Case IH Technology day: техніка майбутнього на українських полях

08 липня 2021, 06:13 4537

Компанія Case IH в рамках Technology day презентувала останні новинки виробництва. Цьогоріч захід відбувся в незвичному форматі, адже окрім теоретичної інформації про техніку, всі присутні мали змогу застосувати почуте на практиці та відчути всю потужність та інноваційність за кермом машини.

Захід відбувся на полях підприємства Agro KMR, яке є давнім клієнтом та партнером компанії Case IH. Агрокомпанія знаходиться в Дніпропетровській області та є взірцем benchmark. На неї орієнтуються сільгосппідприємства регіону та намагаються повторити її підхід і технології у веденні агробізнесу.

Генеральний директор CASE IH в Україні та Молдові Юрій Єгоров.
Бізнес директор CASE IH в Україні та Молдові Юрій Єгоров.

«Ми навмисне не брали участь у декількох виставкових заходах, щоб не показувати, наскільки можуть бути відполірованими трактори, а сконцентрувалися на роботі техніки, на демонстрації її результативності та ефективності. Адже останнім часом аграріїв при виборі техніки цікавить не стільки ціна чи технічні характеристики, а результат», — зазначає бізнес директор CASE IH в Україні та Молдові Юрій Єгоров.

Комбайни Axial-Flow: збираємо врожай якісніше та продуктивніше

Три нові моделі комбайнів Axial-Flow серії 250, а саме 7250, 8250 та 9250, які компанія Case IH випустила в 2019 році, оснащені значною кількістю нових автоматичних функцій, що дозволяє операторам простіше та на повну використати продуктивність техніки, досягти максимальної пропускної здатності та якості. Водночас із суттєвими технологічними вдосконаленнями машини зберегли свою конструктивну простоту, здатність до збереження зерна та забезпечення його найвищої якості.

«Компанія Case IH перша в світі запустила у серійне виробництво роторні комбайни. Це технологія, коли один робочий орган відповідає за обмолот і сепарацію культури, забезпечує максимально бережливе збирання зернової маси. Друга відмінність комбайнів Case IH — проста і ефективна конструкція машини», — коротко розповідає про особливості комбайнів продакт-менеджер Case IH Сергій Лисенко.

За його словами, раніше комбайни клавішного типу займали 2/3 ринку, але з 2016 року спостерігається зростання продажів сегменту роторних комбайнів. За статистикою перших чотирьох місяців 2021 року, із загальної кількості завезених в Україну комбайнів 57% — роторного типу. Сільгоспвиробники обирають ці машини за їхню продуктивність і потужність.

Як розповів Сергій Лисенко, з-поміж технологічних комбайнів найбільш цікавою для аграріїв є серія 7250, що поєднує продуктивність, потужність та інтелектуальні рішення і водночас має гарну ціну. Комбайни серії 8250 і 9250 займають меншу частину в продажах, а 9250 є найбільшим комбайном на ринку України.

Максимальна продуктивність досягається комбайном завдяки системі автоматизації від Case IH — AFS Harvest Command™. Технологія використовує дані, що надходять від 16-ти датчиків, для постійного відслідковування роботи техніки, а також регулює 7 різних налаштувань.

 AFS Harvest Command™  це штучний інтелект, який за потреби в режимі реального часу бере на себе управління всіма важливими налаштуваннями комбайна

Базова версія AFS Harvest Command™ оснащена системою Automatic Crop Settings (ACS), яка регулює робочі параметри: швидкість вентилятора та зазор підбарабання, відповідно до типу культури, що обирається на екрані терміналу AFS.

Наступна версія оснащена системою Feedrate Control, яка більш точно контролює ходову швидкість на основі даних про обсяг надходження збираної культури та навантаження на трансмісію.

Найбільш повним варіантом комплектації є повна автоматизація AFS Harvest Command™, яка автоматично вносить зміни до параметрів систем обмолоту та очищення на основі тих самих бажаних результатів, що і Feedrate Control, а також додаткової функції моніторингу якості зерна.

«Патентована технологія системи автоматизації AFS Harvest Command™допомагає камері контролю зерна більш точно відслідковувати якість зернових проб, а просвічування їх в п’яти світлових спектрах дозволяє суттєво підвищити ефективність виявлення слідів крохмалю на битих зернах», — розповідає Сергій Лисенко. 

