Стартує II Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2017»

15 лютого 2017, 10:00 30675

Онлайн-ресурс AgroPortal.ua та асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) оголошують про старт II Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2017».

Конкурс проходитиме за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, проекту «Німецько-український агрополітичний діалог», Посольства Франції в Україні, Асоціації фермерів і приватних землевласників України, Аграрного союзу України, Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського НАН України, Української асоціації активного та екологічного туризму, Науково-консультаційного центру з туризму, Асоціації гідів України та Асоціації гостинності України.


Мета проекту: сприяти взаємодії дрібного і середнього бізнесу та органів державного управління на селі для підтримки розвитку сільських територій та громад, популяризувати життя в селі, нагадати про історико-культурну спадщину українського села.


Період проведення: квітень-вересень 2017 року.


Етапи проведення

  • З 3 квітня по 15 травня — прийом заявок (заявку може надіслати кожен бажаючий, див. «Вимоги до села-претендента на конкурс»).
  • З 16 по 31 травня — перший етап конкурсу — півфінал — члени експертної ради (див. «Склад експертної ради») визначать 20 сіл-претендентів.
  • З 1 червня по 16 липня — «Неймовірний сільський автопробіг». Журналісти AgroPortal.ua відвідають кожне з 20 сіл.
  • З 16 липня по 16 серпня — другий етап конкурсу — фінал: на сайті AgroPortal.ua буде проходити онлайн-голосування. Паралельно з онлайн-голосуванням кожен член експертної ради (див. «Склад експертної ради») виставить оцінки селам-конкурсантам*.
  • З 16 по 23 серпня редакція AgroPortal.ua зведе всі оцінки воєдино.
  • 24 серпня на сайті AgroPortal.ua буде оголошено переможців, дату і місце нагородження.

*при підрахунку результатів голоси онлайн-голосування та оцінки експертної ради будуть зведені до єдиної 50-бальної шкали. Відповідно максимальний бал для кожного села-конкурсанта від онлайн-голосування 50, експертної ради 50. Максимальний бал 100.


Вимоги до села-претендента

- Коротко написати про «родзинку» села, обґрунтувати, чому саме це село може претендувати на звання «Неймовірне село України 2017». Текст не більше 1 тис. знаків з пробілами (форма заявки буде доступна з 3 квітня).

- Обов'язково вказати: ПІБ, контактний телефон і місце роботи того, хто подає заявку на конкурс (для уточнення даних, якщо це буде необхідно).

- Фото і відеоматеріали — за бажанням.

- Заявки надсилайте на пошту [email protected] з 3 квітня із зазначенням в темі листа назви села, або у Вас буде можливість заповнити її онлайн.

Примітка: до плей-листа конкурсу увійдуть найнеймовірніші села, заявки можна надсилати в формі есе або замальовки, це підвищить ваші шанси. Організатори залишають за собою право не інформувати тих учасників конкурсу, які не пройдуть конкурсний відбір.


Склад експертної ради

- Олена Ковальова, заступник міністра аграрної політики та продовольства України;

- Ніколя Перен, радник з питань сільського господарства посольства Франції в Україні;

- Анна Розенштіль, аташе з питань інституційного співробітництва, куратор гуманітарних проектів співпраці з громадянським суспільством та надання експертної допомоги Посольства Франції в Україні;

- Фолькер Зассе, керівник проекту «Німецько-український агрополітичний діалог»;

- Владислава Рутицька, радник міністра аграрної політики та продовольства України;

- Тарас Висоцький, генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»;

- Олександр Лієв, голова правління Асоціації гостинності України;

- Олександр Матюшок, керуючий партнер HTI;

- Іван Томич, президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України;

- Геннадій Новіков, голова Аграрного союзу України;

- Микола Фурсенко, голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад;

- Валентина Борисенко, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу архівних наукових фондів Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського НАН України;

- Сергій Підмогильний, керівник Української асоціації активного та екологічного туризму;

- Яніна Гаврилова, керівник Науково-консультаційного центру з туризму, керівник Асоціації гідів України;

- Анатолій Циркун, директор УКАБ-сервісу, генеральний директор агентства AgriEvent, керівник агентства AgriTravel;

- Ольга Сидоренко, директор журналу Agroexpert;

- Алла Стрижеус, головний редактор AgroPortal.ua.


Спонсор: холдинг Human Transparency Innovation (HTI)


Призовий фонд II Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2017» між переможцями (переможцем вважається село, а не конкретна людина, яка надіслала заявку на конкурс) буде розподілено наступним чином: перше місце — 50%, друге місце — 20%, третє місце — 10% , 20%, що залишилися  від загальної суми призового фонду, буде рівномірно розподілено між 4-6 місцями.

Примітка: під призом мається на увазі сертифікат на певну суму з подальшою закупівлею для села організаторами необхідного інвентарю.

Також переможець конкурсу отримає унікальну можливість відвідати восени цього року Німеччину з метою обміну досвідом щодо розвитку державного управління та коопераційного самоврядування в Німеччині.


Сьогодні ми формуємо пул партнерів, які підтримають конкурс «Неймовірні села України 2017». Проект є некомерційним і всі кошти, за винятком організаційних витрат, отримають переможці. Якщо вас зацікавив цей проект і ви готові зробити свій внесок у розвиток української глибинки, пишіть або телефонуйте до нашої редакції: [email protected]; +380672838011