Менеджер з регіонального розвитку компанії «КУН-Україна» Олександр Соловей, який першим побачив оновлені моделі, розповів, що представлено більше 30-ти моделей ґрунтообробної, посівної техніки, обприскувачів, техніки для заготівлі кормів.
Більшість моделей будуть також представлені на виставці AGRITECHNICA 2019 (Німеччина), але і на осінь компанія KUHN залишила для демонстрації ще більше оновлених моделей сільськогосподарської техніки.
«Відтепер усі причіпні обприскувачі KUHN будуть обладнані системою AutoSpray. Дана система дає можливість при різних швидкостях тримати стабільний розмір краплі, що в свою чергу забезпечить ще більш рівномірний процес обприскування, оскільки розмір та парусність краплі при будь-якій швидкості залишатимуться на одному рівні. Це дозволить економити засоби захисту рослин, оскільки препарат 100% буде доходити до оброблюваної поверхні», — розповідає про деякі з представлених технологічних рішень Олександр Соловей.
Оновлено модельний ряд валкоутворювачів 6930 і 7530. Дана техніка тепер може робити боковий і здвоєний або ж подвійні валки, тобто два валки за один прохід.
«Базова комплектація валкоутворювача 6930 дозволяє робити лише боковий валок, а додатковою опцією є встановлення спеціального гідроциліндру, який дозволить зробити подвійний валок. Тоді як модель 7530 вже зразу має у базовій комплектації дані гідроциліндри. Обидві моделі обладнані редукторами Master Drive ІІІ третьої генерації, підсиленими підшипниками, шестернями та новою конфігурацією направляючої доріжки, що загалом збільшить ефективність роботи техніки», — констатує менеджер «КУН-Україна».
Ще одна новина — косарка FC 3161 TCD обладнана оновленим косарочним брусом Elit DISC. Змінена форма бруса, яка стала ще більш обтічною. Робоча поверхня, де працює сам косарочний диск, є ідеально рівною, для того щоб зменшити налипання вологого ґрунту і подрібнених рослин під час косіння в росі.
«Дана модель в основному призначена для роботи зі злаковими травами. Плющилка з металевими пальцями має дві передачі: низька частота обертання для роботи із зеленим травостоєм і вища частота — для більш підсушеної трави. Також є можливість регулювання інтенсивності плющення», — коментує фахівець.
Прес-підбирач SB 1270 X (Extreme density), який дає можливість робити тюки високої щільності завдяки встановленому більшому маховику (485 кг), камері пресування розміром 120x70 см. Редуктор встановлений з попередньої більш потужної моделі 1290 ID.
Прес-підбирач FB 3135 з посиленим приводом пресуючих вальців. Також підсилені підшипники і встановлений спецзахист для роботи із зеленою масою, тобто він повністю адаптований для роботи із сінажування та силосування. «На даному пресі є можливість обмотування як сіткою, так і плівкою. Дана конфігурація машини також дозволяє робити тюки високої щільності», — додає Олександр Соловей.
Також є опція встановлення системи гідравлічного управління рулонним обмотчиком RW1810, який призначений для обмотування рулонних тюків. Дана модель має систему автоматичного захвату і подачі. Швидкість обмотування: 6 шарів — 100 тюків/год, при 4-шаровій плівці — 160 тюків/год.
З’явилася універсальна можливість, коли прес-підбирач може працювати в парі з рулонним обмотчиком або ж окремо, в залежності від умов заготівлі сінажу.
Ще один повністю автоматизований прес-підбирач VB 7190. Дана модель має датчик вологості й залежно від стану пресованої маси змінює тиск обмотування.
У новому плузі MASTER L змінена конфігурація рами та передньої причіпної частини, також змінений вузол кріплення гідравліки. Більш потужними стали скоби для кріплення, змінена стійка передплужника, що дало можливість регулювати кут атаки в горизонтальному положенні, тим самим оптимізуються тягові зусилля трактора, відповідно економиться паливо. Водночас стійки є універсальними і підходять як на ліву, так і на праву сторону.
Нова система Smart Ploughing дозволяє здійснювати однорідну роботу по всій ділянці. Кожен корпус плуга виходить із борозни швидким і точним рухом, що усуває «ефект Z» на поворотних смугах. В кінці поля перекриття зводиться до мінімуму. Автоматизована система підйому разом із GPS полегшує роботу оранки, дозволяючи водієві зосередитися виключно на керуванні трактором.
«Ще однією, але не менш важливою, стала оновлена система зерно-повітряної маси VISTAFLOW для сівалок серії Espro, яка контролює проходження насіння всередині насіннєпроводів. Це дозволяє досягати всіх ритмів технологічної колії та контролювати проходження насіння в кожному ряду. Має інтегровану систему контролю висіву та дозволяє виконувати Section Control, який дає можливість економити посівний матеріал, щоб не було посіву в одне і те саме місце.
Дана система буде встановлена на всіх моделях Espro, причому вартість техніки при такій додатковій функції суттєво не змінюватиметься», — констатував Олександр Соловей.
Наталія Помянська, AgroPortal.ua