Універсальність у простоті агрегату, або Як забезпечити стабільний урожай в посушливих умовах

27 жовтня 2020, 06:46 3556

Ще минулого року нульова технологія обробітку ґрунту не була настільки цікавою аграріям, зокрема південних регіонів. Уже сьогодні, незважаючи на всі коливання цін на аграрну продукцію, фермери в пошуках універсальної техніки, яка зможе працювати після будь-якого обробітку ґрунту і в надскладних умовах.

Новинка від HORSCH — сівалка Avatar 12.25 SD — за літньо-осінній сезон продемонструвала ідеальний посів як після дискування, подвійної культивації, вертикального обробітку ґрунту, оранки, так і по агресивним решткам — скрізь гарний результат із точною глибиною закладання насіння.

 

Незважаючи на нестачу вологи в південних регіонах, аграрії західних областей вже контрактують HORSCH Avatar 12.25 SD на наступний сезон, оскільки тенденція відсутності вологи яскраво прослідковується з року в рік.

Перехід на нульову технологію обробітку ґрунту відбувається декілька років, тому універсальний агрегат для посіву стає необхідною умовою для таких господарств.

«В цілому вся посівна техніка, яка є на ринку з двома рядами, призначена після обробітку ґрунту за технологією No-Till. Але в таких сівалках є одна проблема: якщо перед посівом здійснювався хоч якийсь обробіток ґрунту, другий ряд опорним колесом піднімає і зсуває ґрунт до першого ряду, таким чином додається 2-3-см глибини на першому ряді, — розповідає регіональний менеджер компанії «HORSCH Україна» Вадим Коваль.

Регіональний менеджер компанії «HORSCH Україна» Вадим Коваль
Регіональний менеджер компанії «HORSCH Україна» Вадим Коваль

Дана ситуація не є критичною, але, як наслідок, отримуємо нерівномірні сходи. HORSCH у свою чергу — єдина компанія, що представила на ринку машину Avatar, яка має робочі органи в один ряд з трохи ширшим міжряддям, що ідеально підходить для технології No-Till».

N.B. Під українське поле: HORSCH поєднав основні складові ефективної роботи обприскувача в одній машині

Представник компанії «HORSCH Україна» зазначає, що ще перед запуском сівалки думали, що для Avatar 12.25 SD потрібен трактор потужністю більше 300 к.с. Але на практиці підійшла потужність 220-240 к.с., виконуючи посів зі швидкістю 10-12 км/год.

«Така швидкість є оптимальною для якісного посіву, прорізання ґрунту, закладання насіння та добрив на потрібну глибину і закривання рядка», — додає Вадим Коваль.

Одна з останніх демонстрацій у цьому сезоні відбувається в Миколаївській області у ПСП «Дружба», в надагресивних умовах — по рештках після кукурудзи 30-50 см, по перезволоженому ґрунту, з трактором John Deere потужністю 295 к.с.

Богдан Бойко, головний агроном ПСП «Дружба»

«Ми зіткнулися з проблемою, що не можемо здійснити посів за нульовою технологією, змушені здійснювати додатковий обробіток ґрунту, від чого хочемо відійти. Саме тому HORSCHAvatar 12.25 SD стала цікавою для нашого господарства.

Мені подобається, що техніка проста та зрозуміла у налаштуваннях. Немає зайвих заморочок. Прийшов, усе з кабіни налаштував, посіяв. Усе елементарно».  

N.B. Роботи виходять у поле, або Як HORSCH реагує на трансформацію ринків

Ще одним важливим етапом посіву по нулю є закривання рядка, для чого в HORSCH Avatar 12.25 SD є окреме колесо, яке закриває і зрізає ґрунт під кутом, режим якого регулюється пружиною. Якщо посів після обробітку — є опція зміни кута атаки.

Також є можливість перенесення всю маси бункера на висівні секції, таким чином транспортні колеса не здійснюють додатковий тиск на ґрунт.

Руслан Лазарєв, керівник ТОВ «Агротехінвестиційний Союз»

«У своєму господарстві я дотримуюсь технологій Strip-till та No-till, є декілька перехідних полів. У сівалці HORSCH Avatar 12.25 SD впроваджені хороші рішення саме для нульового обробітку ґрунту.

Мені в цій сівалці все до душі, зроблена якісно. Тут уже встановлені нові технологічні рішення, які набагато полегшують і спрощують її експлуатацію. Наприклад, регулювання глибини здійснюється абсолютно просто, також є фіксація вловлюючого колеса».

Регіональний менеджер «HORSCH Україна» розповідає, що налаштування Avatar 12.25 SD елементарне, як і на всіх сівалках HORSCH, через підбір котушок, можливе відключення частини сівалки, є датчики контролю висіву, row-control, що дає можливість відключення посошниково.

«Все зроблено просто, як для дівчат», — додає Вадим Коваль. Але ми в свою чергу впевнені, що дівчата можуть справитись із надскладною технікою. Але для чого ускладнювати життя? :)


Наталія Помянська, AgroPortal.ua