Як Байєр підтримує соціальні проєкти

27 листопада 2020, 06:51 3672

Cвіт без хвороб і голоду — це бачення компанії «Байєр», яка реалізовує програму сталого розвитку «Україна — житниця майбутнього». Цього року завдяки даній ініціативі реалізувались три чергових соціальних проєкти, надавши додаткові можливості та знання людям, які того потребували.

«Хоч програми передбачають фінансову підтримку, ми переконалися, що головна мета полягає в іншому: реалізовуючи проєкти, громади об’єднуються, визначають нагальну потребу, самі докладають зусиль, щоб зробити життя кращим і комфортнішим.

Як правило, це спрацьовує за наявності небайдужої та активної громади», — каже координатор соціальних проєктів компанії «Байєр» Юлія Тірошко.

«Заможна садиба — успішна громада»

Останні теплі осінні дні ми впіймали в особливому місці — Центрі «Відкриті серця» на Вінниччині. Тут діти та молоді люди з інвалідністю адаптуються до повсякденного життя: працюють, втілюють мрії через хобі, займаються буденними справами.

Їм допомагають кваліфіковані спеціалісти, щоб, усвідомлюючи жорстокість світу, вихованці Центру не втратили власної безпосередності, щирості та доброти.

Громадська організація «Відкриті серця» понад 15 років створює умови підтримки для родин з дітьми з інвалідністю. В її основі лежить особиста історія Світлани Демко, яка, прагнучи забезпечити повноцінне життя власному сину, об’єднала навколо себе родини з подібними проблемами.

Сила духу Світлани, віра у краще і впевненість, що всі бар’єри можна подолати разом, вражає. Її потужна енергія надихає інших допомогти особливим дітям реалізуватися в житті.

Мама учасниці проєкту «Заможна садиба — успішна громада» Галина Бондар каже, що з «Відкритими серцями» вони з донькою вже 10 років. Вона впевнена, що такі центри дуже потрібні, адже приносять користь і полегшення батькам та багато чому навчають дітей.

Знання, які діти та молоді люди отримають у цьому проєкті, використовуватимуть у майбутньому, вони їм обов’язково знадобляться

Тут облаштовані соціальні майстерні, тепличне господарство, городина. Цього року завдяки проєкту «Заможна садиба — успішна громада» отримали додаткову змогу розвивати вміння та навички з ведення тепличного господарства та городництва у вихованців із важкою формою інвалідності. До цього проєкту залучено 75 сімей з 5-ти сіл Вінницької області.

«З кожним роком ми розширюємося, адже до нас привозять дітей не лише з Вінницької області, а з усієї України. Тож ми дійшли до рівня, коли нам знадобилася техніка, яка б допомагала обробляти наші городні ділянки якісно і правильно. Завдяки підтримці «Байєр» ми змогли цього року реалізувати нашу багаторічну мрію — придбати мототрактор з різними насадками, теплицю для нашого тепличного господарства та сушарку. Для дітей з інвалідністю робота на землі потрібна для здоров’я, стабілізації різних емоційних станів і для підвищення економічної спроможності кожної родини», — розповідає голова ради асоціації «Відкриті серця», координаторка проєкту «Заможна садиба — успішна громада» Світлана Демко.

Реалізувавши один проєкт, у ГО «Відкриті серця» планують вже інший: як завдяки соціальному підприємництву молоді люди з інвалідністю могли б працювати та отримувати заробітну плату.

«Лікарняні бібліотеки»

А ми вирушили далі — до Харкова. Тут ми познайомилися з людьми, які не сприймають онкологію як страшний та неминучий вирок.

Як виявилося, ремонт у палатах та інноваційна апаратура також впливають на результат. В ХОКОД (Харківський обласний онкоцентр), де на обліку перебуває 82,5 тис. онкохворих, зростає статистика кількості вилікуваних.

Заступник керівника онкохірургічного відділення м’яких тканин і грудної залози Обласного центру мамології Олексій Жильцов розповідає, що цьогоріч у зв’язку з пандемією COVID-19 кількість пацієнтів у відділенні зменшилась, але в середньому за рік тут отримують лікування понад 2 тис. людей.

На думку лікарів, саме емоційний стан, позитивний настрій пацієнта і підтримка є найбільш значущими факторами в період лікування.

У відділенні знаходиться одна з «Лікарняних бібліотек», що реалізована проєктом завдяки підтримці компанії «Байєр». Цей проєкт, насамперед, пов’язаний із особистим, адже його керівниця і авторка Наталія Яковлева двічі проходила лікування в онкоцентрі. Перебуваючи в лікарні, як і всі пацієнти, вона намагалася відволіктися від тяжких думок про хворобу, і це їй вдалося завдяки книгам.

Бібліотеки — для пацієнтів. Коли тобі страшно, боляче, коли не знаєш, що робити далі — треба читати позитивну літературу, переключатися на пригоди, подорожі, розповіді. Це стимулює виходити зі стану паніки

«Проєкт надає пацієнтам відчуття підтримки, людяності, що ти не один на один зі своєю хворобою. Це виховання суспільства. Ми дуже раді, коли знаходяться компанії, які відгукуються, цікавляться проблемами онкології, й створюються сумісні проєкти. Чим більше організацій буде залучатися до такої роботи, тим більше допомоги отримають пацієнти», — вважає представниця Української федерації боротьби проти раку («Рівне право на життя») Олена Шержукова.

«У кожного пацієнта онковідділення своя історія, своє відношення до хвороби і правила, але я точно знаю, що якщо пацієнт впадає в депресію чи паніку, шансів видужати стає набагато менше. Потрібно вірити в науку, в медицину, довіряти лікарям і виконувати їхні рекомендації», — впевнена Наталія Яковлева.

«Здорове харчування для дітей»

З багажем позитиву ми повертаємося до Києва. Наші думки у дорозі переповнені коронакризою. Доходимо висновку, що з початком пандемії COVID-19 в суспільстві кардинально змінився підхід до здоров’я, і мегатрендом стало здорове харчування та відповідний стиль життя.

Та наша наступна героїня, керівниця проєкту «Здорове харчування для дітей» Ольга Ільюхіна ще з 2017 р. несе у світ ідею здорового харчування. Усі ці роки громадська організація «ЗДОРОВБУДЬ!» співпрацювала з освітніми закладами.

Цьогоріч уперше навчання довелося проводити в онлайн-форматі, але це мало свої плюси — проєкт не був обмежений територіально і охопив навчальною програмою маленькі села, селища і міста різних областей. Загалом у рамках програми «Дуже солодкий урок» проведено 10 заходів у 5-ти областях — від Києва до маленького села в Миколаївській області.

Як розповідають вчителі, діти дуже позитивно сприйняли навчальні лекції, їм було цікаво детальніше дізнатися про продукти, які вони споживають щодня. Крім того, вони із задоволенням виконували домашнє завдання — готували страви з корисних продуктів з «Дуже солодкого буклету».

Після «Дуже солодкого уроку» 83% опитаних дітей сказали, що хочуть замінити солодощі на більш корисні альтернативи

«Найбільш цінне у цьому проєкті — освітня мета. Ми звикли до того, що в школі навчає вчитель, а тут — інші люди розповідають цікаві та корисні речі, і діти сприймають це по-іншому. Вони діляться отриманою інформацією з батьками, аналізують почуте, задумуються над темою правильного харчування. Тобто, перший крок зроблено », — вважає вчителька 3-Б класу середньої загальноосвітньої школи №166 м. Києва Олена Короленко.

В найближчих планах керівниці проєкту «Здорове харчування для дітей» — зробити річну навчальну програму, щоб кожної чверті діти мали один урок зі здорового харчування.

У 2021 році програма сталого розвитку «Україна житниця майбутнього» чекатиме на нові соціальні проєкти. Будь-яка громадська організація чи благодійний фонд можуть подати грантову заявку та виграти грант сумою до 200 тис. грн.

Слідкуйте за анонсами в соціальних мережах.


Для довідки: «Байєр» це міжнародна компанія, що працює в сферах охорони здоров'я та сільського господарства. Продукти й послуги компанії спрямовані на благо людей і покращення якості їхнього життя. «Байєр» дотримується принципів сталого розвитку та є соціально та етично відповідальною компанією.

«Байєр» в Україні є частиною глобального концерну «Байєр АГ» (Bayer AG) зі штаб-квартирою в Леверкузені (Німеччина). В Україні компанія розпочала роботу з 1992 року. Близько 700 професійних співробітників працюють для того, щоб представити інноваційні продукти та знання про них українським споживачам. «Байєр» в Україні представлений такими напрямами: фармацевтичний підрозділ, підрозділ безрецептурних препаратів та аграрний підрозділ.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua