Як стати спеціалістом агромайбутнього? Топ-8 порад від Алекса Ліссітси

09 квітня 2018, 07:00 5448

У найближчі 10 років сільське господарство зміниться докорінно: земля оброблятиметься технікою без водія, захист рослин проводитиметься дронами, бухгалтерія вестиметься по GPS-даним і без втручання людини, а тваринництво обслуговуватиметься роботами. Про це лише і мова. Виникає запитання: чи є за таких умов місце сьогоднішнім студентам? Як стати спеціалістом агромайбутнього? Що для цього потрібно знати та робити вже зараз?

Пропонуємо до вашої уваги топ-8 порад агроменеджерам майбутнього від президента асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», генерального директора компанії ІМК Алекса Ліссітси.*

1. Думайте логічно та системно

Коли студенти говорять, що у них гуманітарний склад розуму, і навчаються на факультеті економіки або менеджменту, мене це дуже дивує. Адже економіка — це математика плюс логічне і системне мислення. Якщо ви не знаєте математики, економічна освіта явно не ваш напрямок — шукайте себе в чомусь іншому.

2. Не бійтеся експериментувати

Ми часто будуємо навколо себе велетенські загорожі, хочемо відсторонитися від усіх і всього, щоб ніхто не побачив, що у нас є і як ми живемо. Це неправильно, тому що за цими загорожами вирує життя, яке з кожним днем наповнюється чимось новим та цікавим, і молодість дана для того, щоб по максимуму експериментувати.

3. Будьте мобільними

Той, хто приходить до мене в компанію і каже, що хоче працювати в агросекторі й виключно в Києві, бо в нього тут квартира чи якісь інші речі — це поганий менеджер. Ви не маєте прив’язуватися до якогось місця, ви маєте бути готовими в будь-який момент змінити місце роботи: чи то Полтава, чи то Херсон.

4. Вчіть іноземні мови

На сьогодні недостатньо знати одну мову, потрібно дві, а то й три. Іноземні мови дають можливість логічно думати, по-новому дивитися на речі та аналізувати ситуації.

5. Більше практикуйте

Починаючи з 3-го курсу, йдіть працювати, навіть якщо ви цього не хочете. Ця робота не обов’язково має бути за спеціальністю, адже після закінчення університету ніхто не запитає про ваш диплом, а будуть запитувати про те, що ви вмієте і що можете робити.

6. Навчіться поєднувати приватне життя і трудову діяльність

В 95% більшість проблем, які виникають на роботі, працівники приносять із дому. Тоді й починається: хтось зриває свою злість на підлеглих, а хтось просто не може за таких обставин якісно виконувати свою роботу. У вас має бути баланс між приватним життям і роботою, і це дійсно важливо. Знаходьте своє хобі вже зараз.

7. Комбінуйте знання в агросфері із ІТ

Ви маєте розуміти, що таке ІТ і для чого воно потрібне. В сучасному світі щодня відбувається діджиталізація, і вам потрібно бути в тренді цих змін.

8. Подорожуйте

Сьогодні перед вами відкривається дуже багато можливостей, якими потрібно правильно користуватися. Подорожувати можна не лише за кордоном, адже багато речей можна побачити і в Україні. Подорожуючи, ви розширюєте власний кругозір і на всі життєві ситуації дивитеся зовсім по-іншому.


*Зустріч студентів факультету аграрного менеджменту НУБіП з Алексом Ліссітсею відбулася 4 квітня


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua