Урожай-2020: закладаємо старт з осені

11 жовтня 2019, 06:51 6655

Щоб полегшити озимим «весняний старт», слід уже восени подбати про відповідне забезпечення їх поживними речовинами, адже майбутній урожай озимих культур закладається саме у цей період. Жовтень і початок листопада є оптимальними термінами для внесення посходах озимих добрив для підживлення рослин.

За даними моніторингу ДУ «Інститут охорони ґрунтів», для проведення комплексу осінньо-польових робіт та насамперед посіву озимих культур урожаю 2020 року потреба в агрохімікатах, задекларована сільгосптоваровиробниками, становить: азотні добрива — 1,1 млн тонн та складні у кількості майже 900 тис. тонн.

Як повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, станом на 4 жовтня сільськогосподарські товаровиробники з урахуванням перехідних залишків минулого року та після завершення комплексу весняно-польових робіт забезпечені мінеральними добривами на 97%, у тому числі азотними — на 99%, що відповідає торішньому рівню.

Shipko Agriculture — добрива нового покоління

Сьогодні ж частина прогресивних аграріїв відходять від старих агрономічних догм та використовують інноваційні добрива, які екологічніші, не виснажують ґрунт і дають нові можливості у рослинництві.Наприклад, унікальність добрив IPC, розроблених із застосуванням фітогормонів, та їхняефективність, забезпечила компанії Shipko Agriculture за рік зростання у продажах на 40%.

Наприклад, унікальність добрив IPC, розроблених із застосуванням фітогормонів, та їхняефективність, забезпечила компанії Shipko Agriculture за рік зростання у продажах на 40%.

Розробники диво-препарату знайшли лазівку в екологічному правилі з використанням фітогормонів та впливом їх на рослину. І якщо селітра вноситься як добриво, то IPC за рахунок впливу фітогормонів трансформує і покращує рослину так, що вона здатна самостійно для себе видобувати необхідні добрива.

«Завдяки розвиненій кореневій системі та симбіозу з біопрепаратом рослина сама витягує азот із повітря та акумулює фосфор із ґрунту. Підживлені IPC рослини стають більш стійкими до стресових умов, говорячи про озимину, то це — морози та посуха навесні. Потрібно пам'ятати, що озимі культури свій майбутній урожай закладають саме в осінній період, і треба подбати про те, щоб вони входили в зиму вже частково сформованими — це вирішальний вплив на майбутній урожай. Що раніше рослина сформує стебло, то більше шансів на формування сильного колосу», — розповідає про особливості препарату директор Shipko Agriculture Денис Тохтар.

Як зазначають у компанії Shipko Agriculture: IPC — не чергове добриво, а новий етап у розвитку аграрних технологій, а сам метод удобрення спрямований на ефективне та екологічне землеробство.

Виробничі потужності компанії дозволяють за два тижні випускати добрива із розрахунком на 10 тис. га.

Нестандартні продажі та спеціальна пропозиція

У Shipko Agriculture інноваційним є не лише добриво, а й канали продажів — свою продукцію вони просувають через соціальні мережі, зокрема Instagram. Такий підхід пояснюють тим, що вийти за межі звичного і використовувати в агровиробництві унікальні препарати можуть лише прогресивні та сучасні аграрії, а вони вже точно є в усіх соцмережах.

Як зазначають у компанії, зараз для сільгоспвиробників, які хочуть спробувати у виробництві екологічне добриво нового покоління IPC, сформували спеціальну пропозицію на купівлю тестової партії, яка розрахована для використання на площі 4 га, за 3999 грн.

«Це досить вигідна пропозиція для аграріїв та спосіб спробувати для себе нову технологію, яка складається з трьох компонентів: спеціально виведеного біопрепарату та двох фітогормонів різних класів. Це також можливість їм самостійно впевнитись, що з даною технологією можна працювати та вирощувати, не використовуючи селітри», — зазначає засновник Shipko Agriculture Володимир Шипко.

+20% до врожаю та вища класність

Удобрення IPC проходить у два етапи. Перший допоможе трансформуватися кореневій системікультури, під час якого потрібно внести в ґрунт 50% добрив. На озимі оптимальний термін внесення — жовтень та перша декада листопада.

Вдруге удобрення вноситься обприскувачем на стадії появи у рослини 3-4 листків з орієнтацією на мікроелементи, що передбачає внесення біопрепарату, який допоможе рослинам самостійно поглинати більше азоту з повітря та фосфору із землі.

Дослідження на злакових, проведені у трьох областях, показали, що використання добрива IPC додає +20% до врожайності порівняно з традиційним способом удобрення селітрою. А при використанні препарату протягом 2-3 років різниця в прирості врожаю буде ще відчутнішою.

В результаті проведених досліджень отримали такі показники:

Також IPC позитивно впливає на якість зерна — з'являються протекторні якості та отримане зерно в 90% випадків за якістю та за показниками клейковини належить до 1 класу.

На чому заощаджуємо?

Перевага IPC у плані економіки одразу відчутна, починаючи з показників кількості внесення, логістичних і технічних витрат.

«Якщо на 1 га витрата на внесення азотних добрив становить 230 кг, то IPC на цю ж площу потрібно всього 6 кг. Тобто на 100 га потрібно лише 600 кг добрив, що значно зменшує логістичні витрати. За нашими підрахунками, скорочення логістичних витрат становить +7$/га. До того ж підживлення рослин селітрою проводиться за 2-3 внесення, що вимагає тричі проїзду трактора та виконання цих операцій. До речі, добриво можна вносити спільно з інсектицидами, фунгіцидами, пестицидами, тобто воно без втрати ефективності може комбінуватися з будь-якими засобами захисту рослин, що дає сільгоспвиробнику ще один бонус — економію витрат на внесення. Для аграріїв це значна економія, особливо тих, хто працює орендованою технікою. Також економимо на пальному, амортизації трактора та оплаті оператору машини», —розповідає Денис Тохтар.

Він зазначає, що, використовуючи добриво IPC, сільгоспвиробникам можна повністю відмовитися від селітри, а також на третину зменшити використання фосфорних добрив.


Для довідки: зі спеціалістами компанії Shipko Agriculture можна зв'язатися за телефоном: +380 (97) 254 65 30.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua