Неймовірні села України 2019: Лисець

17 червня 2019, 00:00 16847

Село Лисець, що на Хмельниччині, здавна славиться своїми садами, майже по всій Україні знають лисецькі квашені яблука, чорнослив та узвар із сухофруктів. Малий бізнес має явну орієнтацію на вирощування, переробку та реалізацію продуктів садівництва та городництва. Ще у 30-х роках в Лисець приїжджали закупівельники, які закуповували чорнослив та сухофрукти місцевого виробництва для реалізації по всій Україні та території Радянського Союзу.

Кількість населення у 2018 р. — 815 осіб.

Об’єкти культурної спадщини. Поблизу села в одній з ущелин каньйону річка Бобравка формує п’ятиметровий водоспад Бурбун, що впадає в невелике озеро. На території громади діє музей в місцевій школі та природний ентомологічний заказник «Бобровицький», заснований 1982 р.

Туристична інфраструктура. В селі працює 4 магазини, в 2-х можна придбати каву, чай та бутерброди. Для проживання — домогосподарства місцевих жителів.

Участь у конкурсах, програмах та грантах. Село вперше бере участь у конкурсі.

Внесок бізнесу, громадських організацій, активістів у розвиток села. За рахунок народного депутата України О. Гереги встановлено частину вікон та плитку в танцювальному залі будинку культури, за рахунок ТОВ «Енселко Агро» в будинку культури встановлено 4 вікна.

Приклади ефективної роботи органу місцевого самоврядування. В 2019 році запроваджено відкриття туристичних маршрутів на Дунаєвеччині. Село включено до одного з маршрутів «Повернення до джерел» з метою збільшення відвідуваності пам’ятки природи (водоспад Бурбун) туристами.

Бізнес-план — облаштування оглядового майданчика та будиночків для ведення торгівлі продуктами місцевого виробництва.

Проект сприятиме покращенню інфраструктури населеного пункту, самозайнятості населення, розвитку туристичного потенціалу села. Збільшиться відвідуваність туристами населеного пункту, облаштуються місця для торгівлі, що дасть можливість жителям здійснювати продаж продукції власного виробництва.

Сума загальних витрат проекту складає 100 тис. грн, з яких: 80 тис. грн — придбання 7 дерев’яних будиночків розміром 2х3 м, альтанки та дерев’яного туалету; 20 тис. грн — облаштування майданчика для ведення торгівлі (придбання щебеню та проведення робіт КП «Благоустрій»). Час на реалізацію проекту — 2 місяці.


Проголосувати за бізнес-план села можна тут