При повній автоматизації AFS Harvest Command™ доступно чотири різні способи збору врожаю: режим продуктивності або найменших втрат; режим фіксованої пропускної здатності; режим максимальної пропускної здатності; режим якості зерна: комбайн регулює налаштування задля підтримання заданої якості зерна та рівня його чистоти, одночасно мінімізуючи втрати

Також завдяки системі автоматизації AFS Harvest Command™ можна автоматично регулювати направляючими кожуха ротора. Шляхом зміни кроку розташування направляючих можна збільшувати або зменшувати швидкість проходження культури через кожух ротора та підлаштовувати продуктивність обмолоту та сепарації відповідно до стану культури задля забезпечення найвищої ефективності.

Окрім управління верхніми та нижніми решетами, повний пакет автоматизації AFS Harvest Command™ також оснащений новою функцією регулювання решета попереднього очищення з кабіни, що дозволяє системі автоматизації AFS Harvest Command™ автоматично налаштовувати всі параметри решіт відповідно до даних, що надходять від датчиків втрат, камери контролю зерна та датчиків тиску на решета.

Унікальні датчики тиску на решета надають системі автоматизації AFS Harvest Command™ дані про навантаження на решета, дозволяючи системі зрозуміти потенційні втрати та внести налаштування до того, як вони стануться. Ці датчики допомагають системі ефективно розрізняти втрати зерна від перевантаження решіт і вносити відповідні коригування налаштувань, запобігаючи втратам зерна під час розворотів на кінцях гону або при зупинках комбайна в полі.

Використовуючи AFS Harvest Command™, оператор може вибрати культуру та зазор підбарабанників й надалі лише слідкувати за жаткою та здійснювати вивантаження бункера

Сергій Лисенко звертає увагу, що в комбайнах Axial-Flow серії 250 відбулися також зміни в трансмісії: нова гідростатична трансмісія має два режими роботи — польовий та дорожній, а також двошвидкісний діапазон управління швидкістю на ходу, що забезпечує відсутність потреби у зупинках і перемиканнях під час роботи або пересування по схилах. 

«Максимальні швидкості кожного з діапазонів дорівнюють 18 км/год та 40 км/год відповідно. Завдяки зниженню потреби у перемиканні діапазонів та можливості регулювання максимальних швидкостей вдалося зменшити час простоїв та збільшити час збирання врожаю. А ще модернізована трансмісія дозволяє на 36% покращити подолання підйомів технікою при пересуванні по дорозі», — зазначає Сергій Лисенко.

Також важливим доповненням є система Ground Speed Adaptive Sensitivity (GRAS), яка автоматично регулює чутливість авторегулювання висоти жатки при збільшенні або зменшенні ходової швидкості, аби одночасно зберегти стабільність і чутливість жатки. Наприклад, якщо в налаштуваннях задано високу чутливість до зміни рельєфу ґрунту, а оператор сповільнює хід комбайна, то чутливість системи також буде автоматично знижено, аби забезпечити стабільність жатки. 

Новим впровадженням є встановлення на комбайн телеметричної системи AFS Connect, яка дозволяє здійснювати двосторонню передачу даних між комбайном та офісним ПК через веб-портал. Якщо комбайн замовляється вже з телематичною системою, то модем буде встановлений на ньому з заводу. Все, що в такому випадку потрібно для повноцінного функціонування телематики, — це код розблокування.

«Насамперед комбайни Axial-Flow 250 дають можливість операторам завдяки простим і зручним налаштуванням швидше приймати рішення і налаштовувати всі системи техніки для досягнення бажаного результату», — зазначає Сергій Лисенко.

Мережа CASE IH RTK: робимо точне землеробство ще точнішим

Сьогодні сільське господарство вже не можна уявити без цифрового землеробства, в якому інформація про погоду, стан ґрунтів, урожайність поєднується з мережевими технологіями, які дозволяють фермерам підвищувати свою продуктивність. Це все можливо завдяки точним сигналам, і один із найсучасніших та найточніших із них — RTK (Real Time Kinematic).

CNH Industrial почала створювати в Україні свою мережу CASE IH RTK+ із сигналом корекції RTK з повторюваною точністю до 1,5 см в будь-яких умовах, незалежно від віддаленості поля.

«Мережа складається зі станцій, які підв’язані під одну координатну площину. Коли машина заїжджає в зону мережі, вона передає координати, і сервер вираховує індивідуальну поправку для конкретної машини. На всіх охоплених територіях RTK корекція готова підтримувати польові роботи та відповідає високим вимогам агровиробників», — розповідає координатор мережі CASE IH RTK Олександр Цюпка.

За його словами, дана технологія може використовуватись для будь-яких сільськогосподарських робіт: автоматичне водіння, обприскування, диференційне внесення добрив.

«Перевагами нашої системи є точність і якісний сигнал корекції, цілодобове обслуговування та контроль за мережею, можливість підключення до мережі техніки будь-якого бренду, безкоштовний сигнал і підписка для нових машин CASE IH Steiger, Quadtrac, Magnum та Patriot. Для інших моделей необхідно перевірити комплектацію із заводу», — зазначає Олександр Цюпка.

За його словами, мережа CASE IH RTK+ в Україні цього сезону пройшла виробничі випробування на 90 машинах під час весняної посівної кампанії. До слова, в Європі мережа обслуговує більше 5000 одночасно підключених машин.

Телеметрія AFS Connect: відчуємо користь від передачі даних

Власники техніки Case IH тепер можуть приймати більш поінформовані рішення щодо управління фермами на основі даних у реальному часі та історичних даних, сформованих їхніми машинами, завдяки телеметрії AFS Connect. Це рішення об’єднує технології точного землеробства Case IH Advanced Farming Systems, агрономічні дані управління фермою та дані парку техніки.

«Ми бачимо використання телеметрії в двох ракурсах. Перший — управління парком техніки, коли інженер слідкує за здоров’ям машини та контролює дані: години роботи двигуна, температурні режими, частоти обертання двигуна, витрату палива та інші параметри. Ці дані постійно реєструються та оновлюються автоматично. Якщо машина працює поза визначеними параметрами, приходить сповіщення на телефон, що сприяє вчасному виявленню неправильного використання техніки та виконанню правильного технічного обслуговування», — розповідає представник відділу точного землеробства Case IH Микола Чорнонос.

За його словами, з дозволу власника техніки, дилери Case IH мають змогу також відслідковувати машини, щоб забезпечити їхню роботу з максимальною продуктивністю та виявляти будь-які проблеми за допомогою рішень для віддаленої діагностики.

Телематика AFS Connect може бути доступна на будь-якому тракторі, комбайні чи обприскувачі Case IH, включаючи трактори Puma, Optum, Magnum, Steiger та Quadtrac, комбайни Axial-Flow та обприскувачі Patriot

Другий ракурс використання телеметрії AFS Connect від Case IH — управління фермами.

«Відбувається об’єднання і накопичення даних картографування, аналітичних інструментів з різних джерел, що дозволяє власникам змішаних автопарків переглядати всю інформацію в одному місці, допомагаючи швидше та точніше приймати рішення. AFS Connect створює миттєву синхронізацію із машиною та забезпечує передачу та запис даних у хмарі», — розповідає Микола Чорнонос.

За його словами, AFS Connect можна використовувати як свого роду бібліотеку даних про поля, які зчитуються з техніки.

Magnum AFS Connect: більше контролю, управління даними та комфорт

Світові тенденції роблять акцент на точне сільське господарство, використання великих масивів даних, які збираються з техніки та причіпного знаряддя, цифровізації, передачі даних. Як провідний виробник сільськогосподарської техніки, компанія Case IH реагує на нові виклики, і відповідно до запитів фермерів усього світу був створений трактор Magnum AFS Connect.

«Ми усвідомлюємо, що ринки потребують все більшої автоматизації, вимагають комфорту. Розробка 7-го покоління традиційного флагманського трактора Magnum розпочалася з дослідження, яке мало з’ясувати, що саме сьогодні шукають користувачі тракторів цього класу, які їхні потреби та вимоги. До речі, українські компанії теж брали участь у цьому дослідженні, але не в цілому зі створення трактора, а у вузькому аспекті — з точного землеробства. Адже в Україні є господарства, які є лідерами в плані технологій, тому їхня думка була дуже важливою», — зазначає продакт-менеджер Case IH Анатолій Мацюк.

Потім була перевірка концепцій на повногабаритних тестових зразках на дослідно-конструкторському майданчику компанії в США, в польових умовах, і в результаті фермери отримали новий асортимент техніки, де враховані їхні потреби — комфорт, зручність, контроль, швидкий доступ до інформації, безпека і навіть система проти викрадення машини.

