Куди рухається агротехніка? Топ-новинки від John Deere на наступний сезон

15 жовтня 2020, 06:58 5451

Компанія John Deere представила нову стратегію — «Розумна технологічна компанія», яка починає діяти з 2021 року. Три основні її компоненти — це виробничі системи, набір технологій та рішення життєвого циклу. John Deere буде не просто продавати окремі моделі техніки — вона стане організацією на базі виробничих систем, які включають комплексні рішення для різних видів сільгоспробіт протягом року.

John Deere представила новітні моделі техніки у різних напрямках на наступний сезон.

Однією з розробок, яка спрощує впровадження нової корпоративної моделі та одночасно до неї входить, став Operations Center (Центр операцій). Це хмарний ресурс, який дозволяє контролювати техніку дистанційно в режимі реального часу. З його допомогою можна стежити за місцезнаходженням машин, відправляти завдання на конкретні одиниці техніки, відстежувати ситуацію в цілому і оперативно реагувати на зміни, обмінюватися даними з дилером і партнерами тощо. Все це дозволяє підвищити продуктивність і якість сільгосппродукції в довгостроковій перспективі.

Комбайни: економія витрат на 75%

Одна з новинок — зернозбиральний комбайн серії S400, який вже успішно себе показав на полях Бразилії при збиранні сої та кукурудзи, але відмінно підходить і для роботи з іншими зерновими культурами. Машина призначена насамперед для середніх і малих фермерських господарств, створена на основі інноваційних технологій і відрізняється рядом переваг: проста в експлуатації, мінімізує втрати при збиранні, дає краще очищення і, як наслідок, більш високу якість зерна.

За словами директора з продажу John Deere в Бразилії Родріго Бонато, новий комбайн здатний забезпечити підвищення продуктивності на 25%, а також підвищити якість зерна на 50% і знизити втрати на 75%. Цього вдалося досягти за рахунок ексклюзивної роторної технології John Deere — Rotor TriStream TM, яка передбачає наявність децентралізованого ротора і трьох секцій. Раніше ця технологія використовувалася тільки на комбайнах високої потужності та вперше була застосована на машинах для середніх і малих господарств.

На комбайні встановлена ексклюзивна розробка John Deere — система Active TerrainAdjustment, яка зводить до мінімуму втрати зерна при підйомі або спуску з пагорба. Комбайн S400 буде доступний для попереднього замовлення у дилерів з осені 2021-го, поставки почнуться з 2022 р.

Комбайни: втрата зерна менше 1%

Також представлені дві нові моделі збиральних комбайнів Х-серії. З допомогою даної техніки вже великі фермерські господарства зможуть підвищити ефективність і швидкість збирання, особливо на складних ділянках, при великій врожайності або високій вологості. Нові комбайни X9 1000 і X9 1100 стали флагманами Х-серії. Переваги цієї серії підтверджує срібна медаль DLG «За підвищення продуктивності великих комбайнів», отримана на виставці «Agritechnica-2019».

Комбайн X9 1100 дозволяє досягти максимально високих показників при збиранні пшениці — 100 т/год, причому втрата зерна становить менше 1%.
«Коли умови змінюються, комбайн X9 може автоматично проводити коригування, що дозволяє йому постійно працювати з максимальною продуктивністю», — зазначає менеджер John Deere з маркетингу продукції Джонатан Едвардс.

Комбайни: на 35% менше витрат на знос

Однороторні комбайни John Deere дозволяють мінімізувати витрати на зношувані деталі та перевершують за цим показником двороторні та гібридні комбайни інших виробників більш ніж у півтора рази. Такі дані були отримані в ході дослідження, проведеного в Німеччині вченими під керівництвом Карлхайнца Келлера (Університет Хоенхайм).

У багатьох сільськогосподарських підприємствах комбайн є і продовжує залишатися найбільш капіталомісткою машиною. Ось чому важливо знати, якими будуть витрати на амортизацію обладнання та його виробничі витрати.

Результати дослідження показали, що витрати на знос для однороторних комбайнів John Deereсклали 2,42 євро/га в середньому, що значно нижче, ніж у інших машин: для вивчених двороторних комбайнів вони були на рівні 3,93 євро/га в середньому, а для гібридних — 4,03 євро/га в середньому. При розрахунку за іншою системою — в перерахунку на тонну зерна — показники однороторних комбайнів John Deere також були кращими: 0,34 євро/т. Витрати на знос на тонну зернової культури для двороторних комбайнів склали 0,5 євро/т, для гібридних — 0,55 євро/т.

За підсумками дослідження вчені зробили висновок, що з урахуванням витрат на знос різних молотильних систем різниця у витратах на знос може доходити до 35%. При середній продуктивності 4000 га на машину в грошовому вираженні ця різниця складе близько 6400 євро.

Жатки: максимальна продуктивність

Компанія John Deere розширила лінійку жаток для зернозбиральних комбайнів: тепер до неї входить нова серія HD, нові моделі жаток HydraFlex і підбирач BP15. Всі вони сумісні з новими моделями комбайнів John Deere серії X, а також більшістю комбайнів серій S, T і W та дозволяють досягти максимальної продуктивності збиральної машини з одночасним скороченням втрат зерна до мінімуму при роботі з різними культурами і в різних умовах.

Жатки John Deere HDX (Hinged Draper EXtended Table) ідеально підходять для господарств, які вирощують дрібнозернові культури і олійний ріпак, особливо на нерівній або пересіченій горбистій місцевості. Модель HDR (Hinged Draper Rigid Knife) для фермерських господарств, які не вирощують олійний ріпак або вирощують його в невеликих обсягах. Доступна робоча ширина захвату становить від 10,7 до 15,2 м.

Підбирач BP15 підходить для господарств, що вирощують дрібнозернові та олійні культури, яким необхідно підбирати валки за допомогою комбайнів серій Х, S або Т.

Зернопроцесор: коефіцієнт подрібнення зерен до 90%

Представлений на ринку України та СНД новий зернопроцесор Xstream раніше був випущений на європейському ринку. Дослідження, проведене в Німеччині, показало, що коефіцієнт подрібнення зерен (CSPS) при використанні цього процесора варіюється від 80 до 90%, при цьому в цілому по ринку рівень 70% вважається відмінним, а 50-70% — хорошим. Завдяки XStream українські аграрії зможуть значно підвищити якість заготовленого силосу, що вкрай важливо для тваринницької галузі.

Точне внесення рідких добрив

Система, яка забезпечує точне управління внесенням рідких добрив у процесі посадки або посіву — ExactRate TM. Нове рішення допоможе аграріям домогтися оптимальної витрати поживних речовин і скоротити видатки.

«ExactRate дозволяє механізаторові контролювати кожну оброблювану борозну, що знижує витрати на добрива і об’єм внесених хімічних препаратів, оскільки система припиняє вносити добрива в тих місцях, де це не потрібно — наприклад, там, де ділянки накладаються одна на одну, — каже менеджер з маркетингу посівної техніки компанії John Deere Райан Хаф. —ExactRate дозволяє реалізувати принцип «чотирьох Н» (4R) в організації застосування поживних речовин (Nutrient Stewardship), що має на увазі використання потрібного продукту в потрібній кількості в потрібний час і в потрібному місці».

Самохідний розкидач: швидкість вище на 28%

Для українського ринку також представлений новий самохідний розкидач сухих добрив M4040DN, який дозволить аграріям без проблем перейти на диференційоване внесення добрив. Завдяки системі G4 Spread Technology він здатний працювати як в офлайн-режимі, тобто за заздалегідь внесеними в його операційну систему картками приписами, так і в онлайн-режимі, тобто змінювати норму внесення на ходу в режимі реального часу, орієнтуючись на дані, отримані з датчиків. Крім системи G4 Spread Technology, розкидач за бажанням клієнта може бути оснащений системою автоматичного водіння AutoTrac.

Швидкість під час роботи може доходити до 32 км/год, що на 28% вище, ніж у інших розкидачів, представлених на ринку. Крім того, модель відрізняється великим діапазоном ширини розкидання — 32 м. Модель також має низку додаткових переваг у порівнянні з причіпними розкидачами: у неї більш високий дорожній просвіт, а також її не потрібно поєднувати з трактором.

Оновлена лінійка тракторів 

Компанія John Deere розширює портфоліо тракторів 6M і виводить на ринок абсолютно нову модель 6210М. Маючи двигун 6,8 л номінальною потужністю 210 к.с., новий трактор 6210Mстане надійним помічником при тягових роботах у полі, а також на кормозаготівлі. Офіційний запуск трактора відбудеться в 2021 р. Всі моделі серії 6M характеризуються новим дизайном кабіни, яка стала світлішою та сучаснішою, а вдосконалена звукоізоляція дозволила досягти рівня шумів усього до 70 дБ (А). 

Також John Deere представила аграріям новий трактор 8RX. Це єдиний в світі не шарнірно-зчленований серійний трактор на чотирьох гусеницях: завдяки особливостям оригінальної чотиригусеничної конструкції він має всі переваги колісної та гусеничної техніки одночасно.

Трактор 8RX став відповіддю на глобальну тенденцію: в даний час дуже помітний запит на універсально-просапні трактори потужністю 300-400 к.с., здатні працювати на будь-якому ґрунті, які мінімально ущільнюють і не пошкоджують його. Цю вимогу задовольняє чотиригусенична конструкція. Вона дозволяє прибрати традиційні недоліки двогусеничних тракторів, такі як пошкодження ґрунту при розвороті, втрата корисної потужності при роботі на полях зі складним контуром або рельєфом, неможливість роботи в надмірно вологих умовах тощо.

Дизайн трактора розроблений каліфорнійським підрозділом BMW. Кабіна забезпечує високі показники комфорту. Рівень шуму не перевищує 70,9 дБ: це один із найкращих показників в індустрії. Трактор 8RX доступний для замовлення з серпня 2020 р., а в продажі у дилерів він з'явиться на початку 2021 р.

Поповнилася серія тракторів середньої потужності новою моделлю 6140В. Як і її попередники, вона поєднує в собі переваги та можливості великих тракторів, втілені в компактній формі, а також відрізняється рядом удосконалень, розроблених з урахуванням вимог ринку.


Наталія Помянська, AgroPortal.ua