Неймовірні села України 2019: Головківка

17 червня 2019, 00:00 10962

В Кіровоградській області Олександрійського району по обидва береги річки Бешка розкинулося мальовниче село Головківка. І ось уже 277 років у зелені садів потопають садиби жителів громади. Село небагате на мінеральні ресурси, проте славиться талановитими людьми: письменниками, працівниками сільського господарства, які працюють, прославляють, розбудовують та вносять свій неоціненний вклад в розвиток села.

Кількість населення у 2018 р. — 2015 осіб.

Об’єкти культурної спадщини. У Головківці діє музей «Українська світлиця» та Другої світової війни, знаходиться 8 братських могил, 7 курганів.

Туристична інфраструктура. На території ТОВ «УкрАгроКом» є їдальня, а в селі можна взяти будинки під найм.

Участь у конкурсах, програмах та грантах. Село вперше бере участь у конкурсі.

Внесок бізнесу, громадських організацій, активістів у розвиток села. Всі заходи, які проводять на території села, — за підтримки народного депутата України А. Кузьменка та ТОВ «УкрАгроКом».

Приклади ефективної роботи органу місцевого самоврядування. Протягом 2016-2018 рр. здійснено капітальний ремонт приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини та оновлено матеріально-технічну базу, придбано медичне обладнання та автомобіль. З 2017 року при Головківському НВК працює гурток «Робототехніка», для якого в 2018 році придбано додатковий набір для робототехніки Inspired Set для Wedo+2.0, квадрокоптер Phantom 4 Pro +V2.0, окуляри Goggles та окуляри універсальні до квадрокоптера. Встановлено 7 дитячих майданчиків, планується ще 6. Протягом 2016-2019 рр. освітлено всі вулиці села. Замінено систему опалення та проведено реконструкцію покрівлі даху приміщення Головківського НВК, зроблено капітальний ремонт дорожнього покриття, встановлено 5 автобусних зупинок та придбано «Шкільний автобус».

Бізнес-план — придбання та встановлення бесідок, паркових лавок та урн.

В 2019 році село заклало початок робіт з благоустрою в’їзду до Головківки, а саме облаштували зону відпочинку та спортивного дозвілля «Я люблю Головківку» біля сільського будинку культури.

В подальшому планується: виготовлення проекту зони відпочинку та спортивного дозвілля з озелененням; благоустрій території — планування та підсипка ґрунту; будівництво спортивного багатофункціонального майданчику, велодоріжки та роледрому; придбання спортивного і дитячого майданчиків; придбання та встановлення бесідок; встановлення паркових лавок та урн; встановлення об’ємних літер «Я люблю Головківку»; будівництво паркану.

Найголовніший очікуваний результат від проекту — соціальний (місце, де зможуть відбуватися культурні та спортивні заходи), а також екологічний — насадження зеленого масиву.  

Загальна сума витрат проекту складає 2 млн грн. За грантові кошти планується закупити 2 бесідки (60 тис. грн), 6 лавок (30 тис. грн) та 8 урн (10 тис. грн).


Проголосувати за бізнес-план села можна тут