Зовнішні зміни включають повнорозмірні дверцята, новий дизайн та прилади освітлення, деякі з найбільш значних нововведень знаходяться всередині кабіни та в самому тракторі. Magnum AFS Connect — це техніка, яка дає змогу операторам та власникам керувати господарськими операціями з абсолютно новим рівнем точності

«Власники нової серії тракторів можуть відчути новий рівень віддаленого контролю, діагностики, перегляду інформації. Цих функцій раніше не було в Magnum. Окрім телеметрії, передачі даних і підконтрольності з управління, трактор підлаштовується під побажання фермера, можна запрограмувати на кнопках понад 100 функцій у зручній послідовності», — пояснює Анатолій Мацюк.

Для українського ринку компанія пропонує 5 моделей: Magnum 280, Magnum 310, Magnum 340, Magnum 380 та Magnum 400 з максимальною потужністю: 351-435 к.с. відповідно. Модель Magnum 400 доступна лише з трансмісією 21/5 PowerDrive, що пропонує максимальну швидкість 40 або 50 км/год при низьких обертах двигуна. Всі моделі оснащені шестициліндровими двигунами FPT Cursor 9 об’ємом 8,7 літрів з турбонаддуванням та інтеркулером. Моделі 340, 380 та 400 також можна безпосередньо з заводу оснастити задніми гусеницями Rowtrac.

«В нових моделях Magnum в основі лежить визнання важливості даних, які охоплюють не лише робочу інформацію, але й такі відомості, як записи полів, що включають оброблену площу та норми внесення. Усі ці дані тепер можуть бути записані та надійно передані в режимі реального часу просто на ходу за допомогою телематичної технології AFS Connect, вбудованої в нові моделі Magnum», — розповідає Анатолій Мацюк.

Нові розробки технології Magnum AFS Connect забезпечують двосторонній зв’язок між новим монітором AFS Pro 1200 у кабіні та порталом Case IH AFS Connect, доступним на веб-сайті mycaseih.com. Це канал для управління даними, що генеруються тракторами серії Magnum, який дозволяє керівникам аграрних підприємств точно управляти господарством, автопарком та даними зі свого офісу чи мобільного пристрою, контролюючи поточні операції в полі, інформацію про автопарк, агрономічні дані та інше, при цьому ці дії записуються в режимі реального часу.

Система AFS Connect нової серії Magnum формується сукупністю трьох основних компонентів: терміналу оператора з монітором AFS Pro 1200, операційної системи AFS Vision Pro та супутникового приймача AFS Vector Pro

Ці елементи дозволяють користувачам на власний розсуд налаштувати управління трактором та роботу систем точного землеробства.

Новий монітор AFS Pro 1200 використовує операційну систему AFS Vision Pro, що дозволяє налаштувати трактор відповідно до вподобань оператора. Окрім можливості роботи за допомогою сенсорного екрану, можна скористатися програмованими гарячими клавішами, які дозволяють без зусиль отримати доступ до певних функцій під час руху в полі.

Анатолій Мацюк розповідає про ще одну новинку на тракторах Magnum: кермове управління із системою Brake-assisted steering, яким можна керувати через HMC II — центр управління розворотом на кінцях гону. Ця функція в основному орієнтована на моделі Rowtrac із задніми гусеницями, але також доступна для колісних тракторів Magnum.

«Багато змін відбулося в дизайні кабіни тракторів Magnum, аби створити якісно нове середовище оператора. Щоб підвищити комфорт роботи, трактори отримали новий салон та нове сидіння з 40-градусним поворотом праворуч та 5-градусним поворотом ліворуч. Також було вдосконалено системи обігріву, вентиляції та кондиціонування тракторів. Збільшено кількість відсіків для зберігання речей та тримачів для чашок, а також портів для заряджання пристроїв та передачі даних», — розповідає Анатолій Мацюк.

У новому Magnum навіть підлокітник у тракторі та кнопки на джойстику правильної форми, які розроблялися за побажаннями фермерів. А ще трактор має ексклюзивну функцію — брелок управління доступом з можливістю автоматичного блокування дверей та програмованими функціями. Ну і на завершення — для зручності обслуговування в темну пору доби є додатково встановлений переносний ліхтарик.

Незважаючи на всю технологічність і велику кількість додаткових функцій, техніка Case IH залишається простою в управлінні, комфортною та надійною. Саме ці якості вже десятки років цінують аграрії з усього світу.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua