John Deere: про те, як цифровізація впливає на сталий розвиток агросектору

18 червня 2021, 06:13 3516

Компанія John Deere вперше провела День сталого розвитку у Вальдорфі (Німеччина). Акцент — на сталому виробництві та оптимальному балансі між економікою та екологією.

Сьогодні, коли попит на продукти харчування постійно зростає, а питання зміни клімату стоять дуже гостро, шлях до цього балансу лежить через застосування цифрових інноваційних рішень — вони допомагають досягати більш високих урожаїв при меншому використанні добрив, агрохімікатів і палива.

В ході Дня сталого розвитку компанія John Deere позначила три фактори, які максимально впливають на стійкість сільського господарства: захист ґрунту, внесення добрив та захист посівів.

Захист ґрунту в першу чергу забезпечується внаслідок використання більш великогабаритних машин, що дозволяє зменшити вплив на ґрунт. Підвищується його родючість, накопичується більше води й поживних речовин. Попри те, що велика техніка останнім часом стала важче, ущільнення ґрунту неухильно знижується завдяки використанню шин більшого розміру з низьким тиском. Наприклад, сучасний 22-тонний колісний трактор впливає на ґрунт в межах всього 0,6 кг/см2, тоді як 3-тонний трактор потужністю 75 к.с., вироблений в 1970-х роках, чинить тиск 1,5 кг/см².

У сучасних гусеничних тракторів показники тиску на ґрунт ще нижче. Позаяк у нового трактора John Deere 8RX площа плями контакту становить 4,6 м², тому тиск на ґрунт дуже низький — всього 0,4 кг/см². Більша пляма контакту також означає меншу глибину колії, що знижує не тільки ущільнення ґрунту, але й опір коченню. Як наслідок, це забезпечує більш низьку витрату палива і менші викиди CO2. Випробування показали, що таким чином можна знизити витрату палива на 10%, тому ця інновація може зробити серйозний внесок у захист клімату.

Серед фермерів нерідко виникають дискусії з приводу внесення гною — цінного органічного добрива, яке, однак, необхідно правильно використовувати. Воно дає максимальний ефект у тому випадку, якщо вдається точно визначити потребу рослин у поживних речовинах, а також вміст цих речовин у гної. Сьогодні завдяки датчику John Deere HarvestLab є можливість його виміряти, взявши проби ґрунту і рослин. Датчик визначає точну кількість азоту, фосфору і калію, навіть якщо їхнє значення змінюється. Результати цих вимірів дозволяють будувати карти полів і міняти норми внесення на різних ділянках.

Карти завантажуються в додаток, внаслідок чого норми можуть автоматично регулюватися в режимі реального часу. Це гарантує точне внесення відповідно до потреб на конкретній ділянці поля для конкретних культур. Запобігає не тільки недостатньому, але і надмірному використанню добрив, що допомагає уникнути забруднення повітря і води, а також знижує потребу в мінеральних добривах. Для виробництва останніх витрачається велика кількість енергії, і при цьому залишається великий вуглецевий слід, тому цифровізація у сфері внесення добрив також благотворно позначається на екології.

Захист рослин сьогодні також передбачає високу точність внесення без передозувань агрохімікатів. Ця проблема вирішується за допомогою технологій точного землеробства — зокрема, автоматичної системи точного водіння AutoTrac, розумної системи контролю секцій SectionControl і розумної системи управління форсунками ExactApply.

Для захисту рослин, як і для внесення добрив, також складаються карти полів, які дозволяють змінювати норми в залежності від конкретної ділянки поля, густоти посівів, їхнього стану тощо.

«Цифровізація — ключовий фактор, що дозволяє зробити сільське господарство більш стійким. Вона також допомагає досягнути більш високої прозорості, що допомагає фермерам завоювати довіру споживачів», — наголосив на церемонії відкриття президент підрозділу сільського господарства John Deere Маркварт фон Пентц.

«Технології точного землеробства підвищують ефективність сільськогосподарських робіт і при цьому забезпечують захист навколишнього середовища, — додав експерт напряму «Технології майбутнього» професор Пітер Пікель. — Внаслідок запроваджень інновацій викиди СО2 можуть бути скорочені на 11% до 2030 року, а це дуже серйозні показники».


AgroPortal.ua за матеріалами John Deere Україна