Якщо ж говорити про агропромисловий комплекс, то фундаментом майбутнього врожаю є саме якість посіву тієї чи іншої сільськогосподарської культури.
Серед багатьох контрольованих показників якості надійний захист проростків за будь-якої погоди та глибина посіву є одними з ключових.
Якщо в межах одного господарства є поля з різною системою передпосівної обробки ґрунту, будьте готові до того, що посівний комплекс, налаштований на певну глибину посіву, може дати похибку в будь-який бік — чи то заглиблення, чи то зменшення. Тому перевіряйте глибину посіву в кожному полі, бо наслідки відхилення цього показника можуть бути фатальними. Як підтвердження цього зверніть увагу на стан рослин праворуч, які проростали з глибини приблизно 10 см.
Забезпечення надійного захисту від патогенів та якість протруювання також лежать в площині відповідальності агронома. Важливо виконати якісне рівномірне нанесення препарату на кожну зернину.
Для прикладу — фото протруєного та непротруєного посівного матеріалу озимої пшениці з Агроцентру BASF в Київській області.
Вплив ефективності протруйника на ріст і розвиток пшениці ми зможемо оцінити в середині кущення культури, приблизно за півтора місяці, коли і вийде наступний випуск. Також матимемо змогу оцінити роботу гербіцидів для осіннього застосування.
«Яке коріння, таке й насіння» — вчить нас народна мудрість. Тож будьмо мудрими!»