Неймовірні села України 2020: Горбове, Чернігівська область

13 грудня 2020, 06:13 7970

Поліське село Горбове входить до Куликівської ОТГ і відрізняється від інших сіл громади тим, що тут працює 8 агропідприємств, які забезпечують місцевих жителів робочими місцями. Також воно має розвинену соціальну інфраструктуру.

«Через те, що на території громади працюють агропідприємства, селяни мають змогу здавати свої землі в оренду та отримувати за них кошти. За допомогою орендарів вивозиться сміття та розчищаються дороги. А ще вони гарні господарі, бо поля на території нашого села дійсно доглянуті», — зазначає староста Горбівського старостинського округу Валентина Дєдкова.

Горбове увійшло до складу Куликівської ОТГ у 2017 році. 

«Після того, як село стало частиною ОТГ,  нам вдалося відремонтувати приміщення ФАПу (65 тис. грн), облаштувати початкову ланку школи за реформою НУШ, поставити навколо школи та дитсадка нову огорожу,  побудувати в школі твердопаливну котельню, — розповідає Валентина Дєдкова. — А ще ми виграли грантовий проєкт зі співпраці бізнесу та місцевої влади, завдяки якому пробурили 130-метрову свердловину з чистою питною водою та провели освітлення на трьох вулицях».

При Горбівській середній школі у 2008 році був створений єдиний в ОТГ євроклуб «Євросвіт», який став учасником двох міжнародних фестивалів у Болгарії та Естонії. А ще в селі створений перший аматорський хор, котрий отримав звання «народного».

Неподалік села Горбове розташований ботанічний заказник «Ледань» та озеро Гнилуша. Вони є місцем відпочинку для всієї Куликівської ОТГ. У селі організовано ринок, де місцеві жителі можуть продати продукцію домашнього виробництва, а туристи — придбати сувеніри.

У селі немає облаштованих місць для відпочинку на природі. Саме тому місцеві активісти подали на конкурс «Неймовірні села України 2020» бізнес-проєкт з облаштування та озеленення прибережної зони відпочинку навколо озера шляхом придбання альтанки, лавок для відпочинку, гойдалок та іншого інвентаря для благоустрою території.

«Ми хочемо відродити озеро Гнилуша, яке знаходиться майже в центрі села, яке раніше було окрасою, а зараз потребує відновлення, — розповідає Валентина Дєдкова. — Ми вже не раз проводили навколо озера суботники, і я бачу, як молодь загорілася бажанням окультурити цю місцину!»

Завдяки допомозі депутата обласної ради, який надав спеціальну техніку, озеро вже розчищене та поглиблене на декілька метрів. Приватні підприємці власним коштом уже збудували та встановили альтанку та дві лавки для відпочинку, а жителі села — висадили квіти. 

Очікуваний результат від реалізації проєкту: 

1) екологічний — відновлення водойми, насадження зеленого масиву та управління відходами;

2) соціальний — підвищення привабливості життя в селі.

Реалізація проєкту буде відбуватися через селищну раду, а комунальна служба  займатиметься монтажем.

Для реалізації проєкту потрібно 100 тис. грн. А саме: альтанка — 20 тис. грн, 6 лавок — 9 тис. грн, 4 урни для сміття — 2 тис. грн, 2 комплекти ліхтарів на сонячних батареях — 30 тис. грн, 2 опори під ліхтарі — 8 тис. грн, 2 гойдалки — 15 тис. грн, 10 декоративних дерев — 2 тис. грн, 25 кг газонної трави — 2 тис. грн, 2 контейнера-сітки для ПЕТ — 12 тис. грн.