ALFA Smart Fest: як «зростають» розумні рішення для захисту рослин

26 червня 2018, 07:07 4941

Дрон-обприскувач та повітряні обстеження полів. Презентація останніх наукових досягнень у захисті рослин. Яскраві хімічні досліди із ЗЗР, які відбуваються практично посеред поля. Багато музики, конкурсів і фото із друзями. Таким нас зустрів ALFA Smart Fest — фестиваль розумних рішень у захисті рослин, який відбувся 19 червня у Київській області.

Цього року компанія ALFA Smart Agro влаштувала не просто День поля, а справжнє свято, що надихає до отримання найкращих врожаїв! Місце проведення фестивалю — Дослідно-демонстраційний центр ALFA Smart Agro (Білоцерківський р-н, с. Черкас). Дізнатися про найновіші тренди у галузі приїхали понад 200 аграріїв із різних областей України.

 
 
 
 
 

З’їхалися інноватори

«Компанія ALFA Smart Agro йде принципово правильним шляхом. Її науковці дуже прискіпливі у своїх дослідженнях», — розповідає AgroPortal.ua головний агроном агрофірми «Корсунь» Вадим Тарасов.

Підприємство вже кілька років закладає досліди у різних регіонах, випробовуючи продукти ALFA Smart Agro на своїй озимій та ярій пшениці, на кукурудзі, а також цукровому буряку. Останній є профільним для господарства. За словами головного агронома, один із найважливіших параметрів при виборі препаратів — відсутність фітотоксичності щодо культур. Зокрема, «Корсунь» активно використовує післясходовий гербіцид Альфа-Бригадир®. Також успішно показує себе протизлаковий гербіцид Кайман®. У нинішньому сезоні господарство збільшило замовлення ґрунтового гербіциду Оскар Преміум® — використовують його на посівах сої та соняшнику.

Що стосується фунгіцидів, то на зерновій групі застосовують двокомпонентний системний Фенікс Дуо®. А сою від хвороб убезпечують за допомогою ДОК Про®.

«Цього року тестуємо у себе більше 25-ти препаратів ALFA Smart Agro. Спеціалісти компанії постійно з нами на зв’язку», — говорить Вадим Тарасов.

Експериментаріум

Тим часом на ALFA Smart Fest вже все готово до лабораторних тестів. Поруч зі сценою розмістився стіл зі спеціальним обладнанням. Камера, закріплена зверху, дозволяє транслювати досліди у режимі онлайн на великий екран.

Тести, які потребують більш серйозного обладнання, були записані напередодні у лабораторіях ALFA Smart Agro в Білій Церкві. Одним із перших під «чекінг» потрапляє протруйник Авіценна®. На великому екрані учасники фестивалю спостерігають за перебігом тесту адгезії на насінні.

«Спочатку ми зважуємо певну кількість протруєного насіння. Після цього поміщаємо його у барабан і робимо 300 обертів на великій швидкості. Потім проводимо повторне зважування і таким чином дізнаємося, який відсоток препарату осипався», — коментує відео Сергій Кнечунас.

Результати досліду з Авіценною® вражають глядачів — осипання становить 0,03% при допустимій нормі за міжнародними стандартами CIPAC до 5%.

Ще один дослід — із гербіцидом Триатлон®. Його гранули перевіряють на розчинність у воді, адже від цього показника залежить те, якою буде остаточна концентрація препарату при застосуванні у полі. Лише 60 секунд — і у воді розчинюється 100% гранул Триатлону. І це при тому, що допустима норма становить 60%.

Фунгіцид Тезис® також проходить перевірку — тест на виливаємість.

«Для споживача цей тест дуже важливий, адже демонструє, у якій кількості препарат виливається з каністри. Стандарти CIPAC допускають виливаємість не менше 90%. Ми бачимо, що за результатами досліду виливаємість Тезису становить 94%», — пояснює глядачам науковець ALFA Smart Agro.

Найтриваліший тест — на стабільність — дістається інсектициду Разит®.

«Цей показник важливий взагалі для усіх препаратів. Для його визначення ми поміщаємо препарат у спеціальну камеру, де піднімаємо температуру до 54 градусів, і протягом двох тижнів спостерігаємо, що відбувається. Зокрема, не повинно бути розшарування препарату, випадіння осаду тощо», — озвучує відео Сергій Кнечунас.

Глядачі бачать, що після двох тижнів, проведених у «африканській спеці», інсектицид Разит® залишається точно таким, яким був на початку.

«Тести на стабільність обов’язково проходять усі наші продукти перед виходом на ринок», — наголошує топ-менеджер ALFA Smart Agro.

А в цілому кожен продукт перевіряється за майже двома десятками параметрів, які підтверджують його ефективність та відповідність міжнародним стандартам.

Знайомі незнайомці

Дослідження ALFA Smart Agro доводять: звичні, знайомі усім діючі речовини можуть проявити несподівані якості у нових поєднаннях. В результаті ефективність препаратів значно збільшується.

Приміром, інсектицид Нокаут Екстра® — знаний альфа-циперметрин, який науковці ALFA Smart Agro помістили у препаративну форму концентрату суспензії. Продукт тепер можна застосовувати і за підвищених температур, завдяки чому його дія продовжується у 1,5-2 рази.

Гербіцид Сантал® для імі-стійких гібридів соняшникуце особливе поєднання імазамоксу та імазапіру, яке закріплюється у верхньому шарі ґрунту, утворюючи надстійкий гербіцидний екран. Гербіцидна дія Санталу® триває понад 70 днів. У чому секрет? У ретельно підібраній формулі. Понад 80% у складі Санталу® — допоміжні речовини, які фіксують ДР у верхньому горизонті ґрунту. В той же час у аналогічних препаратів, які є на ринку, цей показник не перевищує 15%, а більшу частину взагалі становить вода. Тобто Сантал® діє у декілька разів ефективніше, стримує нові хвилі бур’янів, і, що важливо, — показує підвищену результативність у боротьбі з вовчком соняшниковим.

Ще один препарат із унікальною формулою — інсектицидний протруйник Командор Гранд®. Це єдиний в Україні препарат, у якому поєднані імідаклоприд та альфа-циперметрин. Інноваційна формула забезпечує подвійний захист насіння, проростків та сходів від шкідників. Контактний компонент захищає насіння й молоде коріння у ґрунті, а системний — значно подовжує захист. 

«Крім того, застосування протруйника Командор Гранд® активізує ростові процеси в культурі», — додає Сергій Кнечунас.

Стає хітом

Відгуки про фунгіцидний протруйник широкого спектру дії Авіценна® (тебуконазол + прохлораз + крезоксим-метил) чуємо від гостей заходу найчастіше. Дуже схоже, що цей препарат вже стає хітом. Особливо його припасовують до озимої пшениці та й усієї зернової групи. Аграрії нарікають, що однокомпонентні препарати не тримають дію до весни. Однак Авіценна® — трикомпонентний протруйник, який дезінфікує ґрунт навколо насінини, а також знищує хвороби на поверхні насіння і потрапляє в систему рослини під час проростання. Таким чином захист є максимально надійним та тривалим.

Найбільше Авіценною® цікавляться господарства, котрі мають посіви з високим потенціалом врожайності.

Тонкощі технологій

Після наукової частини ALFA Smart Fest усіх учасників запрошують на екскурсію в поле. Тут на дослідних ділянках можна побачити ефективність не лише конкретних препаратів, але й розроблених науковцями систем.

Гості засипають консультантів запитаннями про норми внесення, особливості протидії конкретним шкодочинам. 

«Мусимо підвищувати урожайність. Завжди максимально вкладаємось», — говорить фермер зі Смілянщини Олександр Чорнобривець, який приїхав з батьком шукати ефективніші засоби захисту. Мають 1600 га землі й 6 культур у сівозміні. Олександр пройшов практику фермерства в Англії. Хотів би перейти на органічне виробництво. Та поки що потерпають від нестабільних цін на свою продукцію. «Більш як за 10 років напрацювали для себе системи від протруєння і до десикації. Бачимо, що ALFA Smart Agro теж налаштовані комплексно».

Головний агроном Верхняцької дослідно-селекційної станції Черкаської області Михайло Байда приїхав як колега: «ALFA Smart Agro впевнено виграли тендер на співпрацю із нами. Ми задоволені їх препаратами, які працюють на наших експериментальних ділянках зернових культур, сої, цукрового буряку».

«Я багато років працював із міжнародними компаніями, — ділиться спеціаліст. — Але просто зачудувався, наприклад, результатами трикомпонентного післясходового гербіциду Триатлон®. Геть вичистили свої зернові. І це вже другий рік поспіль. Працюємо їх препаратами і на бобових».

І «НІБУЛОНу» приглянулося

Здається, цей чоловік найприскіпливіше вдивляється у дослідні культури. Далеко заходить вглиб ділянок і розглядає рослини. AgroPortal.ua розпитав, чим викликана така посилена уважність цього учасника ALFA Smart Fest.

«Усі помітили, як сміливо і цікаво ALFA Smart Agro поєднує діючі речовини, отримуючи від них новий ефект, — стає до розмови заступник генерального директора з сільськогосподарського виробництва компанії «НІБУЛОН» Костянтин Хмельницький. — Дуже вражений потужностями, лабораторним обладнанням на заводі у Білій Церкві, де теж сьогодні побували. Там фахівці вищого рівня, із задоволенням поспілкувався».

«Ми для себе обрали стратегічний напрямок на розвиток smart-технологій, — минаємо з паном Костянтином намет із дронами-обстежувачами. — Це загальна світова тенденція. Неприпустимо, щоби вона гальмувалася в Україні. От ALFA Smart Agro, бачите, активно налаштована саме у такому напрямку. Тому я приїхав не тільки подивитися інноваційні продукти та їх дію на полі, але й познайомитися зі smart-новинками на практиці».

 

У ритмі зростання!

Після насиченої екскурсії полем на гостей фестивалю чекав смачний обід. Але навіть вишукані страви не могли зупинити агрономів від продовження обміну досвідом. Атмосфера ALFA Smart Fest налаштовує на нові досягнення!

«Головне для аграрної галузі — не стояти на місці, розвиватися, — сказав від усієї команди ALFA Smart Agro директор Центрального регіону компанії Сергій Куліков. — Ми дякуємо усім учасникам ALFA Smart Fest за відгуки, пропозиції щодо розробки нових препаратів, бажання працювати у форматі розумної агрономії. Українські агрономи — справжні професіонали своєї справи. Сьогоднішній захід — це свято професійності!»


Ірина Садова, AgroPortal.ua