Техпарк: оптимальне рішення для ефективного господарювання

04 листопада 2019, 06:46 3313

День розписаний по хвилинам: треба підживлювати озимі, починати збирання цукрового буряку, відвантажувати зерно на елеватор і складувати добрива. Всі виробничі процеси керівник господарства ТОВ «Руслан Агро» Руслан Кротач контролює особисто, вивчаючи агрономічні тонкощі на власному досвіді та вкладаючи чималі кошти в сучасну і якісну техніку. На його думку, правильна агрономія і сучасне технічне оснащення здатні забезпечити високі врожаї та гарний прибуток.

Руслан Кротач розпочинав сільськогосподарську діяльність тринадцять років тому з 1 га, і на сьогодні його господарство ТОВ «Руслан Агро» обробляє 1 тис. га на території Зимнівської ОТГ Волинської області.

Орієнтуючись на високі врожаї

Господарство вирощує чотири культури: ріпак, цукровий буряк, пшеницю, соняшник. Основними вважаються пшениця і ріпак, які сумарно займають 65% від загальної площі.

«Вже з наступного сезону планую збільшити площі під соняшником до 10% від загальних площ, буряку — до 25%. Щоправда, будемо дивитися по ціновій ситуації, адже виробники не можуть працювати цілий рік і продати цукор по 10 грн/кг. Чи справедлива це ціна? Затрати на вирощування 1 га цукрового буряку становлять 42 тис. грн. Торік при урожайності 640-650 ц/га продали цукор і заробили всього 1,5 тис. грн/га. Якщо подумати, то вигідніше було гроші, вкладені в технологію, покласти на депозит на цей період часу, і заробіток був би більшим. Ми готуємо на весну площу під цукровий буряк в межах 220-230 га. Якщо ж ціна лишиться без змін, то просто не будемо його сіяти, а замінимо на соняшник», — розповідає Руслан Кротач.

До речі, збирання цукрового буряку якраз у самому розпалі, врожайність, як і торік, — на рівні 640 ц/га. За збут Руслан не переймається, каже, що в 2019 році в Україні цукрового буряку посіяно на 30% менше, ніж у 2018-му. Тому заводи сьогодні шукають сировину.

В господарстві також задоволені врожайністю пшениці, а от ріпак дещо підвів — через кореневі гнилі мали врожайність 33 ц/га на противагу звичним 44 ц/га, тобто не добрали тонну на кожному гектарі.

В ТОВ «Руслан Агро» використовують насіння виключно іноземної селекції та агрохімію тільки від світових виробників.

«Добрива намагаємося вносити в рік з розрахунку 1 т на 1 га. В нас горбиста місцевість, і якщо ми не будемо давати добрива, то взагалі не досягнемо рентабельності. Тут немає чорноземів, а лише глина та торфи», — розповідає Руслан Кротач.

Головна складова — якісна техніка

Останнім часом капітальні інвестиції в господарство «Руслан Агро» щороку складали 18 млн грн, і наразі тут можуть похвалитися одним із найсучасніших техпарків області.

Руслан Кротач зауважує, що на даному етапі господарство повністю укомплектоване всією необхідною технікою: майже вся лінійка тракторів New Holland, сівалка Gaspardo, три комбайни New Holland.

«Для господарства, яке має в обробітку 1 тис. га, за умови великих масивів достатньо мати два потужних трактора 300-400 к.с., трактор на 200 к.с., самохідний обприскувач, 3 комбайни. Важливо, щоб збирання зернових тривало не більше 7 днів. Сьогодні кажуть, що сучасні комбайни можуть за день збирати 50 га, але зі свого досвіду скажу, що максимум — 25 га за день при врожайності 70 ц/га», — констатує Руслан Кротач.

За його словами, господарство також не може обійтися без телескопічного навантажувача, тож ще 5 років тому він одним із перших в Україні купив навантажувач Weidemann.

«Weidemann — це наш перший телескопічний навантажувач. Одна з його переваг — маневреність, тому в невеликих складських приміщеннях — це незамінний помічник. Крім того, ця техніка по паливу набагато економніша за інші марки навантажувачів. До того ж, він дуже простий в управлінні, тому в нашому господарстві на ньому працювало багато механізаторів. При такій експлуатації це дуже хороша і якісна техніка», — розповідає Руслан Кротач.

В господарстві навантажувач Weidemann використовується для навантаження зернових, буряку та добрив.

Технічні характеристики Weidemann T6025

Дані двигуна:

 

виробник

Deutz

марка двигуна

Deutz TD 2009 L04

циліндр 

4

макс. потужність двигуна

50 кВт

об’єм

2290 см3

охолодження

з водяним охолодженням

Електрична установка:

 

робоча напруга

12 Вольт

акумуляторна батарея

74 Ач

генератор

80 А

Вага:

 

робоча вага

4730 кг

Дані транспортного засобу:

 

швидкість руху

0-20 (30) км/год

об’єм баку

100 л

гідравлічне масло

75,5 л

Розміри:

 

довжина з рамою для кріплення робочих органів

4050 мм

довжина зі стандартним ковшем

4850 мм

макс. ширина

1960 мм

ширина колії

1660 мм

висота до даху кабіни

1980 мм

внутрішня ширина кабіни

825 мм

Як розповів менеджер компанії «Агротерра» по Волинській області Дмитро Кривульський, номінальна вантажопідйомність у центрі ваги навантаження даної моделі навантажувача Weidemann складає 2,5 т, транспортна довжина — 4,85 м, ширина — 1,96 м.

«Завдяки повнопривідній системі управління і цілісній рамі телескопічні навантажувачі Weidemann мають високу маневреність та відмінну стійкість, що робить їх універсальною технікою на будь-якому місці експлуатації.

Окремо хочу відмітити, що телескопічна стріла має міцну і стабільну конструкцію і розташована в центрі машини, завдяки чому забезпечується лише незначний перекіс рами. Ковзаючі частини в робочому циліндрі телескопічної стріли не потребують обслуговування, а всі основні гідролінії оптимально захищені від зовнішнього впливу», — зазначає Дмитро Кривульський.

За словами Руслана Кротача, він працює з компанією «Агротерра» вже багато років і за цей час придбав уже 15 одиниць різної техніки.

«Працював із багатьма компаніями по постачанню техніки, але зупинився на «Агротерра» через їхній відмінний сервіс. Вважаю, що ця компанія очолює рейтинг Волині з сервісу, адже в стислі терміни постачають запчастини, оперативно вирішують усі проблеми, і я не вимушений відриватися від виробничих процесів. Також «Агротерра» дуже клієнтоорієнтована компанія і завжди йде назустріч. Нещодавно почали працювати з ними за системою Trade-in: віддали обприскувач LEMKEN і взяли плуг LEMKEN», розповідає Руслан Кротач.

За його словами, в планах на найближчий час поставити сушарку. Але відразу додає, що в зв’язку з можливим відкриттям ринку землі не поспішатиме інвестувати.

«Кому техніка та сушарка будуть потрібні, якщо ми залишимося без землі? Конкурувати на земельних аукціонах з іноземним капіталом українські сільгоспвиробники не зможуть — власних грошей не маємо, а кредити занадто дорогі», — підсумовує Руслан Кротач.   


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua