Кукурудза
Світовий баланс кукурудзи, як і раніше, залишається важким, а конкуренція на ринку —високою. Але українська кукурудза у короткостроковій перспективі виглядає достатньо конкурентоспроможною.
Фахівці радять на цей час продати 30-40% урожаю 2017 року.
Пшениця
Погодні ризики у США не мають вплинути на ситуацію з українською пшеницею. А ось довгостроковий слабкий експорт з ЄС загрожує збільшенням кінцевих запасів і падінням на біржі EURONEXT.
Варто продати 80% урожаю 2017 року.
Ячмінь
Експортне вікно стосовно ячменю в Україні вже майже зачинено. Зниження вартості пшениці може натиснути на ціни на цю культуру. У довгостроковій перспективі до нового сезону ціни на ячмінь можуть залишатися на високому рівні.
Соя
Український ринок перебуватиме під невеликим тиском, але обмежена пропозиція стримуватиме зниження ринку, зокрема через високу конкуренцію переробників та експортерів. Надалі котирування в Чикаго будуть обмежувати ріст цін.
Порада: продати на цей час до 60% своєї сої врожаю 2017 року.
Соняшник
На думку спеціалістів Agritel, короткострокова низька маржа переробки буде впливати на ціни на соняшник, також знижуючи продажі олії. Усе це буде обмежувати потенціал сезонного зростання цін у доларовому еквіваленті. Але не варто очікувати й значного падіння цін, оскільки при зниженні валового збору в поточному сезоні конкуренція за сировину з боку переробників залишається високою. Ми б рекомендуємо продати на цей час до 50% урожаю 17/18 МР.
Ріпак
Експортне вікно стосовно ріпаку в Україні вже майже зачинене. На ціни всередині нашого ринку цей фактор впливатиме негативно через відсутність ліквідності. Тобто навіть при теоретичному рості цін на світовому ринку вітчизняний ринок буде перебувати у боковому тренді. Варто уважно стежити за станом озимого ріпаку, оскільки це впливатиме на ціни нового урожаю.
До нового сезону ціни на ріпак будуть високими.
Ирина Садовая, АgroPortal.ua