Роботи виходять у поле, або Як HORSCH реагує на трансформацію ринків

31 липня 2019, 06:37 4940

«Кількість і різноманітність тваринної продукції деякий час йтиме на підйом, але потім ми будемо спостерігати і відчувати різкий спад. Коли? — я не можу відповісти. Але ми вже повинні бути готові виробляти більше рослинної їжі», — говорить засновник компанії HORSCH Maschinen GmbH Міхаель Хорш.

Компанія HORSCH бере курс на оптимізацію і максимальне налагодження процесів у країнах Європи. Ринок переживає процес трансформації: йде активна боротьба з гліфосатами і зростає органічне землеробство. До всіх змін HORSCH веде активну підготовку, виводячи на ринки нові моделі та впроваджуючи кращі технологічні рішення.

Оборот компанії в 2018 році склав 402 млн євро, що вдвічі більше, ніж в недалекому 2012 році. «У поточному році ми вже перейшли рубіж 400 млн євро, — зазначила одна із засновників компанії HORSCH Maschinen GmbH Корнелія Хорш. — Ми повинні бути не тільки ефективними, але і гнучкими, і, звичайно, розширювати свої виробничі потужності. Тому що разом з оборотом зростає і сама компанія».

Акценти компанії розподілені між виробництвом посівних комплексів (34% від обороту компанії), ґрунтообробкою (27%) і захистом рослин (15%).

«Ми завжди розробляємо машини спеціально під той регіон, де буде працювати техніка, тому у нас так багато різних моделей, особливо посівної та ґрунтообробної техніки. Я думаю, в цьому і є частина запоруки успіху нашої компанії», — стверджує Корнелія Хорш.

Д
Джерело фото: AgroPortal.ua

Майже порівну розподілені ринки, на яких працює компанія: Східна Європа — 22%, Західна Європа — 23%, Центральна Європа — 28% і ринок Німеччини — 19%.

Що стосується України, то це один із головних експортних ринків для виробника техніки (17% — в 2018 році) і головний аграрний ринок майбутнього, на думку Міхаеля Хорша. «Ми сподіваємося, що Україна, Росія і Казахстан в найближчі 5 років будуть продовжувати максимізувати рівень врожайності, тому що для нас ці країни залишаються стійкими, але, незважаючи на це, ми постійно готуємо під них новинки», — говорить він.

«N.B.!» HORSCH інвестує €37,5 млн у розвиток

«Оскільки Україна для нашої компанії є ринком з експорту №1, ми вирішили побудувати там офісну будівлю, склад і навчальний центр. Загальні інвестиції складуть €4,5 млн. Нам дуже важлива інтеграція, щоб наша компанія була представлена в усіх країнах, де присутня техніка HORSCH», — зазначає Корнелія Хорш.

Біо або традиційне землеробство?

«Як нам утримати врожайність? — це запитання я часто чую від фермерів. Є різні ґрунти, кліматичні умови — все впливає на врожайність, — розповідає генеральний директор компанії Horsch Maschinen Gmbh Філіпп Хорш. — Точність, якість роботи і екологічність — це наші основні тези при розробці техніки».

Д
Джерело фото: AgroPortal.ua
Філіпп Хорш і Теодор Леб

Традиційне сільське господарство або біoземлеробство? Це питання зараз стало дуже актуальним і для виробників техніки. «Ми не хочемо ставити жорстку межу між традиційним сільським господарством і органікою, а ставимо перед собою мету, як возз'єднати ці два напрямки. Головна проблема — механічна боротьба з бур'янами», — говорить Філіпп Хорш.

В цьому році компанія представила 3 моделі для органічного землеробства.

Перша новинка — штригельна борона Cura ST — одне з центральних рішень для органічного і гібридного (змішаного) землеробства. Машина характеризується високою точністю обробки і солідною конструкцією з робочою шириною від 6 до 15 м.

Д
Джерело фото: AgroPortal.ua

6-рядне розташування робочих органів дозволило розташувати зуби з кроком сліду 2,8 см, що забезпечує максимально ефективну роботу борони як в ґрунті, так і по рослинному покриву.

Д
Джерело фото: AgroPortal.ua

HORSCH Cura ST може застосовуватися в різних умовах і на різних типах ґрунтів. Широкий діапазон навантажень на зуби дозволяє працювати як в щадному, так і агресивному режимі — в залежності від мети обробки.

Друга новинка — це інноваційний культиватор Transformer VF (VariableFrame) — машина для міжрядних обробок і механічного просапування. Відмінними рисами машини є оригінальна розсувна рама, великий асортимент робочих органів, що вмонтовуються на одну раму, а також активне використання відеокамер для контролю якості обробки.

Д
Джерело фото: AgroPortal.ua

Машини робочою шириною 6 м і 8 м складаються з трьох секцій. Версії від 9 м до 12 м — з п'яти. Транспортна ширина всіх модифікацій Transformer VF не перевищує 3 м, а висота в складеному стані — 4 м. Висота рами 660 мм дозволяє обробляти навіть такі високі культури, як кукурудза або соняшник, без загрози пошкодження стебел рослин.

Transformer VF може бути відрегульований на ширину міжрядь від 25 см до 90 см. Максимальна швидкість — 12 км/год.

 

Д
Джерело фото: AgroPortal.ua

«Рама Transformer дуже міцна і в той же час проста в конструкції, захоплення, які тримають всі конструкції, досить масивні, — розповідає Міхаель Хорш. — Можна сказати, що родзинкою Transformer став циліндр, який робить корекцію роботи міжряддя робочих органів».

Циліндр, по-перше, відповідає за стабілізацію конструкторської рами, по-друге — сама конструкція зроблена у формі «галочки», для того щоб уберегтися від поломки при розворотах.

«N.B.!» HORSCH презентувала новинки з акцентом на оптимізацію

Третя новинка для органічного і змішаного землеробства — Finer LT.

Джерело фото: HORSCH
Джерело фото: HORSCH

У цій машині є можливість регулювання кута нахилу стійок, з тим, щоб робочі органи в будь-яких умовах зберігали мінімальний кут входження в ґрунт. Це регулювання потрібне, щоб адаптувати машину відповідно до щільності ґрунту: на легких ґрунтах сила опору нижче, на важких — вище.

Finer LT має робочу ширину від 6 до 12 м. Крок сліду лап складає 15 см при висоті рами 550 мм. За стійками розташована 2-рядна борона, що служить для видалення залишків коренів рослин з ґрунту.

З огляду на той факт, що рекомендоване застосування Finer LT — це поверхнева суцільна культивація з метою контролю бур'янів, знищення сходів падалиці або закладення сидератів, цю новинку з повним правом можна позначити як альтернативу застосуванню гліфосату.

Фокус на точність для максимальних сходів

«Фермери зараз не хочуть знати, як збільшувати врожайність, вони хочуть оптимізуватися», — упевнений Міхаель Хорш. Тому компанія також активно працює над точністю посіву при високій швидкості, що в свою чергу вимагає хорошої обробки ґрунту.

Д
Джерело фото: AgroPortal.ua

Вже впроваджені в посівні комплекси системи Section Сontrol і RowControl, що забезпечує посекційне відключення для уникнення пересіву.

«Також наша компанія давно працює над автоматичним тиском сошників — системою AUTOFORCE і Contour Farming, що забезпечує ідеальний і точний посів», — розповідає Філіпп Хорш.

Сівалка Focus для смугової обробки ґрунту і посіву, що успішно себе зарекомендувала, отримала ряд оновлень, що дозволить ще ефективніше адаптувати машину до індивідуальних особливостей місця її експлуатації.

Д
Джерело фото: AgroPortal.ua

«Це ваша підстраховка при екстремальних умовах роботи. Focus 6 TD допоможе забезпечити ідеальні сходи», — кажуть у компанії. — Анкерні сошники, якими оснащений посівний комплекс, очищають посівне ложе від великих пожнивних залишків, друге — машина здійснює посів на глибину 4-5 см і третє — накриває ґрунт додатково 2 см шаром землі».

MiniDrill з об'ємом бункера 400 л буде доступний і для Focus, що дозволить машині одночасно дозувати відразу три компоненти. При посіві ріпаку MiniDrill можна використовувати для заправки і дозування насіння, в той час як обидва відсіки головного бункера будуть використовуватися для завантаження добрив.

Така конфігурація машини, що є приватним прикладом G&F (Grain&Fertiliser) системи, підвищує продуктивність Focus на 40%.

Джерело фото: HORSCH
Джерело фото: HORSCH

Особливо актуальним на важких ґрунтах стане новий вирівнюючий коток для додаткового кришення як альтернатива вирівнюючим дискам перед колісним ґрунтоущільнювачем. Завдяки його відкритій конструкції та малому діаметру вдається отримати достатньо дрібногрудкувату структуру ґрунту, необхідну для надійного та якісного загортання насіння. Висока здатність до самоочищення дозволяє безпроблемно застосовувати цей компонент і в умовах підвищеної вологості.

Інтеграція і оптимізація техніки із захисту рослин

Техніка, яка проводить захист рослин, грає дуже велику роль в етапі ведення сільського господарства, незалежно від напрямку ринку на органічне землеробство. «Машина повинна працювати ефективно і якісно, а те, що ви вносите, — зовсім інше питання, — говорить засновник компанії HORSCH Leeb Теодор Леб. — Точність внесення залежить від форсунок, над удосконаленням яких ми постійно працюємо».

Найважливіші переваги нових моделей самохідних обприскувачів HORSCH Leeb 6.300 PT і 8.300 PT — це гнучкість, яка відображається альтернативними конструкціями бака різного обм'єму, типом приводу коліс і висотою робочого просвіту обприскувача. Комфорт оператора завдяки новій інноваційній концепції шасі ComfortDrive піднято в нових моделях Leeb PT на абсолютно новий рівень.

Д
Джерело фото: AgroPortal.ua

Незмінною залишилася тільки унікальна і відзначена численними нагородами автоматична система ведення штанги BoomControl з шириною захвату штанги до 42 м і максимальним числом часткових сегментів також до 42.

Новий двигун 5-го класу екологічності відповідає всім сучасним регламентам і має номінальну потужність 310 к.с.

На вибір пропонуються баки об'ємом 6 000 л із полімерів або 8 000 л — з нержавіючої сталі. Обидва варіанти серійно володіють автоматичною програмою безперервного послідовного очищення і промивання машини CCS Pro з комфортним і безпечним для здоров'я оператора управлінням з кабіни обприскувача. Робочий насос відцентрового типу з нержавіючої сталі потужністю 1 000 л/хв заповнює машину в лічені хвилини.

Д
Джерело фото: HORSCH

Кліренс обприскувача буде доступний до 2 м.

Причіпний обприскувач, який буде презентовано в наступному році HORSCH Leeb 12 TD — тандемний обприскувач з ємністю бака 12 000 літрів та інноваційним розподілом вертикального навантаження, який підійде для великих господарств, де потрібно покривати великі площі, а також потрібна висока норма внесення.

Нова ера роботів у полі

У наступному році компанія HORSCH планує вивести в поле обприскувач-робот, який зможе працювати без участі людини.

«Нам потрібно зробити справжній робот-обприскувач, який буде сам себе везти, налаштовувати і працювати. Ми вже досягли великого результату, але головна проблема — це логістика робочого розчину. У нас вже є концепт, поки ще потрібен час», — ділиться планами Філіпп Хорш.

Міхаель Хорш, продовжуючи тему, каже, що розвиток машини є, але поки вони не можуть отримати дозвіл на її використання. «У нього будуть закладені карти, щоб машина їхала слід у слід. Водій, який привезе обприскувач у поле, натисне одну кнопку на планшеті, і машина зробить всю роботу вже сама», — розповідає він.

Ще одним кроком у розвитку софту компанії є система IManager — робоча панель на терміналі дуже проста та індивідуальна. Ця система дає можливість все точно, правильно перемикати і налаштовувати.

Також система IOT — бездротове з'єднання з технікою через смартфон. Наприклад, зі смартфону можна буде активувати такі функції машини, як калібрування, норми висіву або налаштування дозатора Maestro. Дана система буде доступна для посівних комплексів і машин для захисту рослин.

За допомогою систем MobileControl і SmartCan управляти функціями машини можна з мобільного телефону. Транслюватися потік даних буде через WiFi (WLAN).

Клієнт зможе отримувати всі дані про машину на свій смартфон, використовуючи мобільний додаток MobileControl App.

Гнучкість і адаптація під кожен ринок

В асортименті компанії великий модельний ряд техніки, причиною тому є гнучкість і адаптація машини під кожен ринок.

Головна родзинка нового Maestro CV — це можливість комплектації машини центральним бункером великого обм'єму для насіння і добрив, або, як і раніше, центральним бункером для добрив та індивідуальними ящиками для насіння на кожному посівному модулі.

Д
Джерело фото: HORSCH

Рухливість посівних модулів дозволяє їх переміщати по рамі машини, варіюючи як кількість рядів, так і ширину міжрядь. Також машина оснащена новим пневматичним дозатором, який володіє граничною простотою регулювань і високою точністю.

Maestro RV оснащується індивідуальними ящиками для насіння на кожному посівному модулі. Добриво в цьому варіанті зручно завантажується в розташований спереду трактора бункер, наприклад, в HORSCH Partner 2000 FT — це доповнення модельного ряду універсальних навісних бункерів HORSCH. Новий бункер має об'єм 2 200 літрів і може поставлятися в двох різних варіантах, що є абсолютним нововведенням у цьому сегменті продуктів. Перший варіант — це двосекційний бункер для насіння і добрив або двох різних видів добрив. Співвідношення відсіків 60:40. Другий варіант — теж двосекційний, але зі співвідношенням відсіків 75:25.

Д
Джерело фото: HORSCH

Також представлений новий коток-подрібнювач Cultro TC з робочою шириною на даний момент 3 м і 12 м. Знаряддя має широкий спектр застосування — як в соло-варіанті, так і в комбінації з іншими машинами. Рекомендоване пріоритетне застосування Cultro TC — обробка стерні ріпаку, соняшнику, кукурудзи або закладення сидератів.

Д
Джерело фото: AgroPortal.ua

Продуктивність Cultro складається з високої робочої швидкості (до 20 км/год) і малого тягового опору машини. Для роботи з Cultro 12 TC досить трактора потужністю 200 к.с.

Незважаючи на трансформацію ринку, основними напрямками роботи виробничого цеху компанії HORSCH Maschinen GmbH також залишаються: оптимізація зношуваних деталей, логістика — транспортування готових продуктів по всьому світу і, звичайно, клієнти, з якими компанія постійно контактує, отримуючи зворотний зв'язок, що в свою чергу допомагає їм удосконалюватися.


Наталія Помянська, AgroPortal.ua