Цього сезону маємо наступну «картину»: посіяно озимих зернових на площі 6,5 млн га, з них у доброму та задовільному стані знаходяться 5,4 млн га, в слабкому і зрідженому — 1,1 млн га (у тому числі не отримано сходи на площі близько 465 тис. га, або 7% посівів).
Як відомо, відхилення факту від плану повинно бути не більше 10%. Це закон нормального розподілу випадкових величин. 10% «перекривають» весь горезвісний форс-мажор.
Найбільш хвилююче питання — що буде з посівами, якщо проростки не вийшли на поверхню ґрунту?
Для планового перебігу вегетації озимі мають обов’язково восени пройти стадію «яровизації». Фізіолого-біохімічна суть яровизації до кінця не вивчена. Але відомо, що рослини з якісною реакцією на яровизацію (до яких відноситься пшениця) повинні досягнути певних розмірів (певного етапу розвитку) до її початку.
Доведено, що проростки, які досягли хоча б 5 мм довжини, повноцінно проходять цю стадію і навесні розвиваються за озимим циклом розвитку. Тому нікому з тих, хто має такі посіви, немає жодної причини хвилюватися перед новорічними святами щодо подальшої долі своїх капіталовкладень в озиму пшеницю!
Яскраві емоції в сьогоденні мають бути одиницею виміру нашого життя. Бажаємо вам святкового настрою та доброї компанії не тільки за столом, а й в технологічному процесі.