наших клієнтів вже є техніка John Deere. Вона багато на що здатна, тільки треба навчитися нею користуватися. Показуємо, як працюють базові функції, бо більшість їх не використовувалась на повну».

Джерело фото: AgroPortal.ua
Владислав Гахов, менеджер з систем точного землеробства (AMS) «РДО УКРАЇНА» ТОВ

Деякі з власників господарств уперше спробували прогресивні системи, коли брали в оренду комбайни John Deere. Сподобалося — тепер заохочені йти далі.

Влад радить обов’язково мати у господарстві спеціальну людину, відповідальну за технології точного землеробства: «Щоби не було супротиву агрономів, інженерів, котрі у сезонній метушні не завжди розуміють доцільність інновацій. Та й механізатори можуть зібрати неточну інформацію. Потрібен той, хто контролюватиме процес».

Спеціаліст запросив нас в одне із господарств, де нинішнього сезону триватиме експеримент і вже планується диференційоване внесення добрив та засобів захисту з огляду на напрацьовану і проаналізовану базу даних із допомогою інновацій від John Deere.

 Джерело фото: AgroPortal.ua

Ірина Садова, AgroPortal.ua