Завжди на зв’язку: революційні переваги цифрових технологій

07 червня 2019, 06:20 3155

За даними ООН, фермерські господарства становлять понад 90% усіх господарств світу і виробляють 80% продовольства. В багатьох країнах фермери вже освоїли й успішно користуються інноваціями, а українські сільгоспвиробники тільки починають застосовувати технологічні новинки, які здатні оптимізувати процеси, забезпечити додаткові можливості та зробити аграрний бізнес ефективнішим.

«В першу чергу сучасні технології дозволяють оптимізувати роботу підприємства в цілому і кожного окремого працівника зокрема, збільшити прибутковість підприємства, а також зменшують негативний вплив на навколишнє середовище.

Навіть елементарні програми, додатки, що полегшують роботу і зменшують навантаження на працівника, вивільняють його час, який можна витратити на щось інше, корисніше для господарства, скорочують необхідність паперу, використання авто, а згодом і мінімізують забруднення повітря», — зазначає представник Motorola Solutions в Україні Ансар Тайметов.

Motorola Solutions накопичила найбільший досвід у світі за рішеннями у галузі радіозв'язку та IT-технологій і готова поділитися своїми провідними досягненнями з Україною, більше того, ці рішення надзвичайно актуальні для аграріїв.

За існуючими в Україні стереотипами, функція зв’язку — це щось вкрай елементарне, буквально на рівні звичайного телефонного дзвінка. Проте насправді професійний зв’язок — це значно більше.

Диспетчеризація, контроль переміщення співробітників і транспорту в реальному часі, запис переговорів, об'єднання розрізнених підрозділів у єдину систему управління, автоматизована система оповіщення, управління парком автомобільної техніки. А ще контроль стану охорони праці та підвищення безпеки роботи співробітників, що в будь-якій організації є одним із основних управлінських принципів. Все це має працювати як єдина злагоджена система, пов’язана між собою буквально миттєвим безперебійним зв’язком за будь-яких умов. 

Надійний зв’язок для організації ефективної роботи

На 1 січня 2018 року в Україні налічувалося 45 тис. фермерських господарств. Окрім цього, поруч із цими підприємствами працює 4,1 млн особистих селянських господарств, 20% з них виробляють товарну продукцію, отож фактично — це потенційні фермерські господарства. В цьому секторі зайнято понад 90 тис. осіб, з яких близько 60 тис. — наймані робітники. За даними експертів, лише 7% фермерів використовує хоч якісь новітні технології.

Тим часом британські фермери активно впроваджують найсучасніші рішення в галузі радіозв'язку та IT-технологій. Давайте розглянемо на реальному прикладі, як це працює. Фермерське господарство RG Abrey Farms, розташоване в самому центрі Бруклендс (Східна Англія), має в обробітку дві земельні ділянки, які знаходяться на відстані 14 км одна від одної, загальною площею 6677 га. Щорічно на фермі вирощують понад 100 тис. коренеплодів, а в виробництві задіяно понад 50 працівників.

Оскільки фермерське господарство працює відразу на двох ділянках, потрібно було знайти спосіб зв’язку між цими ділянками, а заодно забезпечити дотримання суворих вимог щодо охорони здоров'я та техніки.

Компанія DCRS, яка є представником Motorola Solutions в тому регіоні, вивчивши ситуацію та оглянувши виробництво й технологічні можливості даних об’єктів, рекомендувала використати на фермі цифровий ретранслятор MOTOTRBO™ та системне рішення IP Site Connect.

З MOTOTRBO™ IP Site Connect вдалося усунути всі перешкоди, які створювали інші технології, — технічні проблеми, ручне підключення до роумінгу, обмежене покриття або втрачену функціональність. При цьому обслуговування мережі чи користування нею не передбачає жодних абонплат.

Рішення не просто допомогло налагодити якісний зв’язок між членами команди, але й дозволило їм створити безпечні умови праці та підвищити ефективність використання ресурсів.

Загалом, використовуючи систему IP Site Connect та поєднавши кілька ретрансляторів, можна використовувати IP-мережу, щоб розширити можливості MOTOTRBO™ з передачі голосових повідомлень і даних.

За словами Ансара Тайметова, можна створити цілісну мережу, щоб забезпечити зв'язком співробітників у 15 різних географічних регіонах.

Підвищити рівень ефективності, безпеки й продуктивності праці

Для тракторів та супутньої сільськогосподарської техніки RG Abrey обрали мобільні радіостанції MOTOTRBO™ серії DM4000e для фіксованого й мобільного зв’язку з можливістю індивідуальних налаштувань. За допомогою цього команда, яка працює на одній земельній ділянці, могла здійснювати як індивідуальні, так і групові виклики. І, переміщуючись між двома земельними ділянками, співробітники завжди знаходяться в зоні радіозв'язку. На випадок надзвичайної ситуації кожна мобільна радіостанція оснащена кнопкою аварійного виклику, тож робітники, що працюють поодинці, зможуть покликати на допомогу.

«N.B!» Motorola Solutions представила девайси для аграріїв

«Кнопка аварійного виклику дає змогу працівникам легко і просто повідомити, що їм потрібна допомога. Потім автоматично буде задіяний додатковий захід безпеки: після натискання кнопки екстреного виклику радіо продовжує посилати сигнал доти, доки хтось його не прийме», — пояснює Ансар Тайметов.

Також працівники отримали портативні радіостанції MOTOTRBO™ серії DP4000e, які за рахунок класу захисту IP68 ідеальні для роботи у складних умовах експлуатації: їм не страшні ані дощ, ані удари, ані падіння.

Загалом моделі серії DM4000e вважаються потужними радіостанціями для професіоналів та пропонують весь діапазон корисних функцій і можливостей. У числі особливостей цієї лінійки варто відзначити виняткову дальність зв'язку, чудову якість звуку, опціональний повноколірний дисплей, вбудовані модулі Bluetooth 4.0, Wi-Fi і ГЛОНАСС/GPS, функцію обміну текстовими повідомленнями і професійні додатки з можливістю налаштування під потреби підприємства.

Отож на фермі обрали варіант з доступом до повного набору можливостей, які були узгоджені включно з кнопкою екстреного виклику, режимом для працівників, що працюють поодинці, текстовими повідомленнями, індивідуальними викликами, дистанційним включенням та вимиканням, а також перевіркою радіозв’язку у випадку, якщо користувач не відповідає на повідомлення.

Як відмітив Ансар Тайметов, радіостанції MOTOTRBO™ поєднують у собі передові можливості двосторонніх систем радіозв'язку з новітніми цифровими технологіями, забезпечуючи миттєвий обмін голосовими повідомленнями, допомагаючи приймати рішення і координувати діяльність співробітників.

У фермерському господарстві зазначають, що найважливішою задачею було забезпечення безпеки праці для працівників і надійного зв'язку, який працює безперебійно. До цього в RG Abrey Farms користувалися схожою системою, але вона не забезпечила бажаного результату. А вже радіостанції MOTOTRBO™ дозволяють працівникам ферми ділитися інформацією в межах двох ділянок та залишатися у безпеці. 

Надійність та особливість

Ансар Тайметов розповідає, що професійна цифрова комунікаційна платформа MOTOTRBO™ поєднує в собі можливості двостороннього радіозв'язку і новітні цифрові технології.

«Вона забезпечує бездоганну інтеграцію голосових і цифрових даних, зручна у використанні та пропонує розширений функціонал і збільшене число каналів, щоб забезпечити зростаючі вимоги до засобів зв'язку. Завдяки винятковій якості передачі голосу і підвищеній ємності акумуляторних батарей радіостанція MOTOTRBO™ дозволяє залишатися на зв'язку в будь-яких ситуаціях. Система розроблена за технологією TDMA з подвоєною ємністю каналів зв’язку без необхідності додаткових ретрансляторів. У такий спосіб досягається економія витрат і обладнання та обслуговування», — розповідає Ансар Тайметов.

Важливою особливістю для користувачів є й те, що ця цифрова технологія дозволяє збільшити термін служби батареї на 40%, забезпечуючи надійний зв'язок протягом тривалого часу.

Також всі пристрої Motorola Solutions проходять випробування на довговічність (Enhanced Accelerated Life Testing), що гарантує надійність і міцність продуктів. Падіння пристрою з великої висоти, перепади температур, складність рельєфів — це не проблема. Motorola Solutions забезпечить якісний зв'язок при будь-яких умовах: чіткий сигнал передається в радіусі до 9 км незалежно від кліматичних умов, шуму, вібрації та інших перешкод.

А ще широкий асортимент радіостанцій MOTOTRBO™ дозволяє підібрати оптимальну систему для підприємства будь-якого розміру. А оскільки функціональні можливості MOTOTRBO™ при необхідності можна легко розширювати, ця система зможе задовольнити потреби агропідприємства і в майбутньому. 


Для довідки: більше 90 років компанія Motorola Solutions розробляє комунікаційні рішення і послуги, які успішно застосовуються в різних сферах. Надійні та якісні рішення в галузі радіозв'язку та IT-технологій допомагають завжди бути на зв'язку.

Представництво Motorola Solutions в Україні з 1993 року виконує проектування систем високої складності згідно з вузькоспеціалізованими специфічними вимогами, здійснює сертифікацію обладнання та технічну підтримку замовників. Авторизовані українські партнери забезпечують проектний супровід, поставку обладнання, виробництво додаткового обладнання за необхідності та монтаж і конфігурацію систем. А центри сервісного обслуговування надають гарантійну і постгарантійну підтримку та ремонт обладнання.  


AgroPortal.ua за матеріалами Motorola Solutions